طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6878046

• تعداد بازدیدکننده: 6128115

• تعداد بازدید امروز: 736

• کاربران آنلاین: 320

 
 

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

موضوع: مجله

نهضت اسلامی افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی /

در ششم جدی 1358هجری خورشیدی جهان از هجوم واشغال افغانستان ذریعه ارتش سرخ یکه خورد... درست در زیر چشمان دنیا وسازمان های جهانی ، اختاپوس کمونیزم افغانستان را در چنگال خود فشرد... ارتش جرار وتا دندان به یراق متعارف وغیر متعارف مسلح در یک سو ومردم تهی دست ومظلوم در طرف دیگر به میدان نبرد حق وباطل مصاف دادند... این جنگ که ملتی را در میدان اندیشه وعمل سر افگندگی می داد در جانب دیگر عزت می آورد وشکوه اسلام را آیینه داری می کرد... در جبهه ای جنگ افروزی چند وخون آشام بیداد می کرد ، درآن سو جهاد بود ومبارزه بر حق یک امت که داعیه آن نه افغانستان که تا قلب سرزمین های اسلامی ، آسیای مرکزی، کشمیر، قدس و آزادی فلسطین بود... جنگ روس ودشمنی کفر با مسلمان نه افسانه است ونه فراموش شدنی در چنین شرایطی برای مردم مسلمان و مجاهد افغانستان با آن تجربه تلخ سکوت در برابر تجاوز کفر بر حریم مسلمانان نه مجاز است ونه تحمل شدنی... مگر می شود در برابر ظلم کفر وایادی آن که دیروز بر برادران مومن در زندان ها و سیه چال ها زندگی را تیره وتار کرده بودند... سکوت کرد ؟ مگر می شود در این جای عالم آرام نشست. وراحت خفت ولی برادری درآن سوی گیتی در ایستگاه معراج پیامبر از 62 سال بدین سو به دست کثیف چند جنایت کار وحامیان جنایت کار تر آن شلاق بخورد ، تعذیب گردد واز هیچ نوع جنایتی در حق آنان دریغ نگردد ؟ بلی جوانان دردمند وآگاه با تمسک به فرامین الهی وسنت پیامبر اکرم و در مسیر مجاهدان طراز اول نهضت اسلامی افغانستان در دشوار ترین سال ها زبان به اعتراض بر انحراف از مسیر اصلی جهاد گشودند وبا نشر مجله دینی وعلمی برای تصحیح بینش ونگرش جوانان ومجاهدان به نام فکر را اساس گذاشتند  این

 

مجله خانه وحصاری بود برای دفاع از ارزش ها واساسات دین مقدس اسلام وبه دور همین مجله بود اولین فکر احیای دوباره نهضت اسلامی بذر گردید وجوانه زد.

 مجله خانه وحصاری بود برای دفاع از ارزش ها واساسات دین مقدس اسلام وبه دور همین مجله بود اولین فکر احیای دوباره نهضت اسلامی بذر گردید وجوانه زد.

اما فضای بغرنج افغانستان وارد مرحله پیچیده تر از قبل آن گردید. دیگر نظام جدیدی با طرز فکری متفاوت با گذشته در ارگ کابل حکم فرما شده بود... افغانستان رها شده از چنگال کمونیسم ، داشت با غول سرمایه داری تصفیه حساب می کرد... بهانه ای فقط توانست تا ارتش آمریکا ومتحدین را وارد کشور نماید در همچو فضایی آتش داعیه برخی از حلقات که تا دیروز شعار اسلام خواهی آنان گوش همه را پر می نمود در جستجوی سازش بر آمده وبه چند پست و چند مقام تن به رضا دادند... و چشم انتظار صدقه ای از کاخ سفید گردیدند... باز هم روزهای نخست دعوت و جهاد کشور را به یاد می آوریم... مگر پایان شهادت دو میلیون انسان مومن همین درامه ای است که تقسیم قدرت خوانده می شود ؟ مگر با همه داعیه ها این قدر زود وداع گفت ؟ صد ها سوال ناجواب گفته بود ، که باید به آن پرداخته می شد ؟ این را کی می کرد؟... فقط احیای نهضت اسلامی افغانستان بود که با رقه امید جوانان تشنه و شیفتگان حق و عدالت گردیده بود... در دنیای ناباوری های حاکم در حلقات دلسرد ودلزده راضی به وضع موجود نهضت اسلامی درخشید... کدام نهضت ؟

نهضت شکست خورده و عقب نشینی کرده از ثوابت و داعیه هایش ؟... البته که جواب منفی است... نهضت اسلامی افغانستان یک وجب عقب نشینی از اصول اعتقادی وبرنامه عمل نهضت نخستین را خیانت به اسلام و امت می داند... یک نکته همین وبس... به محوریت نهضت باید کاری می شد واین شجره مبارکه بری و ثمری می داد... بلی این داعیه بیست لک شهید را نهضت اسلامی به اثبات می رساند....

 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1404
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله نهضت اسلامی شماره 2

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.