طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6380842

• تعداد بازدیدکننده: 5671520

• تعداد بازدید امروز: 8552

• کاربران آنلاین: 190

 
 

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

موضوع: مجله

بن گوریون نخستین صدر اعظم اسرائیل در عصریکی از روزهای سال 1948 م هنگامی که اعلامیه موجودیت رژیم اسرائیل را در جمع سران صهیونست می خواند، کمتر تصور می شد که درآن حالت هیجان زده به این فکر می بود که تولد چنین موجودی در درگیری دیرپایی فروماند که از قرن بیست گذشته وبه قرن بیست ویکم نیزدامن بکشاند؛ چه برسد به این که فکر پیوندمسایل سرزمین های دور دستی مانند افغانستان به سرنوشت فلسطین، ذوق بن گوریون را تلخ نموده باشد.

آن روز که در تقویم مردم فسطین به روز نکبت « فاجعه » نامیده شده است دربیش از شصت سال گذشته نه تنها سبب آسایش ملت یهود نگردید بلکه آسیب این حادثه ویا به تعبیرآشنا تربه ادبیات درخور این رژیم ؛ این فاجعه به نقاط دور دستی از دنیا وبه ویژه جهان اسلام – دررأس مردم سرزمین فلسطین – رسید که اکنون شاخ های این اختاپوس سراز افغانستان نیز برآورده است. تولد این موجود کاری را انجام داد درست شبیه آنچه که یک جرقه کوچک اما ویرانگر آتش انجام می دهد.

درعصرما که با زمان پیدایش اسرائیل دربسا از چیزها تغییر اساسی دارد، معیار های زیادی تغییریافته وحتا درشکل و صورت جغرافیای دنیا نیز تفاوت های فاحشی به وجود آمده است . درچنین عصری رژیم اسرائیل باز هم بازی باکارتی را انجام می دهد که درپیش از شصت سال قبل آن را انجام می داد. کاری که درراس هرم آن مظلوم نمایی کاذبانه ای قرار دارد که آن را مبنای وجود خویش تصور می کند.

در چنین عصری که رسانه ها دیگر از دست چند بنگاه محدود بیرون شده ودیگر مرزهای سیاسی نمی توانند جلو سیل اطلاعات را بگیرند باز هم اسرائیل را می بینیم که با رفتن به همان راه قبلی گاهی دهن به پاچه لبنان می زند زمانی هم بر سوریه عربده می کند وزمانی هم غزه اسیر را لگد مال می کند. باز هم جهت های حامی این رژیم درغرب چنین تجاوز هایی را حق مسلم این رژیم قلمدادمی کنند .

تصفیه حساب رژیم با مشاعر اسلامی در بیت المقدس از همان روزاشغال آن به طور گسترده ومنظم ادامه داشته است ، آتش زدن مسجد الاقصا ، حفاری های طولانی در زیرساخت های آن و هکذا هتاکی های برنامه ریزی شده به ساحت مقدس این مسجد، جزء سیاست های روزانه و عادی رژیم گردیده است.

تجهیز تسلیحاتی رژیم به سلاح های کشتار جمعی و دسترسی وبه بم ها و کلاهک های اتمی و پشت پاز دن به تمام معاهدات مانع گسترش این گونه تسلیحات چهره خوفناکتر دیگر رژیم است که آن را هراز گاهی به کشورها و ملت های منطقه می نمایاند.

حال شما با در نظر داست این در امه ای که رژیم از بیش از شصت سال بدینسو آن را اجرا می کند خود قضاوت کنید که چگونه حامیان رژیم باز هم از مردم شرق میانه با چهره حق به جانبی می آیند وتوقع می کنند که شرق میانه باید از خشونت عاری باشد، از سلاح باید خالی باشد ، دموکراسی رشد کند ، افراط گرایی ریشه کن گردد وصدها باید ونباید را لیست میکنند...

این سناریو قصه دیگری را به خاطر می آورد وآن این است که باری یک دسته ازمسیحی های مغرب زمین در سالهای گذشته وارد چین شدند وتبلیغ علیه استعمال دخانیات و تنباکو را به راه انداخته و با استناد به دساتیر حضرت مسیح به حرمت استعمال این گونه اشیا تاختند نمودند؛ چینی ها هم گفتند : عجب است !... این شما ها وکمپنی های شما بود که در سرزمین ما استعمال تنباکو را رواج می دادید ... چه شده که حال شما به ضد آن برخاسته اید؟!... درست قصه گوشتی که میان وزن پشک و وزن اصلی خود گم گردیده بود...

مگرمردم شرق میانه همه به بیماری آل زایمر مبتلا اند که همه آنچه برآنها رفته ومی رود را فراموش نمایند؟...

واقعیت این است که صهیونیزم بین المللی و در رأس رژیم اسرائیل، افغانستان را به مثابه میدان این بگیروبستان برگزیده است ... تفصیل این مجمل سوژه کنفرانسی بود که از سوی شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درکابل زیرنام «شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» دایرگردید .

این کنفرانس به هدف پی گیری رد پای صهیونیزم درقضیه افغانستان جمعی از نخبگان را دعوت نمود تا به طرح حل قضیه اسلامی مشکل افغانستان دربستر فراخ جهان اسلام به این بخش از اسباب پنهان مانده بحران کشور به شیوه علمی وعملی پرداخته شود.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1298
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله نهضت اسلامی شماره 2

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ترکیه: در بازرسی کنسولگری ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.