طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6878159

• تعداد بازدیدکننده: 6128228

• تعداد بازدید امروز: 962

• کاربران آنلاین: 150

 
 

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

موضوع: مجله

اعلان استقلال فلسطين دیر تر شد!...

بعد از حوادث خونبار غزه، اقدام به گسترش سرسام آور شهرك سازي شاخصه جدي پاليسي رژيم اسرائيل در سرزمين هاي اشغالي است، بي‌مبالاتي رژيم به تمام فيصله هاي سازمان ملل متحد و نقض همة كنوانسيون هاي بين‌المللي و پشت كردن او به توافقاتي كه خود در پايان آن امضا نموده است حتا حاميان رژيم را گيچ ساخته و از زبان آنان نيز به ظاهر مخالفت هايي شنيده شده است.

غصب زمين ذريعه رژيم اسرائيل به يكي از عادات و اخلاق روزمرة سردمداران اين رژيم درآمده است، بناي رژيم از همان نخست بر تصاحب آميخته به خشونت اراضي مسلمانان صورت گرفته است، كه اين حقيقت مسلم براي ملت فلسطين و جهان اسلام پوشيده نيست.

در داخل فلسطين نيز وضعيت بگونه‌يي مأيوس كننده‌يي پيش رفته است اكنون پس از هجده سال مذاكره اندك ترين نتيجة ملموس بدست ملت فلسطين نيامده است. در طول مدتي كه گويا مذاكرات هنوز داغ بود هرگز شلاق كشتار رژيم از شانة فلسطين دور نبود، در طول همين به اصطلاح گفتگوها بود كه رهبران فلسطين توسط رژيم به شهادت رسيده و از صحنه حذف گرديدند.

اما گروه فتح در سازمان آزادي بخش فلسطين از طرفداران پروپاقرص اين گفتگوها بود در طي اين مدت اين گروه نه تنها كاري درخور توجه براي فلسطين انجام نداد بلكه با اغواي رژيم اسرائيل در تفرق و شكستن وحدت كلمه فلسطينيان تا جايي پيش رفت كه فلسطين را عملاً به دو بخش مجزا تبديل ساخت.

امروز خطر شهرك سازي ها در ساحات مختلف فلسطين از يكسو و طرح يهودي سازي بيت‌المقدس و ساير مناطق عرب نشين سرزمين هاي اشغالي از سوي ديگر وضعيت را چنان رقم زده است كه ديگر ايجاد يك كشور مستقل فلسطيني از راه گفتگوها به بن بست رسيده به وهم و خيال مي‌ماند، پس آقاي صائب عريقات كه مغز متفكر گفتگوها بوده است كه امروز تا اين حد دست و پاچه است به وضوح مي‌بيند كه اين سراب گفتگوها ديگر هيچ بهره‌يي را عايد فلسطيني ها نخواهد ساخت و اگر وضع به همين منوال ادامه يابد شكي نيست كه ديگر فلسطين در درون اسرائيل به انحلال خواهد رفت پس لابد طرح اعلان يك جانبه استقلال فلسطين را بايد پيش نمود. گرچند استقلال يك جانبه فلسطين در زمان ياسرعرفات نيز هرازگاهي سر و صدايي برپا مي‌ساخت اما هشدارهاي رژيم از عملي شدن آن مانع مي‌گرديد. اكنون به نظر فلسطيني ها كه گروه فندمنتاليست هاي دست راستي كاخ سفيد را ترك گفته اند و اكنون دست كم حاكميتي در آنجا پا برجاست كه در برابر شهرك سازي هاي رژيم ظاهراً اعلان مخالفت مي‌دارد، شايد وقت مناسبي باشد تا پشت قضيه اعلان دولت فلسطين بروند.

اما واكنش شديد سران رژيم صهيونيستي در برابر موضع گيري فلسطيني ها بازهم يادآور همان پاليسي ارعاب و فريب است كه اين رژيم جز به پرداختن به دفع الوقت و فرصت كشي كار ديگري ندارد. اگر به درون اوضاع فلسطين نگاه كنيم به وضوح ديده مي‌شود كه امروز نتيجه‌يي كه رهبران گفتگوها به آن رسيده اند سال ها قبل توسط رهبران جنبش ها و حركت هاي مقاومت فلسطيني آن را پيش‌بيني مي‌نمودند و آن اينكه رژيم اسرائيل به جز از فروكش ساختن انتفاضه هاي ملت فلسطين و كاستن از روحيه انتقام جويانة آنان وهمچنان ايجاد تفرقه و نفاق در ميان صفوف مقاومت فلسطيني هيچ هدف ديگر را دنبال نمي‌كند و اين رژيم داراي طبيعتي آشتي جويانه نيست. آنچه از حقوق ملت فلسطين ضايع

 گرديده است با ادامه نا معلوم گفتگوها هرگز قابل بازيابي نيست اكنون كه جنبش فتح  به ظاهر قاطعيتي از خود نشان مي‌دهند بيانگر این واقعيت است كه اين گروه تاچه پيمانه تحت تاثير كشورهايي كه در مصلحت رژيم اسرائيل كار مي‌كنند بوده است و اكنون اين جماعت با اين موضع گيري كه گويا آنان آماده اعلان يك جانبة استقلال اند در صدد برآمده تا در ميان ملت فلسطين حيثيت و آبروي از دست رفتة خويش را باز گرداند و تا حدودي به محبوبيت و جايگاه مردمي جنبش هاي مقاومت اسلامي دسترسي پيدا كند كه البته اين آرزو از حد يك آرمان فراتر نخواهد رفت. ملت رنجديده و بلا كشيده فلسطين به خوبي درك مي‌كنند كه اين گروه بعد از هجده سال مذاكرة بي‌حاصل هيچ آيندة روشني را براي آنان نويد نداده و در عوض از هم قدمي‌ هاي اين گروه با اسرائيل ثمره‌يي جز از دست رفتن زمين هاي آنان و نابودي تمام زمينه هاي اقتصادي و اجتماعي شان بدست نيامده است.

بنابراين بي‌هيچ شكي ملت فلسطين با هوشياري و زرنگي كه طي بيش از نصف قرن از خود نشان داده اند اين را به خوبي درك مي‌كنند كه معامله ميان گرگ و ميش امكان پذير نيست و هيچ زماني مشت خالي با دروش روي ميز گفتگو نمي‌تواند سودي بخشد.

پس اين مقاومت ملت فلسطين خواهد بود كه آنان را به حقوق از دست رفتة شان خواهد رساند، همان گونه كه اين قاعده در تمام دنيا معمول است. و استثناء در مورد فلسطين از اين قاعده نه براي فلسطين و نه هم براي جهان اسلام ضمن اينكه قابل قبول نخواهد بود استقلال فلسطين با سخن بي پشتوانه مقاومت امكان پذير به نظرنمی رسد.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1229
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله نهضت اسلامی شماره 2

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.