طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7379668

• تعداد بازدیدکننده: 6605330

• تعداد بازدید امروز: 5990

• کاربران آنلاین: 190

 
 

کارکردهای شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بررسی شد

1391/8/18

جلسه یی که به منظور بررسی کارکردهای شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی شش ماه اول سال روان به ریاست مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و با اشتراک جمعی از موسسان و اعضای این شورا شام امروز چهارشنبه هفدهم عقرب/آبان در دفتر مرکزی این شورا برگزار گردیده بود ضمن پرداختن به یک سلسله موضوعات جاری در کشور کارکردها و دستاوردهای شورای فرهنگی حامیان قدس شریف مورد بحث قرار گرفت.

مولوی محمد مختار مفلح ابتدا پیرامون انتخابات آمریکا و پیامدهای احتمالی آن در کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان به تفصیل صحبت نمودند: ما از قبل پیشبین بودیم که باراک اوباما برنده است؛ زیرا طوری که معلوم است چرخ سیاست فقط در دستان چند تن انگشت شمار سرمایه دار یهودی است و آنان تصمیم گیرندگان اصلی سیاست و حکومت در آمریکا هستند، این همه هیاهو و کمپاین‌های انتخاباتی جز فریب افکار عمومی چیز دیگری نیست.

مفلح در لابلای صحبت هایش افزود: حضور ده ساله غرب در افغانستان نشان داد که جز کشتار مردم بیگناه، ایجاد امنی و تفرقه در جوامع اسلامی، هیچ نوع صلح، رفاه و آسایش مسلمانان در سایه حضور آمریکایی متصور نیست چنانکه بارها گفته ایم یکبار دیگر تاکید می‌داریم که انتخاب اوباما یا هر فرد دیگری که در هرم قدرت در آمریکا قرار بگیرد، هیچ نوع تاثیری در روند تامین صلح و ثبات در کشورهای اسلامی منجمله افغانستان و فلسطین نخواهد داشت، بناءً ما باید به گفته های عده یی از افراد فریب خورده دل نبازیم که با وعده های میان تهی و پوچ خود می‌خواهند اذهان عامه را به انحراف بکشانند. زیرا قرآنکریم هزاروچهار صد سال قبل به گونة روشن مسلمانان را هشدار داده است که از دوستی و امید بستن به کفار بپرهیزند.

رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف با اشاره به تعیین زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 1393 که مصادف به خروج نیروهای خارجی از این کشور می باشد صحبت نموده خاطر نشان ساخت: طوری که از تنش ها و موضعگیری های مقامات غربی معلوم می شود، آینده افغانستان پس از سال 2014 مبهم می نماید. بنابر این نهضت اسلامی به نمایندگی از ملت شریف افغانستان به دقت اوضاع را تحت نظر داشته و در صورت ضرورت برداشت های خود را با مردم شریک خواهند ساخت.

مولوی محمد مختار مفلح کارکردها و دستاوردهای شورای فرهنگی حامیان قدس شریف را قناعت بخش خوانده بر گسترش آن تاکید ورزید. وی در لابلای صحبت هایش بیان داشت: شورای فرهنگی حامیان قدس شریف دارد سومین سال فعالیت خود را تجربه می کند، بنابر این ضرورت است تا به خاطر غنامندی هرچه بیشتر این شورا و همچنین تمدید جواز آن جلسه بزرگ دیگری با اشتراک تمام اعضای این شورا و نمایندگان نهادهای جامعه مدنی و اصحاب رسانه ها در آینده نزدیک برگزار گردد.

سپس رحمت الله نهضت یار عضو شورای فرهنگی حامیان قدس شریف صحبت نموده گفت: در قدم نخست یک نشست مختصر جهت برنامه ریزی برای جلسه بعدی برگزار گردد و در آن آجندای کامل جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

نهضت یار افزود: از آنجایی که جواز فعالیت شورای فرهنگی حامیان قدس شریف نیاز به تمدید دارد، با توجه شرایط موجود باید در جلسه بعدی روی تشکیل و اساسنامه نیز تجدید نظر صورت گیرد.

جلال احمدی مسئول امور فرهنگی شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در این جلسه خاطر نشان ساخت: با توجه به تحولاتی که در کشورهای اسلامی به خصوص فلسطین انجام شده یا در حال انجام است، باید شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بیشتر از پیش پیرامون پیامدهای احتمالی این تحولات حساس بوده و لحظه به لحظه مردم را از جریان حوادث در کشورهای اسلامی با خبر سازد.

در این جلسه حاضرین بالنوبه پیرامون وضعیت جاری در کشورهای اسلامی به ویژه فلسطین صحبت نموده و طرح های پیشنهادی شان را به رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف پیشکش نمودند و تصمیم اتخاذ گردید تا جلسه دیگری پیرامون موضوعات یادشده با اشتراک اعضای نهضت اسلامی افغانستان، شورای فرهنگی حامیان قدس شریف، فرهنگیان، روشنفکران و اصحاب رسانه ها در آینده نزدیک در کابل برگزار گردد.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 823
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ریال سعودی معادل حدود ۲۱۳ ...

"معامله قرن"؛ وزیر دارایی تشکیلات خودگردان: فلسطینیان ...

آموزش و پرورش ایران: جداسازی دانش‌آموزان خارجی ممنوع ...

پمپئو: آماده مذاکره بدون شرط با ایران هستیم

تیم ملی فوتسال افغانستان نائب قهرمان آسیا شد

ان بی سی: حمله نظامی آمریکا؛ تبعات و واکنش‌های احتمالی ...

ترامپ: تحریم‌های دیگری در راه است؛ بیایید عظمت ایران ...

سفر هیئت کمیسیون انتخابات به دبی برای خرید دستگاه‌های ...

ترامپ: اگر ایران سلاح هسته‌ای نسازد بهترین دوست آنها ...

فرد کلیدی در قتل جمال خاشقجی محاکمه نشده است

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.