طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 5810129

• تعداد بازدیدکننده: 5138300

• تعداد بازدید امروز: 2614

• کاربران آنلاین: 310

 
 

محققان مستقل آمریکایی از روی‌کار آمدن دونالد ترامپ نگرانند ("آدم‌های" دونالد ترامپ در یک نگاه)

1395/10/22

دویچویله نوشت: گروهی از پژوهشگران و کارشناسان آمریکایی بیم دارند که با آغاز دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا، گستره‌ی کار و فعالیت‌های مستقل آنان محدود و گزارش‌های علمی‌شان از پایگاه‌های اینترنتی "ناپدید" شوند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آتی آمریکا، به‌طورکلی پژوهش‌های علمی کارشناسان و هشدارهای آنان در مورد تغییرات جوی، افزایش دمای زمین و اهمیت حفظ محیط زیست را زیر سوال ‌برده و "این گونه مسايل را بازی‌های چینی‌ها" عنوان کرده است.

بنا به ارزیابی کارشناسان، ترامپ تا به حال نه تنها به آمار و ارقام و نتایج علمی بررسی‌ها "علاقه‌ای" نشان نداده، بلکه برعکس همواره در درستی آن‌ها تردید کرده است. از این‌رو دانشمندان و کارشناسان مستقل حوزه‌های گوناگون علمی بیم آن دارند که با روی‌کار آمدن ترامپ، بسیاری از پژوهش‌ها و بررسی‌های آنان از پایگاه‌های اینترنتی پاک شود و امکان دسترسی عموم به تحقیقاتشان محدود گردد. برخی حتی نگران از دست‌دادن شغل، مقام و رتبه‌ی خود نیز هستند.  

USA Wahlkampf Cowboy Hut Make America great again (picture-alliance/ZUMA )

"آدم‌های" دونالد ترامپ در یک نگاه

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا پس از رایزنی حالا تقریبا تمامی کاندیداهای پست وزارت در کابینه و همچنین دیگر پست‌های کلیدی دولت خود را معرفی کرده است. در یک نگاه می‌توان گفت که افراد مورد نظر او اکثرا "مرد، سفیدپوست، پولدار، غیرسیاسی و سالمند" هستند.

US Wahl Mike Pence Vizepräsident in Newton (Reuter/S. Morgan)

مایک پنس (Mike Pence) نامزد پست معاون رئیس جمهور شده است. او از معدود افراد تیم ترامپ است که تجربه سیاسی دارد. پنس ۱۲ سال نماینده مجلس بوده و از سال ۲۰۱۳ فرماندار ایالت ایندیانا شده است. خودش می‌گوید: «من با این مراتب مسیحی، محافظه‌کار و جمهوریخواه هستم».

Rex Tillerson CEO ExxonMobil (Getty Images/AFP/N. Balout)

رکس تیلرسون (Rex Tillerson) کاندیدای وزارت خارجه، تجربه دیپلماتیک ندارد. رئیس ۶۴ ساله‌ی هیئت مدیره کنسرن نفتی اکسون موبیل، رابطه بسیار خوبی با روسیه دارد و از پوتین "مدال دوستی" گرفته است.

USA Jeff Sessions (Getty Images/AFP/J. Samad)

جف سشنز (Jeff Sessions) کاندیدای وزارت دادگستری شده است. سناتور ایالت آلاباما متولد سال ۱۹۴۶ است. او خواستار کنترل شدید مهاجرت است. ۳۰ سال پیش یک اتهام راسیستی به او باعث شد که نتواند به مقام قاضی فدرال دست یابد. او به یکی از همکارانش گفته است: «کوکلوس‌کلان‌ها تا موقعی که فهمیدم گراس می‌کشند، برایم خوب بودند».

General James Mattis (picture alliance/AP Photo)

جمیز متیس (James Mattis) کاندیدای وزارت دفاع شده است. این ژنرال بازنشسته نیروی تفنگدار دریایی متولد سال ۱۹۵۰ است. او که با نام مستعار "سگ هار" شناخته شده، بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بوده است. انتخاب او به عنوان وزیر دفاع منوط به اجازه مجلس سنا است، زیرا ژنرال‌های بازنشسته به مدت ۷ سال اجازه تصدی هیچ پستی را ندارند.

USA General John Kelly (picture-alliance/AP Photo/M. Balce Ceneta)

جان کلی (John Kelly) کاندیدای وزارت امنیت داخلی شده است. او متولد ۱۹۵۰ و ژنرال بازنشسته سپاه تفنگداران دریایی و همچنین فرمانده سابق "فرماندهی منطقه جنوب" بوده است. او یک پسرش را در جنگ افغانستان از دست داده است.

Dr. Ben Carson (Getty Images/C. Somodevilla)

بن کارسون (Ben Carson) که جراح بازنشسته مغز و اعصاب است، کاندیدای وزارت مسکن و شهرسازی شده است. او رقیب انتخابات درون‌حزبی در برابر دونالد ترامپ بود. دیدگاه‌های به شدت محافظه‌کارانه‌ی او نظرها را به خود جلب کرده است. کارسون "رفرم دولت اوباما در سیستم بیمه درمانی را بدترین چیز بعد از برده‌داری در آمریکا" خوانده است.

USA Donald Trump und Betsy DeVos (Picture-Alliance/AP Photo/C. Kaster)

بتسی دیواس (Betsy DeVos) متولد ژانویه ۱۹۵۸ و کاندیدای وزارت آموزش است. او طرفدار خصوصی‌سازی سیستم آموزشی است. بتسی دیواس که با "دیک" پسر ریچارد دیواس، میلیاردر آمریکایی ازدواج کرده چند سال مسئولیت حزب جمهوری‌خواه را در ایالت میشیگان برعهده داشته و هر سال کمک‌های مالی هنگفتی به حزب جمهوریخواه می‌کند.

USA Wilbur Ross (picture-alliance/newscom/J. Angelillo)

ویلبر راس (Wilbur Ross) بانکدار و سرمایه‌گذار ۷۹ ساله کاندیدای وزارت اقتصاد شده است. او ثروت میلیاردی‌اش را با خرید شرکت‌های رو به ورشکستگی در صنایع فولاد و زغال‌سنگ و تقسیم و فروش آن‌ها به دست آورده است. او که ترامپ را در مبارزه انتخاباتی همراهی می‌کرد، معتقد است: "آمریکا به یک برنامه رادیکال و نو نیاز دارد".

USA Steven Mnuchin (picture-alliance/AP Photo/C. Kaster)

استیون منوچین (Steven Mnuchin) کاندیدای وزارت خزانه‌داری متولد سال ۱۹۶۲ و از جوان‌ترین اعضای تیم ترامپ محسوب می‌شود. پدر او بانکدار و از شرکای موسسه مالی گلدمن ساکس بود که با کمک‌های دولتی از ورشکستگی نجات یافت. او میلیون‌ها دلار ثروت خود را در بازار سهام و در گلدمن ساکس به دست آورده و در عرصه تولید فیلم در هالیوود نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

USA Andy Puzder (Reuters/File Picture/M. Segar)

اندی پوزدر (Andy Puzder) کاندیدای وزارت کار متولد سال ۱۹۵۰ است. او مدیر عامل رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای کارلز جونیور و هاردیز در سراسر جهان است. کاندیدای وزارت کار به کارگران زیاد نزدیک نیست و مخالف افزایش میزان حداقل دستمزد است.

USA Elaine Chao (picture-alliance/AP Photo/C. Kaster)

ایلین چائو (Elaine Chao) سیاستمدار جمهوری‌خواه تایوانی آمریکایی و متولد مارس ۱۹۵۳ است که کاندیدای تصدی وزارت حمل و نقل شده است. او قبلا در کابینه جورج بوش، وزیر کار بود. ایلین چائو با میچ مکانل ازدواج کرده که اکنون رئیس فراکسیون جمهوریخواهان در مجلس سنا است.

USA Tom Price (Reuters/J. Roberts)

تام پرایس (Tom Price) جراح اورتوپدی، سیاستمدار، نماینده حوزه انتخابیه ششم جورجیا از حزب جمهوری‌خواه برای تصدی وزارت بهداشت کاندید شده است. او از سال ۲۰۱۲ وارد مجلس نمایندگان آمریکا شده و یک سال است که ریاست کمیسیون بودجه را برعهده گرفته است.

USA Kabinett Donald Trump - designierte UN-Botschafterin Nikki Haley (picture-alliance/dpa/M. Reynolds)

نیکی هیلی (Nikki Haley) متولد سال ۱۹۷۲ و جوان‌ترین عضو تیم ترامپ است. او قرار است سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد شود. نیکی هیلی از سال ۲۰۱۱ به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی فعالیت می‌کند. والدین او مهاجرانی از پنجاب، هند بودند.

USA Reince Priebus neuer Stabchef im Weißen Haus (Reuters/M. Segar)

رینس پریبس (Reince Priebus) هم متولد مارس ۱۹۷۲ است و از اعضای جوان تیم ترامپ محسوب می‌شود. این وکیل و سیاستمدار یونانی‌تبار و مسیحی ارتدکس است که پس از ورود ترامپ به کاخ سفید ریاست تشکیلات کاخ ریاست جمهوری را به عهده می‌گیرد. او اکنون ریاست کمیته ملی جمهوریخواهان را بر عهده دارد.

USA Mike Pompeo (Getty Images/AFP/S. Loeb)

مایک پمپئو (Mike Pompeo) متولد دسامبر سال ۱۹۶۳ است و از سال ۲۰۱۱ به عنوان نماینده کانزاس در مجلس حضور دارد. او برای به عهده گرفتن ریاست سازمان سیا نامزد شده است. او عضو جنبش "تی‌پارتی"، عضو انجمن ملی اسلحه و مخالف بستن بازداشتگاه گوانتانامو است.

USA Michael Flynn mit seinem Sohn im Trump Tower (picture alliance/AP Photo/C. Kaster)

مایک فلین (Mike Flynn) متولد دسامبر ۱۹۵۸ سپهبد بازنشسته نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا است. او (عکس به همراه پسرش) قرار است به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ فعالیت کند. او "اسلام را سرطان می‌داند" که "به عنوان ایدئولوژی سیاسی" خود را در "پشت واژه دین مخفی کرده است".

USA Scott Pruitt (picture-alliance/AP Photo/A. Harnik)

اسکات پرویت (Scott Pruitt) وکیل متولد ماه مه ۱۹۶۸ نامزد ریاست اداره حفاظت محیط زیست شده است. او از سوی ایالت اوکلاهاما علیه برنامه انرژی پاک (Clean Power Plan) بارک اوباما شکایت کرد. پرویت در سال ۲۰۱۴ ریاست ائتلاف کنسرن‌های انرژی را در مخالفت با برنامه اقلیمی اوباما بر عهده داشت. او و ترامپ به دخیل بودن انسان در تغییرات اقلیمی باور ندارند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 367
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

سنای امریکا منع فروش طیاره‌های "اف-۳۵" به ترکیه را ...

تهدید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به از سر گیری سیاست ...

تمجید اردوغان از موضع رونالدو در حمایت از مسئله فلسطین

نیروهای موسوم به ائتلاف عربستان وارد فرودگاه حدیده ...

تعهدی ازجوار خانه خدا برای خدمتی به مردم خدا باورما

شماری از طالبان پس از آتش‌بس در شهرها مانده‌اند

بررسی قطعنامه محکومیت اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل

طالبان افغانستان از آتش‌بسی سه روزه برای عید فطر خبر ...

ناوگان آزادی برای لغو محاصره نوار غزه وارد هلند شد

امارات به افغانستان "نیروی نظامی می‌فرستد"

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

سنای امریکا منع فروش طیاره‌های ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.