طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7383292

• تعداد بازدیدکننده: 6608953

• تعداد بازدید امروز: 98

• کاربران آنلاین: 500

 
 

کرزی در هندوستان: تسلیم ارعاب نمی شویم

1392/9/23

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان در هندوستان گفته است که تسلیم ارعاب ها و فشارها برای امضای موافقت نامه دوجانبه امنیتی با ایالات متحده امریکا نمی شود. او در این سفرش تلاش دارد کمک های بیشتر نظامی هندوستان را جلب کند.

کرزی قرار است در آغاز سفر سه روزه اش به هندوستان با من موهان سینگ نخست وزیر و سلمان خورشید وزیر خارجه این کشور ملاقات کند. ایالات متحده امریکا امیدوار است که هندوستان بتواند کرزی را به امضای موافقت نامه امنیتی وادار کند.

کرزی که ماستری اش را در علوم سیاسی از هندوستان گرفته است، به تکرار به این کشور سفر می کند و روابط نزدیکی با دهلی جدید دارد. هندوستان مراقب این مساله است که بعد از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان، دوباره طالبان در این کشور قدرت نگیرند.

کرزی در مصاحبه ای با تلویزیون هندوستان با بیان دوباره شرط هایش برای امضای موافقت نامه امنیتی با ایالات متحده امریکا، گفت که در این رابطه مرعوب نمی شود.

کرزی در این مصاحبه با "ان دی تی وی" گفت: «اظهارات تهاجمی کار نمی کند... ما ملتی نیستیم که تسلیم ارعاب شویم». او افزود: «اگر آنها (امریکایی ها) این مساله را که باید درک می کردند، درک نکرده اند، برای شان خوب است که درک کنند».

حامد کرزی روابط نزدیکی با هندوستان دارد.

حامد کرزی روابط نزدیکی با هندوستان دارد.

کرزی پیش از دیدار با من موهان سینگ گفت: «ما زمانی این (موافقت نامه امنیتی) را امضا می کنیم که مطمین شویم امضای ما صلح و ثبات می آورد». حامد کرزی که سال آینده زمان کاری اش به پایان می رسد، در اصول موافقت نامه امنیتی با واشنگتن را تایید کرده است، اما گفته است که این موافقت نامه را بعد از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امضا می کند.

این اظهارات کرزی مایه رنجش مقام ها و قانونگذاران ایالات متحده امریکا شده است. مقام های امریکایی گفته اند اگر این موافقت نامه تا آخر سال روان میلادی امضا نشود، همه نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می شوند.

جیمز دابینز، نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان و پاکستان این هفته در جلسه یک کمیته مجلس سنای امریکا ابراز امیدواری کرد که هندوستان بتواند کرزی را به امضای این موافقت نامه ترغیب کند.

دابینز گفت: «فکر می کنم سفر او به هندوستان می تواند تاثیرگذار باشد، زیرا او در آنجا مورد احترام بالا قرار دارد و روابط خوبی با حکومت هندوستان دارد».

هندوستان حدود دو میلیارد دالر در بخش بازسازی افغانستان کمک کرده است و انتظار می رود که حامد کرزی در این سفرش خواستار کمک های بیشر به شمول بخش نظامی شود. کرزی در سفر ماه می اش به هندوستان "فهرستی از آرزوهای" خود در بخش کمک نظامی را به دهلی جدید سپرده بود.

کرزی در جریان کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر هند.

کرزی در جریان کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر هند.

در حالی که برخی ناظران معتقدند هندوستان نباید وارد یک جنگ قدرت در افغانستان شود، روزنامه "اندیان اکسپرس" به این باور است که دهلی جدید باید برای مقابله با رقیب اش پاکستان که زمانی حامی اصلی طالبان بود، به افغانستان کمک نظامی کند.

این روزنامه در سرمقاله روز جمعه اش نوشته است: «هرچند پیامدهای منطقه یی تحویل دهی تسلیحات به کابل باید با احتیاط مورد سنجش قرار گیرد، دهلی جدید نمی تواند خطری برآمده از پیشروی احتمالی اردوی پاکستان در افغانستان بعد از سال 2014 را نادیده بگیرد».

ام.کی. بهادراکمار، سفیر اسبق هندوستان در کابل گفته است که ممکن است کرزی مورد استقبال گرم هندوستان قرار بگیرد، اما نمی تواند انتظار داشته باشد که همه خواست هایش برآورده می گردد.

بهادراکمار به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «تا جایی که به ضروریات افغانستان مربوط می شود، درک من این است که گفتگوهایی در هر دو بخش بازسازی اقتصادی و تقویت ظرفیت نیروهای اردو جریان دارد».


 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 758
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

نماینده سازمان ملل: طرح آمریکا برای فلسطینیان ...

دیدار غنی و پمپئو در کابل

اعتصاب سراسری مردم غزه علیه نشست ضد فلسطینی منامه

انگلستان فروش سلاح به عربستان سعودی و متحدانش را متوقف ...

واکنش تهران در رابطه به تحریم رهبر ایران توسط آمریکا

دفاع شورای امنیت ملی روسیه از حضور ایران در سوریه

افغانستان: از رسانه‌ها در مقابل تهدید طالبان حمایت ...

عبدالله: کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان باید مستقل ...

ترامپ: کافی است که ایران آمادگی خود برای مذاکره را ...

ظریف: جان بولتون برای جنگ توطئه می کند

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

نماینده سازمان ملل: طرح آمریکا ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.