طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7840753

• تعداد بازدیدکننده: 7041422

• تعداد بازدید امروز: 1794

• کاربران آنلاین: 240

 
 

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

1392/8/26

امتداد «فاجعه در افغانستان» به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا عنوان همایشی بود که امروز از طرف نهضت اسلامی افغانستان و با حضور صدها نفر از مردم مومن و وطن دوست افغانستان در شهر کابل برگزار گردید.

همایش با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید که توسط جناب مولوی خواجه محمد نبی صدیقی قرآئت شد، آغاز و سپس جناب آقای خلیل احمد شهید زاده نماینده مردم در پارلمان طی صحبت های خویش مردم را به بیداری و هوشیاری در برابر توطعه های استعمار فراخواند و گفت: «قرآن بهترین راهنما برای بشریت بخصوص مسلمانان است قرآن سرلوحه زندگی انسانها است. باید در هرشرایط و مقطع و هر مقام و منصب که هستیم و زندگی می کنیم هوشیار باشیم که همواره مورد آزمایش و امتحان خدواند هستیم».

ایشان در مورد حادثه عاشورا اشاره کرد و گفت: «آیا از حادثه عاشورا، از شهادت نوه رسول خدا، از مکتب عزت و آزادی این را یاد گرفتیم که سرک ها را سیاه پوش کنیم، به سرو سینه بزنیم و سپس زنجیر بردگی و غلامی آمریکا را به گردن ببندیم. آیا باعزت تر از خاندان رسول خدا مخصوصا امام حسین کسی را سراغ دارید؟ که فرزند علی و فاطمه، جدش رسول خدا و بی بی اش خدیجه الکبری باشد».

وی درمورد پیمان امنیتی با آمریکا گفت: «من به عنوان وکیل شما مردم هنوز خبر ندارم که مسوده این پیمان چیست؟ هرکشوری حق دارد با کشور دیگری پیمانهای مختلف داشته باشد اما اگر ما پیمان با آمریکا را امضا کنیم به چه قیمت خواهد بود؟ چه چیز در نظر گرفته خواهد شد؟ آیا تعریف از منافع متقابل در این پیمان لحاظ شده است؟ آیا منافع مشترک، ارزشها، استقلال و تمامیت ارضی در این پیمان تعریف شده است؟».

آقای شهید زاده گفت: اصلا بین ما وآمریکا هیچگونه اشتراک و همگونی فکری واندیشه ای وجود ندارد که ما این پیمان را امضا نموده و به سربازان آمریکا مصئونیت قضایی ببخشیم، در آمریکا زنا، شرابخوری، فسق فجور مفهوم ندارد و برایشان هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما در کشور اسلامی ما که تمام قوانین شان برگرفته از اسلام عزیز و قرآنکریم است هرچیزی از خود قانونی و جرمی دارد. با این لحاظ چطور می توان اگر سربازان آمریکا دچار چنین اعمالی شود مورد پیگرد قرار داد؟.

سخنران دیگر این همایش آقای مولوی عبدالخالق مجاهد بود که وی نیز ضمن اشاره به دستورات صریح قرآنکریم در مورد پیمان بستن با کفار گفت: قرآن پیمان دوستی بین مسلمانان با ستمگاران را به شدت رد کرده است و ما نگران هستیم مبادا این پیمان امضا شود و کشور ما یکبار دیگر با دستان خودمان تحت اشغال رسمی آمریکا قرار گرفته و آزادی و آزادگی که از طرف خداوند به ما داده شده است را از خود مان سلب نماییم.

سخنران دیگر این همایش آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان بود که عزیزان می توانند مشروح سخنرانی ایشان در بخش دیگری از سایت بخوانند.

آقای مولوی محمود دانشجوعضو مجلس سنا سخنران دگیر این همایش گفت من ازشعار و گپ های احساسی پرهیز می کنم و واقعیات موجود را می گویم و آن اینکه: «من نگران این هستم که مبادا و همانطوریکه در گذشته ها از احساسات پاک و سالم ملت مسلمان افغانستان و مخصوصا جوانان ما استفاده های سوء صورت گرفته است، این بار نیز چنین کاری صورت گیرد. آیا ما از پیمان با آمریکا می توانیم و قادر خواهیم بود که به نفع خود و به نفع اسلام استفاده کنیم؟ به باور من و با توجه به وازده سال گذشته من معتقدم که ما نمی توانیم از این پیمان به نفع خود، کشورخود واسلام استفاده کنیم».

وی گفت: «آنچه من شنیدم و می دانم آمریکا اعلام کرده است که ما با عقد قرار داد امنیتی با افغانستان مسئول تامین امنت در افغانستان نیستیم و ما نمی توانیم از مرزهای افغانستان حفاظت کنیم، صرفا و یک همکار استراتیژیک برای افغانستان هستیم».

در پایان این همایش اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با رد پیمان امنیتی افغانستان و آمریکا خوانده شده و همایش با قرائت دعائیه پایان یافت

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1445
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

نتایج انتخابات افغانستان هفته آینده اعلام می‌شود

مقام‌های شرکت هواوی: تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا هستیم

تبادل آتش میان هند و پاکستان در کشمیر جان چندین سرباز و ...

ادامه یورش شهرک‌نشینان یهودی به مسجدالاقصی

ترامپ: سربازانمان را به خانه بر می‌گردانیم

وزیر دفاع آمریکا در پی ازسرگیری مذاکرات صلح با طالبان ...

طولانی‎‌ترین پرواز بدون توقف از نیویورک به سیدنی ...

اسلام آباد: ایران و عربستان مایل به دنبال کردن ...

زخمی شدن 69 فلسطینی در 79امین جمعه تظاهرات بازگشت

ثبت بیش از 4 هزار تخلف انتخاباتی در افغانستان/ 8 مقام از ...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

نتایج انتخابات افغانستان هفته ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

هویت اسلامی قدس شریف تغییر ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.