طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 5127703

• تعداد بازدیدکننده: 4575448

• تعداد بازدید امروز: 6076

• کاربران آنلاین: 610

 
 

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

1392/4/6

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

2dogdtmp58sheitmiawu.jpg

اعلان میانجیگری میان طالبان و دولت، و اعلان کاندیدای مورد حمایت نهضت اسلامی افغانستان برای احراز ریاست جمهوری دو موضوع مهم بود که امروز صبح توسط رهبر نهضت اسلامی افغانستان با حضور دهها رسانه در دفتر مرکزی  نهضت اسلامی افغانستان صورت گرفت.

l9q2k6kg2l2nfyu8bz7g.jpg

کنفرانس ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس آقای مولوی مفلح در ارتباط با مواضع و دیدگاههای نهضت اسلامی صحبت نمود.

آقای مفلح گفت: اين روشن است كه جهاد مبارك و مقدسي كه در سرزمين افغانستان بذر آن جوانه زد، رشد نمود و به بار و بر نشست همانا شجرة مباركي بود كه از مبدأ ريشه در تقدس معنويت و ارزش هاي كمال بخش انسانيت داشته و به هيچگونه انگيزة آن خيزش هاي مردمي كه سيل آسا به بيخ و بن ظلم و استبداد رخنه نمود، مسايلي كه به معنويت نسبتي ندارد نبود، عدة كه كور خوانده بودند و اين مرز و بوم را كه از قرن ها به توحيد بالله معتقد و باورمند بودند به جاي كشور هاي اروپاي شرقي اشتباه گرفتند و با تبر الحاد خواستند تا ريشه هاي دين اسلام را ببرند اما از آنجا كه فطرت آفرينش حوصلة اين گونه خدا ستيزي را ندارد خداوند امتي را برگزيد، تا يكبار ديگر اعجاز پارينه را در برابر ديدگان عالم به نمايش بگذارد، كه چنين شد وعده يي خدا جو در نفس مراكزي كه براي الحاد بنا يافته بود با سوز اسلامي وارد پيكار شدند آنگونه كه ابراهيم(ع) از بتكده بيرون آمد دستة جوانان مسلمان كه از تبار ابراهيم اند از الحاد كده ها و بنگاه هاي استعماري ظهور نمودند، انقلابي كه تعاليم ديني آن برادران مؤمن در ذهنيت هاي تمام اقشار به وجود آورد، به حق مي توان گفت كه از لحاظ اثر گذاري در سطح ملي و بين المللي از انقلاب كبير فرانسه و جنگ دوم جهاني دست كم نداشت، كه تبديل شدن جهان از دو قطبي به يك قطبي، اتحاد ناباور كردن دو آلمان و رهايي ملت هاي در بند شاهد اين مدعاست.

آقای مفلح افزود: پاسداران حقيقي اين كشور فقط مجاهدين اند. كه در تاريخ جهاد و مقاومت افغانستان هم قهرمانان جنگ و هم قهرمانان صلح و ثبات و تأمين وحدت ملي و بالآخره هم قهرمانان تمدن، ترقي، آبادي و شگوفائي وطن عزيز شان هستند.

آقای مفلح در بخش دیگری از سخنانش گفت: هيچ پاسخي ! امروز ، هيچ وسيله اي دردست نداريم  تا به مردم افغانستان وعده بدهيم كه ما آدم هاي كه حالا هستيم درمسند قدرت خواهيم ماند، به خاطريكه كه بر همه چيز تجارت صورت گرفته است. برهمه چيز معامله صورت گرفته است ، مقدسات اين ملت نيز مورد بهره برداري سياسي قرار گرفته است ، آنچه كه نان خانه ولباس هم مي گفتند بدنام شده است ،‌ كساني كه امروز دموكراسي را آوردند وبراي آن شعاردادند به تمام معناي كلمه بدنام شده است ، اكنون به طرف اين ملت به كدام چشم ببينيم وبگوييم ني ما تافته جدابافته هستيم . ما ازيك كره ديگر اين جا فرود آمده ايم ما دست به كارهاي كه ديگران به آن زدند نخواهيم زد.

اما جاي يك سخن باقي است. وآن اين است كه اگر ما درست نظام بسازيم وبه آن نظام ايمان داشته باشيم ، اگر به افراد كارنكنيم وبه جامعه كاركنيم ، اگر ما الگويي بريني داشته باشيم الگوي الهي اي داشته باشيم وبراي آن عشق بورزيم و براي آن قرباني بدهيم اگر ما از اين سردگمي وبي انديشگي وبي ايديولوژيكي بدرشويم يك چيز هايي را مقدس بدانيم – طبعا كه اسلام عزيزخواهد بود – اگر ما پابندي واقعي داشته باشيم ؛ بالآخره اين بعيد نيست كه روزي ما بتوانيم به آغوش يكنظام برسيم . نظام است كه پاسخ گويي را ايجاد مي كند نظام است كه اعتماد ومراقبت خودي را ايجاد مي كند.

مولوی مفلح گفت: به صورت اختصار باید آنچه که به اساسات شریعت اسلامی ساز گار است و نیز در امر ایجاد ثبات وتامین امنیت مفید واقع می گردد واز سویی اطمینان خاطر برای مردم افغانستان می دهد ونیز آنان را از تکرارنشدن حوادث گذشته اعتماد می دهد یک راه معقول اسلامی وملی ای است که ذیلا به شاه باب های آن اشاره می شود :

1 . ایجاد پایگاه های برای امریکایی ها دراثر عقد پیمان استراتیژیک ویا هر سنددیگری که زمین ، خاک وحاکمیت افغانستان را از تسلط کامل مردم افغانستان بیرون کند از نقطه نظر شرعی حرام است و دراین راستا هرنوع تلاشی غیرمشروع می باشد.

2 . امنیت افغانستان تنها با دراثروحدت ووفاق ملی امکان پذیر است که این کار باید با همیاری علمای کشور ، بزرگان قوم ، رهبران سیاسی ، وزعمای ولایات صورت بگیرد.

3 . بجای تلاش برای ایجاد پایگاه های امریکا درافغانستان ، یک گفتگوی همه جانبه با جهان اسلام مفید ارزیابی می گردد ؛ این گفتگو با جهان اسلام اگر در چارچوب های جدی صورت بگیرد ، و در عین حال

 با یک دپلوماسی قوی که کشورهای مداخله گر را نیز از لابی گری در مجامع جهان اسلام به ضرر افغانستان باز بدارد ، تصور می شود که این کار امنیت را درافغانستان بیشتر قوی خواهد ساخت .

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 3354
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

آمار رسمی آوارگان روهینگیا در بنگلادش از مرز یک میلیون ...

آلمان تایید مجوز صادرات سلاح به کشورهای درگیر جنگ یمن ...

سیسی برای دومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر ...

بازماندگان ۱۱ سپتامبر در پی کشاندن پای خاندان سلطنتی ...

مشعل: ملت فلسطین شکست‌ناپذیر است و به سمت آزادی قدم ...

گوترش: مبارزه با تهدید تروریزم تنها مسئولیت حکومت ...

اختلاف نظر دموکرات ها و جمهوری خواهان دولت فدرال ...

تجهیزات روسی در اختیار طالبان در ولایت فراه

روش جدید تشخیص سریع انواع سرطان با یک آزمایش واحد

استراتیژی جدید آمریکا: تقویت توان دفاعی مقابل چین و ...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

آمار رسمی آوارگان روهینگیا در ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه ...

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.