طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7224685

• تعداد بازدیدکننده: 6460993

• تعداد بازدید امروز: 756

• کاربران آنلاین: 130

 
 

خبرگزاری رویتر اعلام کرد

اگر روسها در اثر جهاد مردم افغانستان 14 قسمت شدند آمریکا ئیها نیز 53 قسمت خواهند شد

1390/7/19

بسم الله الرحمن الرحیم /

ولن ترضی عنک الیهود ولا النصاری حتی تتبع ملتهم (الآیه) /

متن بیانیه رهبری نهضت اسلامی افغانستان در مخالفت با ایجاد پایگاه های دایمی نظامی آمریکا در افغانستا /

اگر روسها در اثر جهاد مردم افغانستان 14 قسمت شدند آمریکا ئیها نیز 53 قسمت خواهند شد

برادران مومن شهروندان عزیز کشور من!

روزی است بس مهم، فرصتی است خجسته که ماهمه گرد یکی از مهم ترین مسایل دین و ملت خویش جمع شده ایم، روزی که تاریخ قرن های آینده کشور مان را رقم می زند، روزی که می تواند یک مسیر را تغییر می دهد،  روزی که برای یک نسل ویک امت، سازنده است.

عزیزان، خواهران و برادران گرامی!

اجازه بدهید که حقایق را به ملت مان واضح بگوییم، اجازه بدهید که برای ملت بگوییم که دروطن آنان چه می گذرد و درواقع چه چیزی در انتظار سرنوشت آنان نشسته  است.

بلی امروز سخن از بستن پیمان با آمریکایی هاست، سخن بر سر اجازه دادن بر حضور نظامی و دراز مدت آمریکایی ها در افغانستان است، سخن بر سر این است که چگونه آمریکایی ها را اجازه داد تا سالیان سال دراین کشور حضور داشته باشند در فرجام قصه این است که در این خانه و در این سرزمین بعد از همه شهادت ها و رشادت های که این ملت در برابر انگلیس ها انجام داد و در برابر روسها ايستادگي نمود وآنان را جواب دندان شکن داد اکنون به بسیار آرامی آمریکا می خواهد که در این سرزمین بخزد و این حضور خود را با جرگه های قبیلوی و اصول نامه های فرمایشی قانونی بسازد.

هم وطنان گرامی! واضح است که یک فرد مسلمان، یک جامعه مسلمان، در همچو مسایلی نمی تواند که بیرون از حد ومرزی که دین برای او مقرر داشته است، قدم گذارد، یک جامعه اسلامی نمی تواند در موضوعی به این بزرگی از قرآن کریم فتوای آن را نپرسیده و به بسیار آرامی پشت به قرآن کند، دریک جامعه اسلامی اگر کسی به پشت قرآن کریم نرود، از زبان پیغمبر بزرگ اسلام  جواب این گونه مسایل را نشنود ویا اصلا به آن مراجعه نکند، دیگر آن جامعه را جامعه اسلامی نمی تواند نامید وچنان انسانی که پشت به قرآن نموده را نمی شود که مسلمان خواند،  اما خوشبختانه ملت مومن ومردم دین شعار افغانستان به اثبات رسانده اند که آنان یکی از قوی ترین سپاه اسلام بوده اند و قرآن انتخاب نخست وپایان آنان است، بلی این ملت به قرآن کریم مراجعه می کند این ملت به اسلام مراجعه می کند، این ملت به پیامبر عزیز اسلام مراجعه می کند واز زبان حق او حق را می شنود، پس قرآن کریم دراین باره نه خاموش است و نه سکوت، قرآن کریم در این زمینه به جدیت و قاطعیت ايستاده است، قرآن کریم اجازه نمی دهد که اهل ایمان با آنچه که ایمان آنان را به تباهی می دهد و آنان را از ملت اسلامی بیرون می کند، وارد معامله ای گردند، قرآن‌کریم به قوت در برابر اینکه مسلمانان موالات با کفار متجاوز ببندند، مقاومت می کند. آیات زیادی است؛ همه می دانید...

پس رفتن با آمریکایی ها به چه هدفی است؟ آیا شرط زندگی نمودن مردم افغانستان درگرو پیمان با آمریکایی هاست؟ مگر مرگ وزندگی ما دردست کسانی است که با خدا به محاربه برخواسته اند؟ آیا این درست است که اگر برویم با آمریکایی ها پیمان ببندیم این افغانستان به گل و گزار مبدل می گردد؟ این کسانی که به این گونه هوا ها و هوس ها دل بسته اند یک نمونه ای نشان بدهند؟ هر جایی که آمریکا رفته است و آن جا کاری کرده است ده خود خورده ویک به صاحب حق داده است. پس این به هیچ صورت درست نیست که ما باور کنیم که آمریکایی ها ولی نعمت افغانستان اند – نعوذ بالله – آمریکا وغرب اگر نشانه اخلاصی دارند بروند در قدم نخست آن رژیم قاتل مسلمانان در شرق میانه را لا اقل متقاعد به دست گرفتن از کشتن انسان های بیچاره فلسطین نمایند، این کار را هرگز انجام نخواهند داد، پس بگذارید که به آمریکایی ها صریح بگوییم که شما بس کنید! این افغانستان از سفره شما آنچه برداشته است همانا فساد است که امروز همه از آن در افغانسان رنج برده و تعفن آن ملت آزاده افغانستان را آزار واذیت می دهد. این شما بودید که امروز افغانستان را به بن بست کشانده اید، به بهانه کوبیدن دست پرورده های خودتان برفرق ملت مسلمان افغانستان هزاران تن بم وبارود ریختید! این شما بودید که در افغانستان آن قدر انسان کشتید که چند برابر آن چند صد نفر موهومی که گویا در برج های نیویارک از دست دادید!

ملت عزیز افغانستان!

وقت آن فرا رسیده که برای  ملت عزیز افغانستان با دور افگندن همه اختلافاتی که آن هم ریشه در دستگاه های استخباراتی خارجی ها دارد، آنچه که به نفع ملت افغانستان است را برگزینیم، درست اگر همه نیروهای آمریکایی در افغانستان بیاید نمی‌توانند برای رفاه مردم افغانستان کاری انجام دهند، آنان در پی منافع خود اند، آنان نمی توانند که جز برای خود برای ما کاری کنند، آنان خود مشکل افغانستان اند نه طرفی برای حل مشکل افغانستان، بنا بر این ملت افغانستان است که می تواند با یک اتحاد و وفاق اسلامی خود را به شاهراه سعادت سوق داده و نگذارد که آمریکایی ها از ماورای دریاها برای این ملت آمده وتعیین تکلیف بکنند، اگر ما با وفاق ویک پارچگی برای منافع ملت افغانستان ايستادگي کنیم به یقین که جای پایی برای آمریکایی ها  هیچ نیروی بیگانه و متجاوزی خالی نخواهیم گذاشت تا طمع دست درازی در افغانستان نمایند، پس اگر می خواهیم که آمریکائیها را اجازه ندهیم تا سرزمین ما را بیشتر از این ملوث بسازند پس مهم است که با یک وفاق اسلامی با شعار و عمل خدمت به مردم افغانستان، به سراغ ملت افغانستان برویم که آنان با همه روحیه و توان این حرکت را حمایت خواهند نمود و در برابر این جفا کاری ها ایستادگی خواهند داشت.

عزیزان!

حضور آمریکاييان یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام حضور آمریکاييان به معنای پایان افغانستان خواهد بود. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد این ضرر های این  حضور را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند. به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مولوی محمد مختار مفلح

رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

2/8/1390 کابل افغانستان

 

 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 3932
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده از تسلیحات فرانسوی علیه ...

پمپئو به روسیه، کوبا و ایران برای حمایت از ونزوئلا ...

دیدار وزرای خارجه روسیه و فلسطین

مخالفت اعضای ناتو بر استفاده از واژه «تروریسم اسلامی»

انتقاد خلیل‌زاد از عدم تمایل طالبان به مذاکره صلح در ...

اختلاف‌ها در شورای رهبری مصالحه برای شکل‌دهی هیئت ...

فرمانده نظامی جدید سودان: نظام عمر البشیر را ریشه‌کن ...

تعداد جانباختگان سیل ایران به ۷۶ نفر رسید

حمله موشکی اسرائیل به سوریه؛ سه نفر مجروح و تعدادی ...

عدم عذرخواهی سفیر انگلستان بابت قتل‌عام در هندوستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.