طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7686830

• تعداد بازدیدکننده: 6888156

• تعداد بازدید امروز: 6874

• کاربران آنلاین: 160

 
 

مردم افغانستان: حضور نیروهای خارجی را نمی‌خواهیم

1391/10/27

باوجود آنکه مردم افغانستان از حضور نیروهای خارجی در کشور و عملکرد آنان به ستوه آمده اند و خواهان خروج فوری این نیروها از افغانستان می‌باشند، حامدکرزی در یک سفر رسمی به ایالات متحده آمریکا رفته است تا روی امضای پیمان امنیتی، چگونگی ایجاد پایگاه‌های دایمی نظامی، کیفیت و کمیت حضور سربازان آمریکایی در افغانستان و سال‌های بعد از 2014 که قرار است نیروهای خارجی افغانستان را ترک نمایند با مقامات کاخ سفید بحث و گفتگو نماید.
گزارشگر پایگاه شورای قدس در کابل دیدگاه‌ها و نظریات مردم، صاحب‌نظران، دانشجویان و جوانان را از ولایات مختلف پیرامون موضوع جمع آوری نموده است که تقدیم خوانندگان می‌گردد:
سلما از ولایت هرات:
نیروهای خارجی که غرض تامین امنیت، ایجاد حکومت‌داری خوب و مبارزه با تروریزم در افغانستان حضور یافتند با گذشت یازده سال نه تنها گامی در راستای اهداف یادشده از سوی این نیروها برداشته نشد، بلکه هرچه زمان می‌گذرد امید و آرزوی مردم افغانستان مبنی بر تامین صلح و ثبات دست نیافتنی‌تر می‌شود و دلیل آن این است که نیروهای خارجی برخلاف منافع ملی و ارزش‌های دینی مردم افغانستان عمل می‌کنند از همین رو مردم از عملکرد این نیروها متنفر بوده و خواهان خروج فوری آنان از کشور هستند.
عبدالله حسینی از هرات:
حامدکرزی اگر به خاطر خروج سربازان خارجی از افغانستان و حمایت مادی آن کشور از نهادهای امنیتی افغانستان به آمریکا رفته باشد، من ضمن اینکه از این سفر استقبال می‌کنم خواهان موفقیتش در این سفر هستم؛ اما اگر رئیس جمهور چنانکه از رسانه‌ها دیده و شنیده می‌شود که گویا این سفر به خاطر دوام حضور سربازان آمریکایی در افغانستان و امضای پیمان امنیتی با آن کشور انجام شده باشد من به عنوان یک شهروند این کشور به خود حق می‌دهم تا براین سفر و اهداف آن اعتراض نمایم. زیرا پس از امضای پیمان راهبردی با آمریکا و دیگر کشورهای جهان هزاران راکت به ولایات شرقی کشور از سوی پاکستان پرتاپ گردید و همین کشورهایی که پیمان‌های راهبردی با افغانستان امضا کرده بودند با بی‌شرمی تمام نظاره‌گر آن بودند و خم به ابرو نیاوردند.
پس حامدکرزی با کدام دلگرمی و امید پیمان امنیتی با آمریکا امضا می‌کند و آیا امضای پیمان امنیتی میان کابل- واشنگتن کشورهای همسایه را بیشتر از پیش حساس نخواهد کرد؟
سیحون از ولایت قندهار:
در تعجبم که چرا مردم افغانستان از سیر تاریخ‌ درس نمی‌گیرند و چرا به این آسانی گذشته‌ها را فراموش می‌کنند، ببینید پیمان راهبردی با آمریکا کدام مشکل ما را حل کرد که حالا پیمان امنیتی با آن کشور ببندیم. من از تمام ملت مسلمان افغانستان خاصتاً نمایندگان ملت در شورای ملی می‌خواهم که مانع خودسری‌های حکومت شده و جلو عقد پیمان‌هایی را بگیرند که با قدرت‌ها و کشورهای غیر اسلامی از سوی حامدکرزی به امضا می‌رسد و در نتیجه وضعیت را بدتر و ملت را به قهقرا می‌کشاند.
محمد سلیم از ولایت قندهار:
ما بارها اعتراض خود را نسبت به عملکرد و حضور نیروهای خارجی در افغانستان در محافل و مراجع مختلف اعلام نموده ایم. ما به عنوان مسلمان و دارای کشور اسلامی باید ارزشهای اسلامی مان را محترم بشماریم و در تعامل و داد و ستد خود با کشورها آنچه را مد نظر داشته باشیم که اسلام به ما اجازه می‌دهد.
طوری که دیده می‌شود متأسفانه دولت افغانستان این موضوع را کاملاً نادیده گرفته و هر طوری که می‌خواهد بدون خواست و نظر مردم و اساسات دین مبین اسلام در پی دوستی و مواسات با کشورهای غیر اسلامی و قدرت‌های پوشالی کفری است که این مسأله ما را نسبت به آینده کشور و مردم مسلمان افغانستان شدیداً نگران ساخته است. بنابر این از تمام مراجع دینی و روشنفکران مسلمان افغانستان تقاضا داریم تا موضع روشن اتخاذ نموده و نگذارند که عده یی خودخواه بر سرنوشت ملت مسلمان افغانستان حاکم گردد.
مجتبی از ولایت بغلان:
مردم افغانستان به خاطر استقلال و آزادی خود سه بار در برابر انگلیس‌ها مبارزه کردند، با تقدیم بیش از دو ملیون شهید و معلول بزرگترین ابرقدرت دنیا (اتحاد جماهیر شوروی) را به زانو در آوردند و درست زمانی که داشتند تروریزم بین‌المللی را نیز از قلمرو خویش ریشه کن سازند، حامیان تروریزم بین‌المللی به جای اینکه در تبانی با مردم افغانستان در از بین بردن تروریزم اقدام نمایند، سردار جهاد و مقاومت افغانستان شهید احمدشاه مسعود(رح) را برداشتند و خود زیر نام مبارزه به تروریزم به تقویت این هیولای بزرگ پرداختند و بیشتر از یک دهه است که با شعار مبارزه با تروریزم جنگ در افغانستان جریان دارد، اما با گذشت هر روز نه تنها تهدید تروریزم کاهش نمی‌‌یابد که بیشتر هم می‌شود.
تقاضای من از مردم مسلمان و مجاهد افغانستان این است که تا چه وقت در انتظار به سر می‌برند و دیگر منتظر چه هستند، باید از همین لحظه اقدام نمایند و خود نسبت به قضایای حال و آینده کشور تصمیم بگیرند و نگذارند بیشتر از این بر سرنوشت ملت مجاهد و مسلمان، دیگران در پشت دروازه‌های بسته معامله نمایند و رایزنی کنند.
یادداشت:
از آنجایی که نظریات و دیدگاه‌های مریم، سهیلا و معلم گل زمان از ولایت بغلان، شیرمحمد، شیرین آغا، فضل داد و گلزمان از ولایت تخار، بانو کریمه، سنجر، مصطفی و پاینده از ولایت بدخشان، معلم شیرعلی، نوربخش، بانو ذکیه، ملایارخان و نورالدین از ولایت بلخ یکسان و مشابه بود از همین رو فقط به ذکر اسامی شان بسنده گردید.
پایگاه شورای قدس
 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1239
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

اردن: اظهارات نتانیاهو خطری جدی برای صلح است

آمریکا: محل دقیق حملات به عربستان در ایران است/ فرانسه: ...

بی‌بی‌سی: ماه کشتار در افغانستان؛ بیش از ۲۳۰۰ نفر در ...

در یک حملۀ انتحاری در کابل ۲۲ تن جان باختند

روحانی: منطقه، تجزیه سوریه توسط آمریکا را نمی‌پذیرد

ترامپ: واکنش نظامی علیه ایران متناسب با حمله به ...

دعوت عربستان از کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق ...

وزیر دفاع آمریکا: برای دفاع از نظم بین‌الملل ...

تقویت واحدهای نظامی اسرائیل در مرز لبنان و سخنان ...

تیراندازی در تگزاس؛ ۵ کشته، ۱۶ زخمی، تیرانداز کشته شد

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اردن: اظهارات نتانیاهو خطری جدی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.