طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7686815

• تعداد بازدیدکننده: 6888141

• تعداد بازدید امروز: 6844

• کاربران آنلاین: 160

 
 

افرادی که در سوریه می جنگند از تروریست ها و اعضای القاعده هستند

1391/10/20

بشار اسد رییس جمهوری سوریه ظهر یکشنبه تاکید کرد: افرادی که در کشور ما در حال جنگ با دولت هستند، انقلابی نیستند بلکه تکفیری های و تروریست های وابسته به ˈالقاعدهˈ هستند.

رییس جمهوری سوریه در سخنانی در جمع اعضای دولت و سازمان های مدنی و شخصیت های برجسته این کشور گفت: مهم ترین راه حل ها از عمق رنج ها به دست می آید. سوریه در معرض هجمه ای قرار دارد که در تاریخ منطقه هرگز شاهد آن نبوده ایم. همه مردم سوریه باید در صدد دفاع از کشور باشند، زیرا همه می دانند منتظر گذشت زمان نشستن، کشور را به سوی تباهی هدایت می کند.

وی افزود: برخی در این دام افتاده اند و باور کرده اند که درگیری ها بین دولت و مخالفان است، در حالی که چنین نیست و نزاع بین میهن و دشمنانش، امنیت و رعب و وحشت است. هدف دشمنان گرسنه نگاه داشتن مردم و محروم کردن آنان از همه منابع این کشور و تجزیه آن است. 

رییس جمهوری سوریه اظهار داشت: دشمنان خواستند نزاع در سوریه را انقلاب معرفی کنند، اما انقلاب باید فکر و اندیشه و یک متفکر داشته باشد، اما افرادی که در سوریه می جنگند، انقلابی نیستند. اکنون افراد تکفیری که در ابتدا هم پشت پرده بودند، وارد صحنه جنگ شده اند که آنان تکفیری ها و تروریست ها ی وابسته به القاعده هستند و خود را مجاهد معرفی می کنند. 

وی افزود: در واقع با افرادی در سوریه در حال جنگ هستیم که سوری نیستند، بلکه هواداران القاعده هستند که طی سه دهه گذشته در افغانستان رشد کردند و سپس در عراق تاخت و تاز نموده و اکنون به سراغ سوریه آمده اند. 

اسد اضافه کرد: اگر اراده ملی باشد، دفع خطر تروریست های القاعده از نظر فیزیکی کار دشواری نیست، اما خطر تخریب فکری که آنان مرتکب می شوند، بسیار بزرگ تر از خطر فیزیکی آنان است. 

رییس جمهوری سوریه گفت: بحران کشور ابعاد دیگری غیر از ابعاد داخلی دارد. در منطقه برخی در صدد تضعیف سوریه و برخی در تلاش برای نابودی آن هستند. برخی از کشورهای همسایه به سوریه ظلم کردند اما برخی کشورهای منطقه هم به دنبال بر جای گذاشتن نامی از خود در تاریخ هستند که هرگز چنین نامی را نداشته اند. 

وی افزود: در صحنه بین المللی هم باید گفت که غرب کوشید از رویدادهای داخلی سوریه سوء استفاده کند و کشور را تضعیف و از صحنه سیاسی منطقه خارج نماید. البته بسیاری از کشورهای جهان مانند روسیه، چین و ایران مخالف دخالت در امور داخلی سایر کشورها هستند که قابل تقدیر است. 

بشار اسد در باره چگونگی حل بحران سوریه گفت: برای حل واقعی بحران باید به عوامل داخلی، منطقه ای و بین المللی توجه کرد. اگر به قول برخی بحران داخلی سوریه اختلاف بین دولت و مخالفان بوده، هیچ ربطی به کشورهای خارجی ندارد، اما وقتی برخی از افراد داخل از سوی خارجی ها اداره و جهت داده شوند، دیگر مساله داخلی نیست و به دفاع از میهن و مقابله با اشغال کشور تبدیل می شود. 

وی گفت: محل اقامت این افراد مهم نیست زیرا برخی افراد در خارج اقامت دارند، ولی مدافع کشورند اما اکنون ما با تجاوز سنگین خارجی مواجه هستیم چون خارجی ها ابزاری برای سرکوب ما وارد کشور نکرده اند، بلکه ما را به سوی درگیری و سرکوب یکدیگر سوق می دهند. 

اسد تاکید کرد: اصلاحات داخلی عاملی تاثیرگذار برای حل مسایل است، اما کل راه حل نیست و امنیت عامل بسیار مهمی در این معادله است. اصلاحات بدون امنیت، درگیری ها را به پایان نمی رساند. اصلاحات را باید در یک دست گرفت و سرکوب تروریست ها را در دست دیگر. 

وی اضافه کرد: دفاع از میهن امری واجب است پس کسانی که می گویند سوریه راه حل امنیتی را در پیش گرفته، سخن نادرستی می گویند. اگر ما راه حل سیاسی را در پیش می گرفتیم اما شریک مناسبی پیدا نکردیم، این بدان معنا نیست که ما تمایلی به راه حل سیاسی نداشته ایم.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 971
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

اردن: اظهارات نتانیاهو خطری جدی برای صلح است

آمریکا: محل دقیق حملات به عربستان در ایران است/ فرانسه: ...

بی‌بی‌سی: ماه کشتار در افغانستان؛ بیش از ۲۳۰۰ نفر در ...

در یک حملۀ انتحاری در کابل ۲۲ تن جان باختند

روحانی: منطقه، تجزیه سوریه توسط آمریکا را نمی‌پذیرد

ترامپ: واکنش نظامی علیه ایران متناسب با حمله به ...

دعوت عربستان از کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق ...

وزیر دفاع آمریکا: برای دفاع از نظم بین‌الملل ...

تقویت واحدهای نظامی اسرائیل در مرز لبنان و سخنان ...

تیراندازی در تگزاس؛ ۵ کشته، ۱۶ زخمی، تیرانداز کشته شد

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اردن: اظهارات نتانیاهو خطری جدی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.