طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7383252

• تعداد بازدیدکننده: 6608913

• تعداد بازدید امروز: 58

• کاربران آنلاین: 300

 
 

تقلا برای نجات آمریکا از پرتگاه مالی

1391/10/13

رئیس‌جمهور آمریکا در آخرین لحظه اعلام کرد که توافقاتی با حزب رقیب حاصل شده که می‌تواند این کشور را از سقوط به پرتگاه مالی برهاند. هر چند ایالات متحده با آغاز سال میلادی جدید از نظر قانونی به پرتگاه سقوط کرد.

باراک اوباما و نمایندگان بانفوذ کنگره‌ی ایالات متحده در ساعات پایانی سال ۲۰۱۲ (دوشنبه، ۳۱ دسامبر/ ۱۱ جدی به وقت محلی) اعلام کردند که بر سر بودجه‌ی آمریکا با حزب رقیب به توافق رسیده‌اند. به نظر می‌رسد که میان جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها در بسیاری از موارد توافق حاصل شده است.

رسانه‌های آمریکایی چند مورد از توافقات حاصل‌شده را منتشر کرده‌اند. بر این اساس مالیات خانواده‌هایی که بیش از ۴۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند یا افرادی که بیش از ۴۰۰ هزار دلار در سال درآمد دارند، افزایش می‌یابد و شهروندانی که عایدی‌شان در سال کمتر از این مقدار است، مشمول افزایش مالیات نمی‌شوند. در بخش‌های دیگری نیز مالیات‌ها افزایش خواهند یافت.

افزایش مالیات اقشار پردرآمد یکی از محورهای اختلاف دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بود. باراک اوباما تصمیم داشت مالیات شهروندانی را افزایش دهد که بیش از ۲۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند.

به گزارش برخی از رسانه‌های آمریکایی، دو حزب بزرگ این کشور همچنین توافق کرده‌اند که کاهش بودجه حوزه‌های مختلف فعلا به مدت دو ماه متوقف شود. قرار بود اگر جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها تا پایان سال ۲۰۱۲ در مورد درآمدها و هزینه‌های دولت آمریکا به توافق نرسند، بودجه بخش‌های مختلف کاهش یابد تا ۱۰۹ میلیارد دلار در هزینه‌های دولت فدرال صرفه‌جویی شود. حال قرار است این مبلغ با افزایش مالیات‌ها و صرفه‌جویی در بخش‌های دیگر جبران شود.

توافق‌های صورت گرفته باید به تصویب مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا برسد. مجلس سنای آمریکا بامداد سه‌شنبه (اول ژانویه) با ۸۹ رای موافق و ۸ رای مخالف توافق‌های به دست آمده را به تصویب رساند. تصمیم‌گیری مجلس نمایندگان آمریکا به احتمال قوی پس از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه به وقت اروپای مرکزی صورت می‌گیرد.

عواقب سقوط به پرتگاه مالی

دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا عملا نتوانستند تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی در مورد بودجه این کشور به توافق نهایی برسند. این به آن معنی است که بدهی‌های دولت ایالات متحده از مرزی که پیشتر تعیین شده فراتر می‌رود. بر اساس قوانین آمریکا، در چنین حالتی به صورت خودکار مالیات‌ها افزایش و بودجه‌ی برخی از حوزه‌ها کاهش می‌یابد تا دولت فدرال ۶۰۰ میلیارد دلار صرفه‌جویی کند.

کنگره آمریکا
کنگره آمریکا

به نظر می‌رسد با توافقات انجام‌شده و از آن‌جایی که بازارهای مالی در روز نخست سال ۲۰۱۳ (سه‌شنبه ۱۲ دی) تعطیل هستند، اقتصاد بین‌المللی از پیامدهای "سقوط" اقتصاد آمریکا به پرتگاه مالی در امان بماند. البته با این پیش‌شرط که کنگره‌ی آمریکا، متشکل از مجلس سنا و مجلس نمایندگان، پیش از آن توافقات صورت‌گرفته را تصویب کند. نگرانی‌ها بیشتر متوجه مجلس نمایندگان است که بیشتر کرسی‌های آن را جمهوری‌خواهان در اختیار دارند.

سقوط آمریکا به پرتگاه مالی اقتصاد لنگان این کشور را به رکود فرو می‌برد. این وضعیت، به پیش‌بینی کارشناسان، دست‌کم تا پایان سال ۲۰۱۳ ادامه خواهد داشت، تا اقتصاد ایالات متحده با افزایش مالیات‌ها و کاهش نسبی هزینه‌ها نفسی تازه کند. رکود اقتصادی در آمریکا قطعا بر بازارهای مالی بین‌المللی بی‌تأثیر نخواهد بود.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 914
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

نماینده سازمان ملل: طرح آمریکا برای فلسطینیان ...

دیدار غنی و پمپئو در کابل

اعتصاب سراسری مردم غزه علیه نشست ضد فلسطینی منامه

انگلستان فروش سلاح به عربستان سعودی و متحدانش را متوقف ...

واکنش تهران در رابطه به تحریم رهبر ایران توسط آمریکا

دفاع شورای امنیت ملی روسیه از حضور ایران در سوریه

افغانستان: از رسانه‌ها در مقابل تهدید طالبان حمایت ...

عبدالله: کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان باید مستقل ...

ترامپ: کافی است که ایران آمادگی خود برای مذاکره را ...

ظریف: جان بولتون برای جنگ توطئه می کند

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

نماینده سازمان ملل: طرح آمریکا ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.