طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7378126

• تعداد بازدیدکننده: 6603793

• تعداد بازدید امروز: 2906

• کاربران آنلاین: 100

 
 

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

جاده مقابل دانشگاه كابل به روز دوشنبه دوم عقرب سال 1390 هـ.ش لبريز از جمعيت انبوهي بود، در اين روز پاييزي كه افغانستان همچنان بسان روزهاي ديگر در سايه سنگين حضور نيروهاي آمریکايي لنگر انداخته بود، در اين جاده حضور جوانان بارقه‌هاي اميد را بارديگر شگوفا ساخته بود. بلي! در اين روز طيف وسيعي از جوانان كشور همه چارچوب هاي كوچك قومي و... را دور افگنده و فقط به خاطر اداي دين در برابر دين و ملت گردهم آمده بودند.

آري! سخن از حضور دوامدار آمریکايي‌ها در كشور است... اين سخن از آن دست قصه‌هاي معمولي نيست كه انسان با دردآشنا و با احساس بتواند خودش را كنار كشيده يا راه سومي را برگزيند،‌ چه اصلاً راه سومي وجود ندارد. تنها دو راه است: يكي گردن نهادن براي اين پيمان و پيوستن به قافله‌ي دوستي و يكرنگي با آمریکايي‌ها؛ دوم در يك كلام «نه» گفتن در برابر آن، زيرا قيل وقال زياد يا بحث و گفتگو وتحقيق و جستجو براي دريافت راه‌هاي گريز از اين دو، نه در دين جا دارد و نه در فرهنگ ديني ما پذيرفتنيست.

اين دلواپسي‌ها جوانان مومن را واداشت تا با حركتي آرام و مدني اما سرشار از احساس و عاطفه، بيشتر از اين خاموشي را ننگ پنداشته لب به اعتراض بگشايند و به جاده بريزند تا نشان دهند كه افغانستان امروز پس از پشت سر گذاردن اين همه راه و رسيدن تا اين نقطه‌يي از زمان، از هيچ لحاظي آماده پذيرش اين خفت و اين ذلت نيست چون بودن زير قطره‌هاي سرخ كمونيزم را تجربه كرده و ديگر حاضر نيستند زير ناودان سرمايه داري غرب سر فرو كنند.

به راستي نگاهي ‍ژرف بينانه در تحولات يك دهه‌ي اخير افغانستان مي‌تواند سير حركت‌هاي جدي و شفاف اسلامي را به نمايش بگذارد. با فروپاشي نظام طالباني در كشور، عده‌اي مرعوب فضاي وحشت ناك حضور نيروهاي آمریکايي در افغانستان گرديدند و برخي ديگر كه گذشته آنان ريشه در حركت‌هاي جهادي داشت، به نحوي از مسير اصلي روگردان شده از آخر راه برگشتند.

عده‌اي اين برگشت از مسير را سبب بقاي خود دانسته جريان‌هاي اسلامي و شعارهاي پيشين را دست كاري نمودند تا خود را با شرايط جاري همآهنگ سازند. البته منظور اين نيست كه جريان‌هاي اسلامي هميشه در لباس‌ زمان‌هاي گذشته ظاهر شده و واقعيت‌هاي موجود را ناديده بگيرد. مهم اين است كه برخي‌ها از آنچه كه ثوابت به شمار مي‌رود و از جمله اولويات دعوت اسلامي به حساب می‌آید را متروك گذاشتند و خود را انگار آماده يك نوع محاكمه(!) مي‌پنداشتند. در حالي كه اين گونه نبود، ‌همين كساني كه امروز ناخواسته به افغانستان لشكر كشي نموده اند، خود مسؤوليت دشواري‌هاي افغانستان را به عهده داشتند كه پرداختن به آن بحث جدا و زمان ديگر مي‌خواهد.

به هرحال اين حركت‌هايي كه امروز در كشور عليه پيمان ستراتيژيك با آمریکا به راه افتاده است، كاري نيست كه يك شبه آماده شده باشد، ‌زيرا قضايا پيچيده تر از آن است كه تصور مي‌شود،‌ بلي! در سال‌هاي 1381 تا اکنون يك مجموعه به ظاهر كوچك آماده قرباني براي دفاع از كيان امت اسلامی برخاسته و زمينه‌هاي گردهمايي‌هاي اين چنيني را فراهم ساختند.

درست در سال 1382 زماني كه رژيم غاصب صهيونيستي جامعه‌ي جهاني را مصروف در امور افغانستان مي‌ديد، دست به كشتار و جنايت در فلسطين اشغالي زد و شيخ احمد ياسين را به شهادت رساند. اين شهادت خيلي هولناك بود، در آن زمان چه كسي باور مي‌كرد كه در كشوري چون افغانستان كه داراي حال و هواي خاص خود بود، گروهي نه در مخفيگاه‌ها و شب‌ نشيني‌ها بلكه در برابر انظار عمومي جهان، به ميدان آمده و نماز جنازه‌ي غائبانه بر اين شيخ (احمدياسين) كه شخصي بود معلول، بی پا و با اين حركت اعتراض خود را در برابر آمریکايي‌ها به نمايش بگذارد؟

اين حركت در سال هاي بعد با قوتي بيشتری رونما گرديد، در سال‌هاي بعد بازهم ديديم كه ر‍ژيم به لبنان حمله نمود و اين حمله نيز با اعتراض جواناني كه هسته‌هاي اوليه‌ي نهضت اسلامي افغانستان را تشكيل مي‌‌دادند، رو به رو گرديد. شايد در كشور ديگري كه زير سايه حجم عظيم و سنگين آمریکايي‌ها نيست،‌ اين گونه حركت‌ها عادي باشد و در عين حال شايد كم تاثير. اما در افغانستان با توجه به اوضاعي كه از آن در بالا سخن گفته آمد، شرايط فرق مي‌كند، ‌اين گونه حركت‌ها اميد دهنده و بيدار كننده است و در عين حال روحيه‌هاي شكسته را جان دوباره مي‌بخشد.

اگر امروز در برابر دانشگاه كابل جواناني را مي‌بيني كه در برابر آمریکا نه مي‌گويند اين محصول همان جنبشي است كه سال‌ها قبل در مناسبت روز جهاني قدس و در همين مكان عروسك بوش و اولمرت به آتش كشيده شد، ‌درست در همين جا بود كه در برابر آمریکا نه گفته شده بود و امروز ما ثمره آن حركت را در اين همايش و امثال آن شاهد هستيم. پس سزاوار است تا هسته‌هاي اوليه اين مقاومت به بررسي گرفته شود و در اين مسير از حيث شفاف بودن موقف، روشن بودن موضع‌گيري‌ها و‌ استوار بودن ديدگاه‌هاي سياسي نهضت اسلامي افغانستان شناخت بهتر صورت گيرد.

در اين جاده نمايشگاه عكس چيز تازه‌اي از سوي نهضت اسلامي افغانستان نيست. اين همان راهي است كه چند سال قبل جوانان نهضت اسلامی آن راه را پيموده و در روزهايي كه ديگران سخت نا اميد بودند با قوت تمام و گام‌هاي سنجيده شده به راه خود پا برجا و استوار مانده است.

بنابر اين ملت عزيز و شريف افغانستان بيشتر از هر زمان ديگري مي‌دانند كه چه كسي در كشور شان با تمسك به كتاب الله وسنت رسول الله(ص) به مثابه‌ي فرزندان صديق آنان که دراین راستا، استقامت و پايمردي نشان داده اند.

اين حركت اعتراضي با راه اندازي يك نمايشگاه قوي تصاویر قربانیان هجوم آمریکا بر افغانستان كه داراي پيامي مهم و موثر بود خود نويدي است بر اينكه افغانستان امروز ديگر آن سرزميني نخواهد بود كه در پشت دروازه‌هاي بسته برسر سونوشت آن معامله صورت گيرد يا ملت چشم و گوش بسته فراميني كه به ميزان كتاب خدا استوار نباشد را خواهند بپذيرند.

حقا كه داروي درد افغانستان اسلام عزيز است و اسلام اجازه نمي‌دهد تا آزادي و حاكميت يك كشور اسلامي توسط كفار متجاوز نقض گردد.

بسم الله الرحمن الرحیم

ولن ترضی عنک الیهود ولا النصاری حتی تتبع ملتهم (الآیه)

 

متن بیانیه رهبری نهضت اسلامی افغانستان در مخالفت با ایجاد پایگاه های دایمی نظامی آمریکا در افغانستا

 

اگر روسها در اثر جهاد مردم افغانستان 14 قسمت شدند آمریکا ئیها نیز 53 قسمت خواهند شد

برادران مومن شهروندان عزیز کشور من!

روزی است بس مهم، فرصتی است خجسته که ماهمه گرد یکی از مهم ترین مسایل دین و ملت خویش جمع شده ایم، روزی که تاریخ قرن های آینده کشور مان را رقم می زند، روزی که می تواند یک مسیر را تغییر می دهد،  روزی که برای یک نسل ویک امت، سازنده است.

عزیزان، خواهران و برادران گرامی!

اجازه بدهید که حقایق را به ملت مان واضح بگوییم، اجازه بدهید که برای ملت بگوییم که دروطن آنان چه می گذرد و درواقع چه چیزی در انتظار سرنوشت آنان نشسته  است.

بلی امروز سخن از بستن پیمان با آمریکایی هاست، سخن بر سر اجازه دادن بر حضور نظامی و دراز مدت آمریکایی ها در افغانستان است، سخن بر سر این است که چگونه آمریکایی ها را اجازه داد تا سالیان سال دراین کشور حضور داشته باشند در فرجام قصه این است که در این خانه و در این سرزمین بعد از همه شهادت ها و رشادت های که این ملت در برابر انگلیس ها انجام داد و در برابر روسها ايستادگي نمود وآنان را جواب دندان شکن داد اکنون به بسیار آرامی آمریکا می خواهد که در این سرزمین بخزد و این حضور خود را با جرگه های قبیلوی و اصول نامه های فرمایشی قانونی بسازد.

هم وطنان گرامی! واضح است که یک فرد مسلمان، یک جامعه مسلمان، در همچو مسایلی نمی تواند که بیرون از حد ومرزی که دین برای او مقرر داشته است، قدم گذارد، یک جامعه اسلامی نمی تواند در موضوعی به این بزرگی از قرآن کریم فتوای آن را نپرسیده و به بسیار آرامی پشت به قرآن کند، دریک جامعه اسلامی اگر کسی به پشت قرآن کریم نرود، از زبان پیغمبر بزرگ اسلام  جواب این گونه مسایل را نشنود ویا اصلا به آن مراجعه نکند، دیگر آن جامعه را جامعه اسلامی نمی تواند نامید وچنان انسانی که پشت به قرآن نموده را نمی شود که مسلمان خواند،  اما خوشبختانه ملت مومن ومردم دین شعار افغانستان به اثبات رسانده اند که آنان یکی از قوی ترین سپاه اسلام بوده اند و قرآن انتخاب نخست وپایان آنان است، بلی این ملت به قرآن کریم مراجعه می کند این ملت به اسلام مراجعه می کند، این ملت به پیامبر عزیز اسلام مراجعه می کند واز زبان حق او حق را می شنود، پس قرآن کریم دراین باره نه خاموش است و نه سکوت، قرآن کریم در این زمینه به جدیت و قاطعیت ايستاده است، قرآن کریم اجازه نمی دهد که اهل ایمان با آنچه که ایمان آنان را به تباهی می دهد و آنان را از ملت اسلامی بیرون می کند، وارد معامله ای گردند، قرآن‌کریم به قوت در برابر اینکه مسلمانان موالات با کفار متجاوز ببندند، مقاومت می کند. آیات زیادی است؛ همه می دانید...

پس رفتن با آمریکایی ها به چه هدفی است؟ آیا شرط زندگی نمودن مردم افغانستان درگرو پیمان با آمریکایی هاست؟ مگر مرگ وزندگی ما دردست کسانی است که با خدا به محاربه برخواسته اند؟ آیا این درست است که اگر برویم با آمریکایی ها پیمان ببندیم این افغانستان به گل و گزار مبدل می گردد؟ این کسانی که به این گونه هوا ها و هوس ها دل بسته اند یک نمونه ای نشان بدهند؟ هر جایی که آمریکا رفته است و آن جا کاری کرده است ده خود خورده ویک به صاحب حق داده است. پس این به هیچ صورت درست نیست که ما باور کنیم که آمریکایی ها ولی نعمت افغانستان اند – نعوذ بالله – آمریکا وغرب اگر نشانه اخلاصی دارند بروند در قدم نخست آن رژیم قاتل مسلمانان در شرق میانه را لا اقل متقاعد به دست گرفتن از کشتن انسان های بیچاره فلسطین نمایند، این کار را هرگز انجام نخواهند داد، پس بگذارید که به آمریکایی ها صریح بگوییم که شما بس کنید! این افغانستان از سفره شما آنچه برداشته است همانا فساد است که امروز همه از آن در افغانسان رنج برده و تعفن آن ملت آزاده افغانستان را آزار واذیت می دهد. این شما بودید که امروز افغانستان را به بن بست کشانده اید، به بهانه کوبیدن دست پرورده های خودتان برفرق ملت مسلمان افغانستان هزاران تن بم وبارود ریختید! این شما بودید که در افغانستان آن قدر انسان کشتید که چند برابر آن چند صد نفر موهومی که گویا در برج های نیویارک از دست دادید!

ملت عزیز افغانستان!

وقت آن فرا رسیده که برای  ملت عزیز افغانستان با دور افگندن همه اختلافاتی که آن هم ریشه در دستگاه های استخباراتی خارجی ها دارد، آنچه که به نفع ملت افغانستان است را برگزینیم، درست اگر همه نیروهای آمریکایی در افغانستان بیاید نمی‌توانند برای رفاه مردم افغانستان کاری انجام دهند، آنان در پی منافع خود اند، آنان نمی توانند که جز برای خود برای ما کاری کنند، آنان خود مشکل افغانستان اند نه طرفی برای حل مشکل افغانستان، بنا بر این ملت افغانستان است که می تواند با یک اتحاد و وفاق اسلامی خود را به شاهراه سعادت سوق داده و نگذارد که آمریکایی ها از ماورای دریاها برای این ملت آمده وتعیین تکلیف بکنند، اگر ما با وفاق ویک پارچگی برای منافع ملت افغانستان ايستادگي کنیم به یقین که جای پایی برای آمریکایی ها  هیچ نیروی بیگانه و متجاوزی خالی نخواهیم گذاشت تا طمع دست درازی در افغانستان نمایند، پس اگر می خواهیم که آمریکائیها را اجازه ندهیم تا سرزمین ما را بیشتر از این ملوث بسازند پس مهم است که با یک وفاق اسلامی با شعار و عمل خدمت به مردم افغانستان، به سراغ ملت افغانستان برویم که آنان با همه روحیه و توان این حرکت را حمایت خواهند نمود و در برابر این جفا کاری ها ایستادگی خواهند داشت.

عزیزان!

حضور آمریکاييان یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام حضور آمریکاييان به معنای پایان افغانستان خواهد بود. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد این ضرر های این  حضور را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند. به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مولوی محمد مختار مفلح

رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

2/8/1390 کابل افغانستان

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1565
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.