طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7378089

• تعداد بازدیدکننده: 6603756

• تعداد بازدید امروز: 2832

• کاربران آنلاین: 500

 
 

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

به دنبال گستاخی بزرگ تیری جونز، کشیش متعصب و خردباخته کلیسای فلوریدای امریکا به ساحت مقدس قرآن کریم، شاهد راهپیمایی ها و تظاهرات مسلمانان در سراسرجهان به منظور تبارز انزجار و نفرت از این عملیه نابخردانه وي بودیم. افغانستان عزیز نیز در این رابطه خاموش نماند و ملت عزیز ما احساسات خود را تبارز داده و خواستارمحاکمه و اعدام تیری جونز شدند.

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به همین منظور همايش رسانه اي را در تاريخ 19-1-1390هـ.ش تدویر و خواسته های خود را چنين مطرح کرد كه به نكات برجسته آن ذيلاً اشاره مي شود.

آنچه که برای اين نشست رسانه یی ارزش بیشتر می بخشد، ترکیز جرأتمندانه روی برخی از قضایایي بود که تا امروز کسی به آن نپرداخته بود و امروز هم جرأت ابراز چنین دیدگاه را ندارند.

1.         در این نشست امریکا به عنوان تروریست، دروغ گو و اشغالگر یاد گردید که این در واقع چهره اصلی امریکا را به درستی ترسیم می نماید.

چون این یک حقیقت انکار ناپذیر است که امریکا بزرگترین تروریست است، اگر به معنای اصلی واژه ترور نگاه بیندازیم، در پیوند به کارکردها، نحوه تعامل، رفتارجنایت بار امریکا در کشورهای مختلف جهان اسلام اعم از عراق، افغانستان و ... بدون شک، به این نتیجه می رسیم که امریکا در رأس تروریزم دولتی و یا دولت تروریستی قرار دارد. چه تروری بالاتر از این است که به بهانه های دروغین، کشوری هدف تهاجم نظامی و بمباردمان های هوایی قرار داده شود، آزادی، استقلال، امنیت، آرامش آن از میان برده شود، اطفال، پیرمردان و زنان هدف قتل و کشتار بی رحمانه قرار گیرند و جوانان بی گناه روانه زندان های مخوف و وحشت زا گردند.

خوانندگان عزیز خوب تر می دانند که از همان لحظه ی لشکرکشی و تجاوز امریکا به افغانستان و عراق چه ارمغانی برای ملتهای این دو کشور آورده اند؟ واضح است  که جز تشدید ناآرامی ها و تیره سازی اوضاع سیاسی و نظامی و امنیتی و برانگیختن احساسات همدیگر ستیزی در میان توده های مردمی این کشورها، هیچ پیام دیگری با خود نیاورده اند.

تا هنوز بمباردمان های کور نیروهای امریکایی بالای عروسی در ولایت ارزگان و قتل اطفال معصوم در ولایت های هرات، لغمان، هلمند، قندهار، کندز، ننگرهار ،کنر و... تلاشی های خود سر، گرفتاری های بی موجب، تجاوز علیه عفت زنان و مردان، تعذیب و شکنجه محبوسین عراقی و افغانی در زندانهای گوانتانامو، بگرام و ابوغریب فراموش هیچ افغانی و عراقی و فراموش هیچ مسلمانی و انسانی نشده است و نمی شود.

این جنایات امریکا، در پهلوی نفاق افگنی، ترورافکار و اندیشه ها، توسعه باورهای تحریف شده مسیحیت و تلاش برای کنارزدن اسلام از صفحه زندگی بشریت، این همه را چه می توان غیر از ترور و وحشت افگنی نام گذاشت؟

واضح است که این گونه جنایات، جفاکاری و سفاکی بالاتر از ترور است. پس از این جا پدیدار می گردد که امریکای غدار و ابرجنایت گرجهانی در رأس گروه های تروریستی و در نوع کامل تروریزم دولتی قرار دارد.

2.         قضیه دوم، یعنی امریکا را دروغگو و همچنان اشغالگر خطاب کردن، واقعیت دیگری است که در این نشست مطبوعاتی روی آن تماس گرفته شد.

حقیقتاً امریکا دروغگو است، آنچه می گوید، و آنچه در کشورهای اسلامی شعار می دهد، وعده می دهد، همه دروغ و چون نوشتن در آب و قدم ماندن در هواست. هنوز واقعات یک دهه اخیر به بوته فراموشی نرفته است، امریکا چه ادعای در مشروعیت تجاوز خود علیه عراق وافغانستان داشت، بالاخره آنگاه که قدم در این سرزمین ها گذاشت، چه عملی را برای نفع ملت های عراق و افغانستان انجام داد؟ معلوم است که هیچ، بلکه از پیش، بیشتر اوضاع سیاسی و نظامی این کشورها را تیره و تاریک گردانید و بذر دشمنی را در میان اقوام و توده های این سرزمین ها کاشت.

امریکایی که درفش تحقق دموکراسی، آزادی انتخاب، آزادی رأی و آزادی بیان و ... را برافراشته است وطلایه دار این ارزش ها خویشتن را به حساب می آورد، ببينید که در کجای دنیا که امریکا قدم گذاشته این ارزش ها را عملا مورد تطبیق قرار داده باشد؟

واقعیت این است که در کشورهای اشغال شده توسط امریکا، عکس این ارزش ها به صحنه عمل گذارده شده است؟ شما خود شاهد هستید که آیا در افغانستان و عراق چنین ارزش ها وجود دارد و امریکا در این راستا برای تحقق آن تلاشی کرده است؟ ادعاهای خود را تحقق بخشیده است؟ هرگز. موقف گیری های دوگانه و تعامل منافقانه اش در برابر قضایای جهانی و سیاست حمایتی او از اسرائیل نیز بیانگر این است که امریکا در صدر دروغگویان جهان قرار دارد و عملیه لشکرکشی  و تهاجمش علیه افغانستان و عراق جز اشغال چیزی دیگری نمی توان برایش گفت.

3.         موضوع مهم دیگری که در این نشست مورد بحث قرار گرفت، قضیه پایگاه سازی امریکا در خاک افغانستان بود و به شدت این موضوع مورد نقد و رد قرار گرفت. خیلی مناسب بود که دراین شرایط حساس روی این قضیه تماس گرفته شد، چون امریکا در صدد ساختن پایگاه دایمی نظامی در افغانستان است و اکنون میان مقامات کاخ سفید و ارگ افغانستان بحث روی آن جریان دارد و قراراست که در طی مدت سه ماه لویه جرگه خواسته شود و روی این قضیه فیصله نهایی صورت گیرد.

معلوم است که موجودیت پایگاه های امریکا در افغانستان، نه برکاستی بحران و ختم جنگ می انجامد بلکه برتشدید جنگ و توسعه دامنه بحران کمک می کند و برای تداوم آن زمینه سازی می نماید. پایگاه سازی امریکا در افغانستان از یکسو استقلال و آزادی این کشور را زیر سوال برده و از سوی دیگر، گونه ی از فشار علیه این ملت قرار گرفته و پیوسته ناآرامی و تنش در منطقه را بر می انگیزد. این اشتباه است که موجودیت امریکا در افغانستان ضامن نهایت پذیری فعالیت های تروریستی دراین  کشور قرارمی گیرد، زمانی که خود امریکا تروریست تولید نماید و خود در رأس تروریستان دولتی قرار داشته باشد و امروز در افغانستان از سایه خود  بترسد، چطور می تواند که با پایگاه سازی خود گلیم فعالیت های تروریستی را برچیند. ما شاهد بزرگ ترین جرم و جنایت امریکا درافغانستان و عراق هستیم و زمانی که موجودیت دایمی شان تصویب گردد، ازپیش، بیشتر به اعمال ظلم و ستم، ایجاد تشنج و ناآرامی اقدام خواهند کرد.

4.         همچنان پیامی که در این نشست و در ضمن سخنرانی رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و در ضمن قطعنامه مجلس رسانه یی وجود داشت مبنی بر قطع روابط تجاری و دیپلوماتیکی با امریکا بود ، و این پیامی خوب و ستودنی بود.

واقعیت این  است که منابع سرشار طبیعی در کشورهای اسلامی است، اگر زمامداران جهان اسلام، به بازنگری توانمندی خود بپردازند، خوب تر درک می کنند که همه چیز هستند، امریکا و غرب هیچ ندارند، اما هنر استخدام و به استعمارگرفتن را یاد دارند و میدانند که چگونه زمامداران جهان اسلام را در مسیرمنافع خود استخدام نمایند و از آنها به نفع خود بهره کشی کنند.

اگر اینها جرأت، استقلال رأی، اعتماد به خود را در وجود خود زنده سازند و  تمام کرنش و تملق را قطع نمایند، هیچگاه به این پیمانه ذلیل نمی شوند.

و هیچگاه از عملکرد امریکایی ها بر مقدسات شان نمی هراسیدند، و امروز امریکا بالای شان آقایی نمی کرد.

منشأ تمام بدبختی و ذلت کشورهای اسلامی این است که خود را نشناخته اند و توانمندی خود را درک نکرده اند و به طبل غرب به بازی و رقص پرداخته اند.

استعمار با استفاده از این خلا درمیان شان پیوسته نفاق را در می اندازد.

قطع روابط تجاری و دیپلوماتیکی می تواند که به حیث یک ابزار فشار، می توانند خود را اززیر یوغ استعمار غرب نجات دهند واستقلال، آزادی و خود ارادیت خود را پاسداری نمایند.

5.         نکته قابل مکث دیگری در این نشست، واجب القتل اعلان شدن تیری جونز کشیش بداخلاق  و خردباخته ایالت فلوریدای امریکا بود، کسی که گستاخانه قرآن کریم را به آتش زد.

آنچه که در پیوند به این موضوع اشاره کرد، این است که غرب به اشکال مختلف علیه مقدسات اسلام حمله می کند، گاه به رسم ترسیم کاریکاتور رسول الله(ص) و گاهی هم به اشکال دیگر، این که چرا غرب برای خود چنین جرأت را می دهد که علیه مقدسات و شعایردینی یک ونیم ملیارد مسلمان بتازد؟ واضح است که این قضیه برمی گردد به ضعف جهان اسلام، ضعف زمامداران کشورهای اسلامی، و ضعف موقف گیری اینها در برابر غرب و عدم وحدت و هماهنگی  و همنظری جهان اسلام و...

اگر زمامداران مسلمانان همت و غیرت ایمانی داشته باشند و درمیان شان وحدت وجود میداشت هیچگاه غرب چنین جرأت را برای خود نمی داد.

اعلان واجب القتل بودن آن کشیش امری است، ستودنی ، مسلمانان باید دربرابراین گستاخ بزرگ خاموش نباشند، بلکه حرکت از خود نشان دهند و رد پای آن جنایت گررا بگیرند و صفحه زمین را از لوث آن کافر جنایتکار پیراسته نمایند.

دراخیرباید گفت: گلایه که از نیروهای امنیتی به خاطر راه انداختن تظاهرات برای سرکوبی و محکوم سازی کشیش و امریکا صورت گرفت، امربجا بود، چون نکوهش این حرکت نفرت انگیزکشیش، کار همه مسلمانان است، خاصتاً كه در مقام و چوکی دولتي قرار داشته باشند، بایيستی از همه بیشترو مقدمتر، در اينگونه موضعگيري هاسهيم باشند بايد نظام افغانستان چنین تظاهرات را سروسامان میداد و برای تظاهرات مردمی زمینه سازی می کرد وامینت شان را تأمین و خواسته ی شان را برحق و مشروع به حساب می آورد و در کنار ملت خود قرار میداشتند كه این واقعا رمز عزت مندی این نظام قرار می گرفت.

در پایان از الله متعال خواستارم که این جریان‌ها را توفیق مزید نصیب نماید که از این بیشتر قدم های مؤثر در راه خدمت گذاری به اسلام و مسلمانان جهان بردارد و پیوسته بتواند که رازهای عقب پرده و توطیه های غرب و به خصوص امریکا را افشا نماید و برای سرافرازی مسلمانان از این بيشتر تلاش به خرج دهند.

 اهانت به قرآنکریم توسط دولت اسلام ستیز امریکا صورت گرفته است

متن سخنرانی مولوی محمدمختار مفلح

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

اما بعد:

برادران متدین و رهروان قرآن کریم و جانبازان و سرسپردگان مکتب الهی!

واضح است که پیوسته علیه اسلام و مقدسات ما از سوی غرب تجاوز صورت می گیرد و حرکت های توهین آمیز به راه انداخته می شود. این همه اقدامات نفرت انگیز و غیرانسانی برخاسته از آن است که غرب صهیونی-صلیبی کمر دشمنی را با اسلام بسته است، چون تنها اسلام را مانع کشورگشایی و مانع تحقق هژمونی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود در جهان می داند و هراس از توسعه اسلام به غرب دارد و از سوی دیگر، خواستار آن است که توجه ملت های بیدار خاورمیانه را به سوی این قضیه جلب نموده و مانع حرکت های بیداری آنها در سرزمین های شان شوند.

عزیزان و سروران گرامی!

اهانت جنون‌آميز و نفرت‌انگيز  و گستاخی بزرگ به قرآن مجيد در كشور آمريكا كه در سايه امنيت پوليسي آن كشور اتفاق افتاد، حادثه نهایت تلخی است كه نمي‌توان آن را تنها در حد يك حركت ابلهانه از سوي چند عنصر بي‌ارزش و مزدور به حساب آورد.

بلکه يك اقدام محاسبه شده از سوي مراكزي است كه از سالها پيش به اين طرف سياست اسلام هراسي و اسلام‌ستيزي را در دستور كار خود قرار داده و با صدها شيوه و هزاران ابزار تبليغاتي و عملياتي به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته اند. اين حلقه ديگري از زنجيره ننگيني است كه با خيانت سلمان رشدي مرتد آغاز  و با حركت كارتونيست کافر دانماركي و دهها فيلم ضد اسلام ساخته شده در هاليوود ادامه يافت و اكنون به اين نمايش نفرت‌انگيز رسيده است.

پشت سر اين حركات شرارت‌بار كيست و چگونه؟

مطالعه اين روند شرارت كه در اين سالها با عمليات جنايت‌بار آن در افغانستان، عراق، فلسطين، لبنان و پاكستان همراه بود ترديدي باقي نمي‌گذارد كه طراحي و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام و حامیان رژیم صهيونيستي است كه از بيشترين نفوذ در دولت آمريكا و سازمان‌هاي امنيتي و نظامي آن و نيز در دولت انگليس و برخي دولت‌هاي اروپايي برخوردار است. اينها همان كساني‌اند كه پژوهش‌هاي حقيقت‌ياب مستقل، روز به روز بيشتر انگشت اتهام را در ماجراي حمله‌ به برج‌های نیویارک در يازده سپتامبر به سوي آنان متوجه مي‌سازد. آن ماجرا بهانه حمله به افغانستان و عراق را به رئيس جمهور جنايتكار وقت آمريكا داد تا وی اعلام جنگ صليبي كند و همان شخص بنابر گزارش‌ها، اخیراً اعلام كرده است كه اين جنگ صليبي با ورود كليسا به صحنه كامل شد. هدف از اقدام نفرت‌انگيز اخير آن است كه از سويي مقابله با اسلام و مسلمين در جامعه مسيحي همگانی شود و با دخالت كليسا و كشيش رنگ مذهبي گرفته و پشتوانه‌اي از تعصبات و تعلقات ديني بيابد و از سوي ديگر ملت‌هاي مسلمان كه از اين جنایت بزرگ به خشم آمده و جريحه‌دار مي‌شوند از مسائل و تحولات دنياي اسلام و خاورميانه غافل و به دور نگه داشته شوند.

بناءً اين اقدام كينه‌توزانه نه آغاز يك جريان بلكه يك مرحله از روند طولاني‌مدت اسلام‌ستيزي به سركردگي صهيونيزم و رژيم آمريكا است. اينك همه سران استكبار و ائمة‌الكفر در برابر اسلام قرار گرفته‌اند. اسلام دين آزادي و معنويت انسان و قرآن كتاب رحمت و حكمت و عدالت است. وظيفه همه آزاديخواهان جهان و همه اديان ابراهيمي است كه در كنار مسلمانان ایستاده و با سياست شوم اسلام‌ستيزي با اين شيوه‌هاي نفرت‌بار مقابله كنند. سران رژيم آمريكا نمي‌توانند با سخنان فريبنده و ميان‌تهي خود را از همسویی و همراهي با اين پديده زشت تبرئه كنند. می خواهیم از غربی ها بپرسیم چرا سالهاست كه مقدسات و همه حقوق و حرمت ميليون‌ها مسلمان مظلوم در افغانستان، پاكستان، عراق، لبنان و فلسطين زير پا گذاشته شده می شود. صدها هزار كشته، دهها هزار زن و مرد اسير و زير شكنجه، هزاران كودك و زن ربوده شده و ميليون‌ها معلول و آواره و بي‌خانمان قرباني چه چيزي شده است؟ و با همه اين مظلوميت‌ها چرا در رسانه‌هاي غرب مسلمان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطري براي بشريت وانمود مي‌كنند؟ چه كسي باور مي‌كند كه اين توطئه گسترده بدون كمك و دخالت حلقه‌هاي صلیبی- صهيونيستي درون دولت آمريكا ممكن و عملي است؟

سروران عزیز!

به صراحت مي گوییم که اقدام گستاخانه، نفرت‌انگیز و تفرقه‌جویانه اهانت به قرآن کریم توسط  کشيش نه بلکه توسط خود  آمریکا، صورت گرفته است  که اين عمليه ي زشت نه تنها دل مسلمانان جهان را، که دل هر انسان آزاده‌ را به درد آورده است. این توهین بزرگ به ساحت مقدس الهی و بیش از یک میلیارد مسلمان در حالی انجام گرفت که سردمداران کینه و جنایت و در رأس آن آمریکا در تمام بلندگوها و تریبیون‌های جهان از آزادی، عدالت و احترام به ادیان دم می‌زند. ما باورمندیم که اهانت به قرآن کریم، اهانت به تمام ادیان آسمانی است. لذا مسئله سوزاندن قرآن یک مسئله فراکشوری و منطقه‌ای بوده و ارزش‌های دینی و کرامت انسانی تمام پیروان ادیان آسمانی را زیر سوال برده است. اما به لطف و عنایت خداوند متعال، زبانه این آتش چشم هتاکان را کور خواهد نمود، آنان در اقدامی تازه، به بهانه بزرگداشت سالگرد حادثه یازده سپتامبر که در چگونگی، طراحی و عاملان واقعی آن سئوالات بسیاری مطرح است، بار دیگر سرشت غیرانسانی خود را نشان دادند و به جهانیان اعلام کردند که آنها چیزی از برادری، برابری، صداقت، عدالت و ارزش‌های الهی و انسانی نمی‌فهمند و از هر فرصتی برای خرد کردن باورها و اعتقادهای انسان‌ها استفاده می‌کنند.

اما دشمنان قسم خورده اسلام بدانند که ما همانطور که داغدار برادران فلسطینی، پاکستانی، عراقی و افغانستانی خود هستیم، دردهای تک تک پیروان ادیان الهی را درد خود می‌دانیم و به تمام سناریو‌ها و خیمه شب‌بازی‌های استکبار جهانی آگاهی داریم و از این اقدامات اسلام ستیزانه آنان اعلام انزجار می‌کنیم.

ما با تمام باور اعلام می‌داریم که خواب آشفته اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، مانند همان رویای بی‌اساس «رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات» است که هیچ وقت به واقعیت نخواهد پیوست.

ملحدان ددمنش آگاه باشند که این حرکت ضدانسانی و شیطانی، به عنوان لکه ننگی بر پیشانی شان حک خواهد شد و لعن و نفرین مردم دنیا و عذاب الهی در آخرت را در پی خواهد داشت.

اين سلسله‌ كينه‌توزي‌ها با اسلام و مسلمين ناشي از آن است كه از چند دهه پيش تاكنون نور اسلام از هميشه تابنده‌تر و نفوذ آن در دلها در جهان اسلام و حتي غرب از هميشه بيشتر شده است و اینک امت اسلام و ملت‌هاي بیدار و مسلمان اراده كرده‌اند و تصمیم دارند که زنجيره‌هاي دو قرن استعمار و تجاوز مستكبران را پاره كنند. حادثه اهانت به قرآن و پيامبر عظيم‌الشأن (ص) با همه تلخي هایی که دارد حامل بشارتي بزرگ نیز هست و آن اینکه خورشيد پرفروغ قرآن روزبه‌روز تابنده‌تر و درخشنده‌تر شده و رژیم امریکا که از منبع صهیونی- صلیبی آب می خورد عنقریب به پرتگاه سقوط کشانده خواهد شد انشاءالله.

دنیای غرب به خصوص امریکا بداند که قرآن کریم طرفدار آزادی بیان است، طرفدارهمزیستی مسالمت آمیز است، جانب دار تامین حقوق انسان هاست، و نمی خواهد که علیه شعایر مذهبی و دینی دیگران تجاوز صورت گیرد، ما در قران کریم آیه یی داریم که خداوند متعال می فرماید: وَلَا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ.

یعنی شما خدایان دیگران را که از غیرالله متعال اند، دشنام نزنید که آنها ندانسته الله متعال را دشنام می زنند. این امر، برای ما اجازه نمی دهد که علیه شعایر و مقدسات دینی غیرمسلمانان حمله کنیم.

ولی آنانی که سنگ دفاع از آزادی بیان و مذهب را برسینه می کوبند، علیه مقدسات دیگران تجاوز می نمایند، باید بدانند که آزادی بیان در سوزاندن قرآن کریم نیست و آزادی بیان به معنای آن نیست که علیه مقدسات دیگران تجاوز صورت گیرد و احساسات ملیونها انسان جریحه دار گردد.

تعجب است كه غربی ها از يكسو، خود را عندليبان همزيستى و احترام به توده هاى بشرى و پيام آوران آرامش درجهان مى خوانند و قضيه گفتمان تمدنها را مطرح مى سازند، ازسوى ديگر، چنين حركت هاى حساسيت برانگيز را به راه  مى اندازند و عليه ارزش هاى مسلمانان حمله مى كنند. كه اين عمق بدانديشى ودشمنى وكينه توزى شان را با جهان اسلام و ارزش هاى اسلامى تبارز مى دهد و ابطال همه ادعاهاى ظاهرى شان را به اثبات مى رساند.

دنيا شاهد است كه غرب پيوسته اسلام را آماج قرار داده و از راه هاى مختلف و كاررفت وسايل گونه گون به شمول منع حجاب اسلامى، تخريب مساجد، منع اذان درمساجد و استعمال القاب زشت و در فرجام سوزاندن قرآن كريم دشمنى وبدانديشى شان را با اسلام و مسلمانان اعلان كرده است. در حالى كه مسلمانان به همه اديان آسمانى ايمان داشته و به تمام كتاب هاى الهى احترام دارند و به نظرتقدس به آن ها مى نگرند و گستاخى در برابرشان را كفر مى دانند. لذا باید گفت که حوصله مسلمانان به آخر رسيده است و نبض شما را درك كرده و چهره غربی های بداخلاق و تروریست به گونه درست براى شان برملا گرديده است؛ ديگرشما غربى ها سنگ متمدن بودن، احترام داشتن به ملتها، طرح همزيستى مسالمت آميز، تأمين حقوق بشرى و … به سينه خود نكوبيد چون از پيش، بيشتر ثابت گرديد كه حركت ها، گفتارها و طرح هاى شما واقعيت ندارد و شما داريد ملتها را مى فريبيد تا قدرت سياسى و نظامى خود را در جهان اسلام نهادينه سازيد. بنابر این پيام ما به جهان اسلام اين است كه از دوستی بر غرب و اعتماد بر آن اجتناب ورزند و روابط دیپلوماتیکی و تجاری خود را با آن قطع نموده راه جهاد را که قرآن برای ما دستور داده است با غرب صهیونی- صلیبی در پیش گیرند و هیچگاه بر وعده های دروغین و شعارهای فریبندة شان فریفته نشوند، زیرا اسعمار پیوسته از راه دوستی، اسلام و مسلمانان را ضربه زده است، اما مسلمانان و خاصتاً کشورهای اسلامی تا كى پنبه غفلت را از گوش هاى خود دور نمى سازند و فريفته‌ى شعارهاى دروغين جهان غرب مى شوند و آنان را بلبلان صلح و پيشرفت، آرامش و آسايش تصور مى نمايند؟ از اين بيشترنبايد نظاره گر جنايات غربی ها باشند، بيايند با تنيدن رشته وحدت  و همگامى جلو چنين گستاخى ها و تاختن ها عليه مقدسات خود را سد نمايند و براى غرب بفهمانند كه از جاده ى خود قدم فراتر نگذارد كه فرجام تيره را بدنبال خواهد داشت. دیگر اینکه ما جداً خواستار محاکمه این کشیش هستیم و از این لحظه  واجب القتل بودن او را اعلام میداریم و ترکیز می کنیم که دیگر زمان  گستاخی های غرب به آخررسیده است و از این بیشتر نمی توان در برابر اقدامات و حرکت های زشت آنان لب فرو بست و سکوت کرد.

ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

 

با عرض حرمت

مولوی محمدمختار مفلح

رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

19/1/1390هـ،ش کابل – افغانستان

 

 

مبارزه گرم و جهاد تنها راه حل است

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

به مناسبت تجاوز گستاخانه کشیش امریکایی علیه قرآن کریم در ایالت فلوریدای امریکا

 

و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین

پیام ما برای مسلمانان جهان این است که در برابر این عمل شرم آور یکی از رهبران مسیحی که مستقیماً حمایت دولت امریکا را با خود دارد، جا دارد تا با هوشیاری بیشتر و درک درست از اوضاع در شناخت دشمنان اسلام عمل نمایند. درست است که امروز این جنایت هولناک احساسات جهان اسلام را جریحه دار ساخته است اما یک پیامی را نیز با خود دارد و آن این است که امریکا با ارتکاب چنین جنایتی شرم آور به نقطه پایان خود نزدیک است.

تصمیم این رهبر مذهبی امریکایی نشاندهنده کین و دشمنی دیرینی است که از سوی استکبار جهانی در جهت کوفتن مقدسات اسلامی به اجرا گذاشته شده است.

زمانی سخن از کارهایی از این قبیل به میان می آید، برای برخی ها که بیشتر بر احساسات اتکا دارند حساسیت های فوق العاده‌ای را به بار می آورد، اما اگر عمیق تفکر کنیم این کار، نشترزدن به نقاط حساس جهان اسلام یک کار معمول غرب گردیده است.

غرب و امریکا در برخورد با جهان اسلام در تناقض های زیادی به سر می برد، سر از راه دوستی به اسلام می زند ولی از هیچ کوتاهی به اسلام و آن هم از اقدس مقدسات آن دریغ نمی کند... حرف از تحمل پذیری زدن، ولی دست از تجاوز نه گرفتن؟ امریکا درست به کسی می ماند که در تابستان در فصل گرما در برابر بخاری دراز بکشد و در زمستان هم در برابر پکه و ایرکندیشن! ... زمانی دم از صلح می زند، از آرامش می زند... ازهم پذیری صحبت می کند که بیش از یک و نیم ملیون عراقی مسلمان به دستان سربازان آن که بوش آنان را سربازان جنگ صلیبی خوانده بود دربرابر انظار عمومی دنیا قتل می شوند... حرف از تخریب عراق نمی زنیم... به بهانه انتقام از تروریزم کودکان افغانستان، زنان، پیرمردان و ... همه و همه کشته می شوند... این چه منطقی است که بهایی واقعه یازدهم سپتامبر را کودکان و فرزندان افغانستان باید بپردازند؟ اما این قربانیان برای رهبران خون آشام کلیساهای تا دندان غرق در فساد اخلاقی و رسوایی های جنسی صلیبی ها کافی نیست... صلیبی ها آنچه از جهان اسلام می طلبند چیزی فراتر از جان آنهاست که آن عبارت از قرآن کتاب الله مجید است... زیرا این مجموعه صلیبی- صهیونیستی به خوبی می دانند که مسلمانان از جان در می گذرند اما نه از قرآن... پس از غربی که تاریخی چنین ننگینی در بر خورد با مسلمانان دارد این دور از انتظار نبود که روزی طشت رسوایی آنان از بام خواهد افتاد و این دشمنی از زیر پرده در لفافه چنان علنی و آشکار خواهد گشت... حالا هرکاری که در امریکا صورت بگیرد این دیدگاه آن را اتومات تفسیرمی کند که دست اندرکاران سیاست راست افراطی جان بولتن ها، خلیلزاداها و دیگر افراط گرایان که ضدیت آنان با اسلام پنهان نیست در همه کارها دست به کاراند، حتا درقضیه قرآن سوزی که از سوی خود رسانه امریکایی سی ان ان پخش شد.

راهی که غرب و امریکا می تواند در تعامل با جهان اسلام و به خصوص افغانستان در پیش گیرد این است که از عقده مندی دست بگیرد. چون ما با کسانی که حتی هم عقیده با ما نیستند تنها از باب عقیده هیچ مشکلی نداریم... مشکل ما مشکل تجاوز و پامال شدن حق ماست ... مشکل این است که ما بارها مورد تجاوز قرارگرفته ایم... ما درقرن هیجده و نوزده و بیست تیر دو ابر قدرت را خورده ایم... این هم تنها درمورد افغانستان است... در قرن بیست و یک و در هزاره سوم این ابر قدرت دیگر امریکاست که با چهل ودو کشور دیگر به شکار افغان ها آمده اند.

ما دیگر تحمل نمی کنیم که کسی بیاید و به اقدس مقدسات ما توهین کند... امریکا هزگز کاری که نشان دهنده حسن نیت آن باشد در قبال این گونه کارها در امریکا انجام نداده است ... بگذاریم سایر مشکلات، مانند حمایت همه جانبه و سنتی امریکا از رژیم اسرائیل و ... همه را شما خوب می دانید که مشکلی که میان جهان اسلام و غرب پدید آمده است آغاز ازآن سوی غرب شده است نه از شرق اسلامی ... ملت امریکا می تواند بادرک این گونه حساسیت ها راه و چاره را خود به دولت مردان خود نشان دهد... تا باشد که ما روزی شاهد جهانی آرام و زندگی در صلح همه ملت ها باشیم.

جنایات امریکا و ستمگری ها و آماج دادن ارزش های ملتها و تاختن علیه مقدسات مسلمانان به اوج خود رسیده و خشم و انزجار مسلمانان را برانگیخته است. این همه جنایات و جفاکاری ها چنان دارد سیرصعودی خود را می پیماید که به حیثیت و مقام انسانی هیچ وقعی نمی گذارد.

بالآخره با اقدام اخیر، یعنی سوزاندن قران کریم توسط کشیش کلیسای فلوریدا حوصله مسلمانان را به نهایتش رساند، و خشم همه را شوراند.

اما دشمنی امریکا با اسلام امرتازه نیست، امروز امریکا یگانه حریف خود در جهان همانا اسلام و مسلمانان را می داند، و هراس از آن دارد که اسلام فرا راه تجاوزگری و کشورگشایی آن واقع می گردد.

سوزاندن قرآن کل جنایات امریکا نیست، ما شاهد جنایاتات و وحشی گری های آن در عراق و افغانستان و ... هستیم.

امر مسلم این است زمانی که خرد از سرانسان ربوده شود و جامه وجدان از بدن انسان دریده گردد، در پیشگاه چنین شخص ارزش ها، مقدسات، حیثیت ملتها به هیچ قرار می گیرد، چنین شخص در پی تحقق خواسته های خود به هر وسایل نامشروع دست می یازد.

امروز امریکا نیز برای تحقق هژمونی سیاسی خود، به این همه جنایات دست می یازد، انسانی را بی گناه مورد قتل، شکنجه، تجاوز برحریم انسانی او قرار می دهد، خون انسان در برابر اهداف استعماری اش هیچ ارزش و بها نمیداشته باشد، قتل اطفال در ولایت کنر که در همین اواخر به وقوع پیوست، تجاوز بر محافل عروسی، تجاوز جنسی علیه زندانیان و علیه مترجمان و تماشاه صحنه ی برهنگی زندانیان و صحنه تجاوز جنسی نمونه های کوچکی از جنایات امریکایی های بداخلاق است و بدرفتاری ها و برخورد حیوانی امریکا را در برابر مسلمانان به نمایش می گذارد. این جنایات امریکا و توهین به قرآن کریم چنان احساسات مسلمانان را جریحه دار کرده است که مسلمانان دیگرحوصله ندارند جز آنکه مبارزه گرم و جهاد را علیه امریکا به راه اندازند و بدون شک واقعه ی المناک فلوریدا روحیه غرب ستیزی و خارجی کشی را در وجود هر مسلمان زنده ساخته است، شما خود ببنید که حتا در تظاهرات مردمی کارمندان سازمان ملل متحد به خاطرآنکه خارجی اند وفرقی نمی کند که از امریکاست یا از جاهای دیگر به قتل رسیدند.

راه حل این نیست که ما برخورد چاپلوسانه با امریکا نماییم، بلکه اساسی ترین راه این است که مسلمانان به نمایش قدرت بپردازند و عکس العمل تند نشان دهند و امریکا را هشدار دهند که تداوم چنین عمل، فرجامش، راه افتادن بزرگترین انقلاب علیه امریکا در هرجا خواهد بود.

 

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

17-1-1390

کابل – افغانستان

 

 

حوصله مسلمانان به آخر رسیده است

قطعنامه نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

به مناسبت تجاوز گستاخانه کشیش امریکایی علیه قرآن کریم در ایالت فلوریدای امریکا

 

بسم الله الرحمن الرحیم

يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ (32) هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

اقدام گستاخانه، نفرت‌انگیز و تفرقه‌جویانه اهانت به قرآن کریم توسط  جونزکشیش کلیسای ایالت فلوریداي امريکا، عملی موهن و غیرانسانی است که نه تنها دل مسلمانان جهان را، که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورد. این توهین بزرگ به ساحت الهی و بیش از یک میلیارد مسلمان در حالی انجام گرفت که سردمداران کینه و جنایت و در رأس آن آمریکا در تمام بلندگوها و تریبیون‌های جهان از آزادی و عدالت و احترام به ادیان دم می‌زنند.

اهانت به قرآن کریم، اهانت به تمام ادیان آسمانی است. لذا مسئله سوزاندن قرآن یک مسئله فراکشوری و منطقه‌ای بوده و ارزش‌های دینی و کرامت انسانی تمام پیروان ادیان آسمانی را زیر سوال برده است.

اما به لطف و عنایت خداوند متعال، دود این آتش چشم هتاکان را کور خواهد نمود، آنان در اقدامی تازه، به بهانه بزرگداشت سالگرد حادثه یازده سپتامبر که در چگونگی، طراحی و عاملان واقعی آن سئوالات بسیاری مطرح است، بار دیگر سرشت غیرانسانی خود را نشان دادند و به جهانیان اعلام کردند که آنها چیزی از برادری، برابری، صداقت، عدالت و ارزش‌های انسانی نمی‌فهمند و از هر فرصتی برای خرد کردن باورها و اعتقادهای انسان‌ها استفاده می‌کنند. و اين بار اول نیست که از سوی غرب علیه مقدسات مسلمانان تجاوز صورت می گیرد و ما شاهد هستیم که بارها چنین تجاوزات علیه ارزش ها و شعایر دینی مسلمانان صورت گرفته است که این امر، حوصله مسلمانان را به نهایت رسانده و قلب های آنان را جریحه دار کرده است.

نهضت اسلامي افغانستان و شوراي فرهنگی حامیان قدس شریف به نمایندگی از ملت مسلمان افغانستان خواسته های برحق خود را در ارتباط به این جنایت بزرگ چنین اعلام میدارد:

1.         ما حرکت گستاخانه و توهین آمیز کشیش کلیسای فلوریدا را محکوم کرده و این عملکرد شان را جداً تقبیح می کنیم.

2.         از مقامات ایالات متحده امریکا می خواهیم که اگر در عقب این جنایت قرار ندارند، فوراً این کشیش مستبد و خرد باخته را به پنجه قانون سپرده محاکمه نمایند، اگر امریکا او را محاکمه نمی کند؛ پس این امر، به معنای آنست که خود مقامات کاخ سفید در این جنایت سهیم اند.

 

3.         ما خواهان اعدام این کشیش هستیم، چون بدون اعدام او، هیچگاه قلب های جریحه دار شده مسلمانان التیام نمی یابد و ما از امروز اعلام می داریم که او واجب القتل بوده هرکسی که او را بکشد بدون شک عزت دنیا و بزرگ ترین پاداش آخرت را به دست می آورد.

4.         ما از کشورهای اسلامی می خواهیم که امریکا را وادار سازند تا این جنایتکار را اعدام نماید، در غیر آن، تمام روابط دیپلوماتیکی خود را قطع و در برابر این حامی جنایتکار جهاد را علناً اعلام بدارند.

5.         ما هیچگاه حمله و تجاوز برمقدسات و شعایر دینی خود را تحمل کرده نمی توانیم  و هرکسی که علیه مقدسات ما تجاوز نماید، ما مسلمانان آماده قربانی مال و جان در راه دفاع از ارزش های دینی و مقدسات خود هستیم.

6.         ما این جنایت را خلاف آزادی بیان و دموکراسی و خلاف اصول همزیستی انسانی میدانیم و ترکیز می کنیم که آزادی بیان به معنای این نیست که علیه مقدسات ملت ها تجاوز صورت گیرد و احساسات ملیون ها انسان جریجه دار گردد.

7.         از دولت افغانستان یکبار دیگر تقاضا داریم تا روابط خود را از امریکایی هایی که در ده سال جز کشتار هیچ کاری برای افغانستان انجام نداده اند قطع نموده و بدیل بهتر آن جهان اسلام را به دوستی برگزیند.

ومن الله التوفیق

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

کابل - افغانستان

17/1/1390 هـ ش

 

 

 

 

جلسة پرسش و پاسخ

 

رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

به مناسبت تجاوز گستاخانه کشیش امریکایی علیه قرآن کریم در ایالت فلوریدای امریکا

در ختم محفل جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و خبرنگاران هر یک پیرامون موضوع سوالات شان را مطرح نمودند که از سوی مولوی محمد مختار مفلح چنین پاسخ ارایه گردید:

یک تن از خبرنگاران از مولوی مفلح پرسیدند؛ از نظر شما جهاد در شرایط امروز افغانستان چگونه است و دیگر اینکه فرق بین جهاد شما و جهاد طالبان در چیست؟

آقای مفلح در پاسخ ایشان گفت: همین که سی ملیون انسان می گوید مرگ بر امریکا این خود یک نوع جهاد است.

مولوی مفلح در پاسخ خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه چرا قرآن در امریکا آتش زده شده و مردم اینجا مظاهر کردند و خشونت آفریدند گفت: اصلاً سبب عقده مندی مردم و برآمدن به خیابان ها جنایات و کشتار افراد بیگناه در افغانستان است که توسط نیروهای امریکایی هرازگاهی صورت می گیرد و از همین خاطر مردم خشمگین بودند که سوزاندن قرآن کریم بهانه شد برای راهپیمایی بر ضد امریکایی ها. اما اینکه چرا این راهپیمایی ها به خشونت کشیده شد بر می گردد به بی کفایتی مسؤولان ولایت بلخ چون در صورتی که توانایی کنترول آن را نداشتند چطور اجازه دادند به راهپیمایی و مهمتر از آن باز پنجهزار مردمی که برای دفاع از ارزش های دینی خود در راهپیمایی اشتراک نمودند بودند از سوی مسؤولان بی کفایت این ولایت به نام تروریست و آشوبگر خطاب شدند. در این شکی نیست که هستند عده‌ای برای بدنام ساختن اسلام از همچو مسایل استفاده می کنند، مثلاً در حادثه ناگوار قندهار یکی از کتاب فروشان گفت؛ در دکان من 50 جلد قرآن بود که در تظاهرات به آتش کشیده شد. بنابر این باید گفت که ریشه این قرآن سوزی تنها در کلیسای شهر فلوریدا نیست بلکه پشت سر این توطئه دستان صلیبی- صهیونیستی قرار دارد که در رأس آن سرمداران کاخ سفید می باشد.

پرسش دیگری که متوجه مولوی مفلح بود اینکه به نظر شما جهاد فرهنگی چیست و چگونه می توان آن را پی ریخت و دیگر اینکه آقای مفلح از کشورهای اسلامی خواستند که روابط تجاری و دیپلوماتیکی خود را با غرب ببندند، سوال اینجاست که اگر افغانستان روابط خود را با امریکا قطع نماید آیا به ضرر افغانستان تمام نخواهد شد؟!

مولوی مفلح در جواب چنین گفتند: اینکه ما می گوییم امروز زمان جهاد تبلیغاتی- فرهنگی است دلیلش این است که در دوران جهاد مردم افغانستان رهبران جهاد به این نکته توجه نکردند و نتیجه هم این شد که کشور خود را از چنگ یک اشغالگر نجات دادیم و انداختیم به دامان 42 کشور دیگر، بنابر این در شرایط امروزی بهترین وسیله بیداری ملت ها جهاد تبلیغاتی و فرهنگی است.

مولوی مفلح در رابطه به قطع روابط با کشورهای غربی و خاصتاً امریکا گفت: می خواهم به صراحت بگویم که امریکا از خود هیچ چیزی ندارد، امریکا در کشورهای اسلامی برای سیر کردن گرسنگان خودش آمده است، شما ببینید چندین سال است که نفت عربستان سعودی را می برد، ذخایر دیگر کشور را می برد، شما فکر می کنید در افغانستان برای تامین امنیت شما آمده است نه خیر! بلکه آمده تا ذخایر دست نخوردة افغانستان را ببرد و هر زمانی که منافع خود را در افغانستان نبیند یک لحظه هم نمی ایستد. پس ما چرا به فکر خودکفایی و خود ارادیت خود نباشیم، چرا معادن و ذخایر طبیعی کشور خود را خودمان استخراج نکنیم و به جای اینکه از کشور های دیگر کمک بخواهیم خود مان به دیگران کمک نکنیم؟

یکی از خبرنگاران از مولوی مفلح چنین پرسیدند، در حالیکه این بار اول نیست که به مقدسات مسلمانان توهین صورت می گیرد ولی همیشه از سوی سردمداران کشورهای غربی به ویژه سازمان ملل متحد سکوت اختیار می شد، چطور شد که این بار این مسأله رسانه‌ای شد؟

مولوی مفلح در پاسخ گفت: دلیل اینکه این بار توهین به قرآن کریم در رسانه های غربی انعکاس یافت و حکمرانان کاخ سفید و سازمان ملل متحد این عمل را محکوم کردند این است که در مزار شریف چند تن کارمند آن سازمان کشته شده بود، که این موضوع بر می گردد بازهم به منافع خود غربی ها.

مسؤولان بلخ گفتند که در بین تظاهر کنندگان تروریستان داخل شده بودند، اصل سخن این است که غربی ها می خواستند تا ساحات امن افغانستان و خاصتاً شمال کشور نا امن شود، و این دسیسه غربی ها برای حضور و ماندن شان در افغانستان است که دست به چنین اعمال می زنند تا حضور خود شان را در افغانستان نهادینه سازند. مهمتر از همه اینکه براساس قوانین امریکا هرگاه مسلمانان خلاف منافع امریکا سخن بگویند یا عملی را انجام بدهند جرم است ولی اگر یک امریکایی خلاف منافع اسلام و یا دیگران سخن گوید باکی نیست به طور نمونه در یکی از مساجد امریکا قبل از حادثه یازدهم سپتمبر 2001 شیخ عمر عبدالرحمن مصری الاصل در حالی که از دو چشم نابینا هم است در یکی از خطبه هایش در رابطه به سود و ربا سخنرانی کرده بود، وقتی مرکز تجارت جهانی فرو ریخت عده ای از مسلمانان را با شیخ عمر عبدالرحمن دستگیر و زندانی نمودند که شیخ عمر به حبس ابد محکوم شد و تا اکنون در زندان بسر می برد، اما هیچ کس نگفت که او در پرتو آزادی بیان سخنرانی نموده و سود و ربا را حرام دانسته است.

مولوي محمد مختار مفلح در مورد اينكه شيعيان مظلوم بحرين كه خواسته هاي معقولي در زمينه حقوق اسلامي و مدني خود قد علم كرده اند اما از سوي حكام آن كشور سركوب مي شوند گفت: در بحرين علاوه بر اينكه خود نظام حاكم، مردم مظلوم و انقلابي را سركوب مي كند، برخي كشورهاي همسايه نيز در جهت منافع غرب و در جهت سركوب شيعيان مظلوم بحرين وارد عرصه شده و در همكاري با حكومت بحرين، جوانان اين خطه و سامان را به خاك و خون مي كشند. ببينيد واقعيت اين است كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به ر هبري امام خميني(رح) و با فروپاشي بلوك كمونيستي، تفكر و انديشه ناب ديني جاي تفكر كمونيستي را در تعاملات جهاني گرفت. بنابر اين غرب هرجا كه احساس كند انديشه مادي محور او در مقابل انديشه ديني اسلامي قرار گرفته است، به هر نحو ممكن و با استفاده از ترفندهاي رسانه اي، قتل و كشتار تلاش مي كند تا راهي براي پيروزي خود پيدا كند.

جوان دیگری پرسش خود را چنین مطرح کرد: با وجود آنکه رسانه های کشور ما بیشتر برنامه های شان خلاف ارزش های ملی و دینی است، آیا آنچه شما گفتید در این رسانه ها به نشر خواهد رسید؟

مولوی مفلح به جواب ایشان افزود: هدف از کنفرانس امروزی ما این است که ما پیام خود مان را مبنی بر حمایت مستضعفان به گوش مستکبران جهان برسانیم، اگر رسانه های غربی و امثال شان این پیام را نشر نکردند، بدون شک رسانه های اسلامی هم وجود دارد که این پیام را به گوش جهانیان برساند.

این محفل خجسته ساعت 12 ظهر روز جمعه با دعائیه‌ای به پایان رسید .

 

 در ورای بحران بحرین دست های امریکا و انگلیس قرار دارد

اعلاميه نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

در پيوند به بحران بحرين و قضیه فلسطین

بسم الله الرحمن الرحیم

از چندي بدينسو، بحرين گرفتار بحراني ترين وضعيت شده و هرروز از هرگوشه ي آن سيلاب خون جريان دارد  با گذشت هرروز ميزان ظلم و ستم عليه ملت مظلوم آن سنگين تر مي گردد و حاكم مستبد اين كشور دارد هروز بيش از ديروز اسپ طغيان و استبداد و اعمال زور و فشار خود را شتاب تر مي راند و انسان هاي مظلوم و بي گناه را لگدمال مي سازد.

بحرين كشوري است كه از ديرزمان توسط حاكمان مستبد و مطلق العنان با كاربرد منطق زور و با استفاده از سياست سركوب گري ملت و خفه ساختن آواز مردم رهبري مي شد و ملت مسلمان بحرين از ظلم و استبداد زمامداران ديكتاتور و خودكامه به ستوه آمده  و كاسه صبرشان لبريز گرديد و ديگر تاب تحمل ستم و جفا را نداشتند و باورمند شدند كه سكوت در برابر استبداد و خموشي در برابر ظلم امري است نكوهيده و ناپسنديده و در واقع اين نوعي ظلم پذيري ناروا بر خود است.

بنابراين، ملت مسلمان بحرين سكوت را پايان بخشيدند و پرده خموشي را دريدند و جرأتمندانه به جاده ها و خيابان‌ها ريختند و صداي آزادي خواهي و حصارشكني را بلند كردند و نعره مرگ بر استبداد را سردادند و خواستار حقوق انساني و شهروندي خود شدند.

آنچه ثابت است اين است كه تظاهرات و راهپيمايي براي خواستن حقوق حقه خود و براي كنار زدن ظلم، پديده ي است پذيرفته شده و اين حقي است ثابت و مسلم براي ملتها، در زمينه تعيين سرنوشت  و سمت بخشيدن به زمامداران كشورهاي شان. اما با تأسف زمامدار بحرين در برابر اين حق مسلم ملت خود، جفا ورزيد و اين شيوه خردمندانه را به نكوهش گرفت و صداهاي برحق ملت بحرين را درگلو با كاربرد استبداد و اعمال زور خفه نمود و تا امروز روند زورگويي، اختناق سياسي، محكوم كردن ملت بحرين به شدت جريان دارد.

اماهيچگاه اين زورگويي ها و اعمال فشارهاي گونه گون استقامت اين ملت را نخميده و قامت رساي شان را نخوابانده است و ملت بحرین از گذشته بيشتر،  روحيه مبارزه در سرنگوني رژيم خودكامه و مزدور غرب  را از قبل پر رنگين تر مطرح مي نمايند.

جاي تأسف اين است كه اين رژيم به خاطر سركوب كردن ملت خود به مساجد، حسينيه ها هجوم برده و حتا قرآن كريم را به آتش كشيده اند. و اين جنايتي  است كه دلهاي تمام مسلمانان  جهان را جريحه دار ساخته  وخشم همه را برانگيخته است.

تاسف فراوان اين كه كشورهاي پیرامون عربی به جاي آنكه با مداخله خود در فروكش كردن آتش بحران در بحرين و ايستادشدن در كنار ملت آن و حمايت از داعيه بر حق شان يا دست كم تقبيح جنايات رژيم و ستمروايي آن عليه ملت بحرين مبادرت ورزند و موقف گيري عقلاني نمايند، با هزاردريغ، در كنار رژيم مستبد ايستاده  واز ظالم و ستمگر به دفاع پرداخته و با مداخله نظامي آتش بحران و كشتار و ناآرامي را شعله ورتر نموده اند، اين چيزي است كه نه منطق اسلام و نه منطق عقل و نه عرف جهان سياست آن را مي پذيرد.

خطاب ما به آن کشورها اين است كه آيا خوب نمود كه اين نيروهاي خود را به فلسطين مظلوم مي فرستاديد تا براي آن ملت مظلوم و لگدمال شده و قرارگرفته زيرساطور استبداد و سفاكي اسرائيل صهيوني و غاصب كمكي مي بود و اينها سپري مي شدند براي دفاع از مظلومان اين سرزمين.

نهضت اسلامي اسلامي افغانستان وشوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ضمن تقبيح كشتار مردم در بحرين به صراحت اعلان ميدارد كه مداخله كشور های پیرامون درقضيه داخلي بحرين امرغيرانساني و اسلامي بوده و به شدت آن را محكوم مي كند و از سازمان ملل و كنفرانس كشورهاي اسلامي خواستار هستيم كه در اين زمينه آرام ننشسته و افراد و كشورهاي كه در تداوم بحران تراژيداي بحرين نقش بازي مي كنند راه مداخله گري شان سد كرده و به ميزمحاكمه بكشانند و به زودترين وقت جلو زورگويي ها و استبداد حاكم بحرين را گرفته و نگذارند كه از اين بيشترملت بي گناه آن لگدمال شده و خردو ريزگردند.

نهضت اسلامي افغانستان و شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف باورمند است كه در وراي اين بحران توطيه هاي استعمارصليبي و صهيوني دخيل بوده و براي استمرار وضعيت تراژيدي زا بسترسازي مي كنند. اگر باري سايه مداخله اينها از اين سرزمين قطع شود، ما به زودترين وقت شاهد خواهيم بود كه رژيم مستبد سقوط كرده نظام از هم فروپاشيده و ملت به آرمان هاي برحق خود يعني برپايي نظام مردمي و اسلامي نايل مي آيند.

همچنان ضمن اين اعلاميه، تبريك مي گوييم براي حركت مقاومت اسلامي حماس و حزب الفتح كه با پشت زدن به توطيه هاي صهيونيزم و صليبي ها به رويكرد تفاهم مراجعه كرده و پيمان آشتي ملي را امضا كردند و اين نويد دهنده اين است كه اين ملت غيور و مجاهد، روياهاي شان تحقق مي بايد و بحران موجود فلسطين كاسته مي شود وسايه استعمارگرغاصب صهيونيزم از اين سرزمين دور مي گردد. ما درحالي از اين آشتي ملي استقبال مي كنيم كه بر نحوه برخورد سرد امريكا از اين توافق انتقاد كرده و به صراحت بيان مي داريم كه هيچگاه استعمارصليبي  وصهيوني خوش نمي شوند كه مسلمانان رشته وحدت را درميان هم بتنند و به اختلافات خود پايان بخشند، چون دراين امر، شكست دشمن نهفته است و رمز عظمت و پيروزي و سرافرازي امت مسلمه مي باشد.

تداوم بحران در فلسطين نتيجه توطيه هاي غرب در انداختن نفاق ميان مسلمانان اين سرزمين بود و امروز كه اين توطيه هاي غرب خنثي گرديده است ان شاء الله تعالي به زودي شاهد شكست استعمارصهيوني و صليبي در اين سرزمين خواهيم بود.

در اخير يكبارديگر، آرزوي داريم كه عمرديكتاتور نظام ديكتاتوري بحرين خاتمه پذيرد و ملت قهرمان آن به پيروزي نايل آيند و همچنان سرزمين معراج گاه و قبله نخستين مسلمانان شاهد آرامش و پيراسته از لوث صهيونيزم گردد و ملتش از زيراستبداد رژيم غاصب اسرائيل نجات يابند.

نهضت اسلامي افغانستان و شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف

كابل- افغانستان

9/2/1390 کابل- افغانستان

 

 

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی

خواهان بسیج مردم علیه کشورهای غربی شدند

پس از آنکه اتحاد جماهیر شوروی وقت با ساز و برگ نظامی خویش به سرزمین مجاهد پرور افغانستان هجوم آورد، و آنچه در توان داشت برای تسخیر مردم مسلمان افغانستان دریغ نورزید، اما مردم شهید پرور ما با بیشتر از یک دهه تحمل رنج ها و مرارت ها توانستند که بزرگترین ابر قدرت وقت را به زانو در آورند و روزی را بنام هشتم ثور و روز پیروزی مشت بر شمشیر در پیشانی تاریخ حک نمایند.

هشتم ثور روز به بار نشستن درختي است که ملت مسلمان و مجاهد افغانستان طي يک دهه با عرق ريزي، جانفشاني و آبياري آن با خون فرزندان خويش پرورش داد. و اين روز تاريخي را به عنوان روز ملي و پر افتخار در تاريخ کشور خويش حک نمود که مي تواند، روز شادي و جشن سرور براي ملتي باشد که با عزم و اراده آهنين تصميم به نه گفتن در مقابل استعمار جهاني گرفت و با مشت آهنين نه تنها يکبار بلکه چند بار به دهن متجاوزان کوفت و آنان را خجالت زده و شرمسار از قلمرو خويش بيرون انداخت.

به بیان دیگر مجاهدین قهرمان افغانستان با بیش از یک دهه مبارزة نابرابر در مقابل ارتش سرخ شوروی نه تنها کشور خود را از شر کمونیزم نجات دادند، بلکه کشورهای آسیای میانه را که سالها زیر یوغ استعماری شوروی قرار داشتند به آزادی کشانید و حتا دیوار برلین از برکت جهاد این مردم فرو ریخت. پس می سزد که جهت گرامیداشت از خون شهدایی که در راه آزادی میهن و دفاع از رزش های دینی خود جان های شان را فدا کرده اند، یا آنانی که اعضای بدن شان را در این راه قربانی نموده و روزی را در تاریخ ورق زده اند، به نیکی یاد گردد، تا از یکسو درس عبرتی برای متجاوزان باشد و از جانب دیگر روحیه آزادی و آزادگی را در تارو پود نسل های بعدی این سرزمین زنده نگهدارد.

اما با دریغ و درد! که در سالیان پسین دارد این روز تاریخی آهسته، آهسته به باد فراموشی سپرده می شود، با آنکه رهبران جهادی که روزی خود را تیکه داران جهاد و مقاومت می خواندند و در نظام کنونی از جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار اند، چنان به سکوت مرگبار فرو رفته اند که گویی در هشتم ثور آب از آب تکان نخورده است!

اما دست اندرکاران نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که خود را جزئی از پیکر جهاد و مقاومت مردم مسلمان افغانستان می دانند، و در این راه رنج های فراوانی را متحمل گردیده اند، نه تنها سکوت سرمداران و رهبران جهادی را به نکوهش می گیرند، بلکه هرآن آماده اند به خاطر پاسداری از ارزشهای جهاد و مقاومت و گرامیداشت از شهدای عزیز مان که توانستند درخت آزادی و آزادگی را با خون خویش آبیاری نمایند، یادبود و قدردانی نمایند. به همین منظور روز جمعه نهم ثور 1390 کابل یکبار دیگر شاهد محفل با شکوهی از سوی هواداران نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بود که با سر احساسات گرم وطن دوستی و بیگانه ستیزی گرد هم آمده بودند تا یاد و خاطرة شهدای انقلاب اسلامی افغانستان و سالروز پیروزی مجاهدین را گرامی بدارند.

محفل با تلاوت آیات ملکوتی قرآن عظیم الشأن آغاز وسخنرانان هر یک مولوی فضل کریم خطیب مسجد اسماعیل ذبیح الله، مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف، مولوی خلیل الرحمن، استاد سید جعفر عادلی حسینی معاون بنیاد فرهنگی و تبلیغی پیامبر اعظم(ص) و دیگران بالنوبه به ایراد سخن پرداخته ضمن تقدیر و گرامی داشت از سالروز پیروزی جهاد و مقاومت مردم مسلمان افغانستان، پایگاه سازی امریکا در افغانستان را محکوم کرده و تحولات اخیر در خاورمیانه را به بررسی گرفتند.

مولوی فضل کریم ضمن تقدیر از شهکاری های مجاهدین قهرمان افغانستان در برابر ارتش سرخ شوروی، سکوت مرگبار رهبران جهادی و دولت را در سهل انگاری از هشم ثور به نکوهش گرفت.

همچنان مولوی فضل کریم، پایگاه سازی امریکا را در افغانستان حلقه دیگری از غلامی بیگانگان برای کشور دانسته و تاکید کرد که به هیچ صورت مردم افغانستان حاصر نیستند تا امریکایی ها پلید را به خاک خود راه دهند

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2512
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.