طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7378175

• تعداد بازدیدکننده: 6603842

• تعداد بازدید امروز: 3004

• کاربران آنلاین: 120

 
 

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

از آنجايي كه حراست از ارزشهاي اسلامي و پرداختن به مسايل شرعي و ديني و همدردي با همه مسلمانان در اولويت هاي كاري و برنامه هاي اساسي نهضت اسلامي افغانستان قرار دارد، با روي كار آمدن حكومت جديد در افغانستان و حاكميت صلح نسبي در كشور، براي اولين بار نهضت اسلامي افغانستان در سال 1382هجري،شمسي طرح حمايت از قبله اول مسلمانان و ايستگاه معراج پيامبر(ص) و نجات اين خطه باستاني و مبارك را از چنگال رژيم غاصب اسرائيل روي دست گرفت و با راهمپيمايي در جاده‌هاي كابل و برگزاري نشست ها با نخبگان مسلمان روي چگونگي ابراز حمايت و همدردي از ملت مظلوم و در بند كشيده شده فلسطين به وسيله جاني ترين مردمان روي زمين و دفاع از كيان امت و مقدسات اسلامي اقدام نمود.

نهضت اسلامي افغانستان همه ساله در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان كه بنام «روز جهاني قدس» از سوي امام خميني(رح) مسمي گرديده است، با تدوير محافل و كنفرانس هاي علمي- تحقيقي و گردهمآيي ها و راهپيمايي هاي بزرگ مردمي به حمايت از مردم مجاهد و مظلوم فلسطين مي‌پردازد و اين روند به لطف خداوند متعال و همياري ملت مسلمان افغانستان با گذشت هر سال حال و هواي تازه و جدي تري به خود مي‌گيرد.

خوشبختانه نهضت اسلامي افغانستان در سالروان گام ديگري به جلو برداشت و نهادي را زير نام «شوراي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف» كه بعدا به «شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف» تغيير نام داد اساس گذاشت كه عملكردهاي اين شورا در روزجهاني قدس از سوي همه اشتراك كنندگان به ستايش گرفته شد.

طوري كه در گزارش قبلي يادآور شديم، شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف با همكاري و بدرقه خاصي از سوي شهروندان افغانستان به استقبال از روز جهاني قدس رفت و در يك گردهمايي بزرگ به تجليل از اين روز پرداخت كه اينك فرازهايي از آن مراسم را باهم يكجا مرور مي‌نماييم:

     روز جمعه بيست و هشتم ماه مبارك رمضان درست ساعت 2 بعد از ظهر و پس از ختم نماز جمعه ميدان دهبوري جاده مقابل دانشگاه كابل با گرمي خاصي از مردم مسلمان و روزه داركشور پذيرايي نمود.

ميدان دهبوري و جاده هاي منتهي به آن در اوج از عزت و عظمت مسلمانان بر خود مي‌باليدند و با آغوش باز پذيراي روزه داراني بودند كه به خاطر گراميداشت از روز جهاني قدس و اعلام حمايت و همبستگي با برادران و خواهران فلسطيني خود حضور به هم رسانيده بودند.

درست در همان لحظاتي كه آفتاب با گرمي خاصي مي‌درخشيد، از گوشه و كنار جاده هاي كابل صداي هاي الله اكبر و مرگ بر اسرائيل مرگ بر امريكا كه به وسيله هزاران خواهر و برادر و كودكاني كه جوقه جوقه و لبريز با احساسات به جايگاه تعيين شده نزديك مي‌شدند به گوش مي رسيد.

لحظاتي بعد اجتماع بزرگ مردمي با تلاوت آيات ملكوتي قرآن عظيم الشأن آغاز گرديد و سخنرانان بالنوبه هر كدام پيرامون گراميداشت روز جهاني قدس و اهميت آن به ايراد سخن پرداختند.

اولين كسي پشت ستيژ قرار گرفت، آقاي عسل محمدشاكري نماينده جمعيت اسلامي و شوراي متحدملي بود، ايشان در رابطه به مسئوليت مسلمانان در قبال قضيه فلسطين اظهار داشتند: ما كه در جغرافيايي بنام افغانستان زندگي مي كنيم و يكي از پنجاه وهفت كشور اسلامي به حساب مي رويم، اين را مسئوليت خود مي دانيم كه از همين جغرافياي افغانستان براي جهان استكبار، براي جهان استبداد، و براي جهان استعمار اعلام كنيم كه بيت المقدس كه قبله اول مسلمين است و پيامبر اسلام از بيت المقدس به معراج رفته است و ماهم در افغانستان سربازان بيت المقدس هستيم، و از همين جا اعلام مي كنيم كه جهان امروز بايد بداند آناني كه شعار دموكراسي و حقوق بشر را مطرح مي كنند و در زير لفافه و زير پوشش اين شعار هاي فريبنده، جهان اسلام را با كمال تأسف به چالش كشيده اند هرگز ره بجايي نخواهند برد.

آقاي شاكري افزود: براي همه انسان هاي آزاده و شما برادران و خواهراني كه در اينجا به نمايندگي از مردم افغانستان براي ابراز همدردي با مردم مظلوم و آزاده فلسطين و قدس شريف گردهم آمده ايد شاد باش و آفرين مي‌گويم. و ما از اينجا از شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و از شخص آقاي مولوي مفلح رهبر نهضت اسلامي و رئيس اين شورا اعلام حمايت مي‌كنيم.

از جمله برنامه ها و پروگرام هاي روز جهاني قدس اجراي گروه هاي سرود در باره قدس شريف بودند كه توسط استاد محمدعيسي رحيمي نماينده حزب وحدت اسلامي مردم افغانستان با حمايت و مديريت شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف برنامه ريزي و انجام گرديد.

1- سرگروه سرود اول قاري سيدفرهاد حسيني بودند كه سرود بسيار عالي را با جمعي از خواهران به خوانش گرفتند.

2- سرگروه سرود دوم آقاي احمدي بودند و دو نوع سرود بسيار جالبي با گروهي از برادران به اجرا گذاردند.

اينك شما خوانندگان را به متن اين هر سه سرود جلب مي‌نماييم:

سرود اول

 

ما مسلمانيم      اهل قرآنيم

دوستداران                      قدس و قرآنيم

ما مسلمانيم                 اهل قرآنيم

دوستداران                      قدس و قرآنيم

رمز ما اسلام       مرز ما ايمان

از حجاز هستيم   يا كه افغانيم

امت ما هست     ملتي واحد

دارد اين معنا       گفتة شاهد

دين ما باشد                  دشمن ظالم

هركجا مظلوم      حامي آنيم

از فلسطين                     ويا كه لبنانيم

دين ما فرمود       جمله انسانيم

اي مسلمانان      متحد گرديد

در مسيرِ حق      در صفِ واحد

قدس و پژواكي     ناله وفرياد

دارد اي مردم       تا شود آزاد

تا توان داريد        ياورش باشيد

حامي راه و                     سنگرش باشيد

راه ما راهِ                        عزت مردم

وحدت اسلام       امت اي مردم

سرود دوم:

 

اي قدس روز واكنش جمله مسلمين

اي قدس روز سرزنش ظلم ظالمين

شد روز قدس روز پر از افتخار ما

تجليل شد از او چو به شهرو ديار ما

شد زنده باد جمله مسلمان شعار ما

نابود باد دشمن اسلام و مسلمين

گشته نوار غزه چو پامال صهيونيست

زندان مسلمين شده ماواي صهيونيست

يارب بگير تو جمله پروبال صهيونيست

آن دشمن حقيقت قرآن و شرع و دين

اي مسلم عزيز به وضع جهان نگر

در پهنه ظلم دشمن دين را عيان نگر

آماج توپ و تير فلسطينيان نگر

توهين ها نگر به نبي ختم مرسلين

سرود سوم:

قدس مي‌گويد كه آزادم كنيد

گوش براين راه و فريادم كنيد

مسلمين را قبله اول منم

خالي از اين شر شيادم كنيد

در اسارت مي‌برم عمري به سر

پاك از هر خبث و بيدادم كنيد

مشركين را خوانده قرآنت نجس

از نجاست پاك بنيادم كنيد

كوه و دشت مسلمين در يك خروش

محو اسرائيل صيادم كنيد

مهبط وحي الهي چون منم

«طهرا بيتي» بخوان شادم كنيد

كعبه اكنون مر شما را قبله است

اولين قبله منم يادم كنيد

مشعلم نورم بنايم قدس است

تا به كي متروك بيدادم كنيد

دامنم را پاك از غاصب كنيد

دور، از اين ظلم جلادم كنيد

صهيونيزم، برمن زده قفل ستم

با كليد فتح، آزادم كنيد

من مريض بسترم باشم اسير

با عيادت خرم، آبادم كنيد

سخنران ديگر اين محفل آقاي حجت الاسلام و المسلمين قربانعلي عرفاني رئيس حزب وحدت اسلامي ملت افغانستان و عضو

مجلس سنا بودند، ايشان ضمن قدرداني و سپاس از كاركردهاي شورا اعلام حمايت نموده و سخنان شان  را چنين ابراز داشتند: برادران و خواهران مسلمان امروز دومسأله براي ما بسيار مهم است يكي آزادي قدس و بيت المقدس قبله اول مسلمان ها كه پيامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد بن عبدالله در اولين بار به سوي آنجا نماز خوانده است و مسأله دوم فرياد مردم مظلوم و مسلمان فلسطين است.برادران عزيز خواهران محترم! بيش از شصت سال است كه سرزمين فلسطين در اسارت صهيونيست ها قرار دارد و مردم مظلوم فلسطين آواره و در بدر اند و در بسياري از سرزمين ها و كشورهاي اسلامي و در اردوگاه ها بسر مي برند حتا فرزندان شان در اردوگاه ها بدنيا مي‌آيند، در آنجا بزرگ مي‌شوند، در آنجا اسلحه به دوش مي گيرند و در برابر اسرائيل غاصب مي‌جنگند. و بالآخره آنجا شهيد مي‌شوند اين است سرنوشت ملت مظلوم فلسطين!آقاي عرفاني افزودند: ما همه فرياد مي كشيم چرا كه فرموده پيامبر اسلام است، كسي كه فرياد مسلمان را جواب مثبت ندهد او مسلمان نيست. امروز ما همه از كشورهاي اسلامي مي خواهيم كه براي آزادي قدس و قبله اول مسلمانها قيام كنند و در برابر اسرائيل غاصب بايستند و مقاومت كنند. مشكل ما مشكل مردم مسلمان نيست آنچه دردناك است عملكرد سران كشورهاي اسلامي و حاكمان كشورهاي اسلامي است. اينها گاهي اوقات با اسرائيل غاصب همكار مي‌شوند و حتا در برابر مردم مظلوم فلسطين مي‌ايستندشما غزه را مي‌بينيد كه در محاصره رژيم اسرائيل قرار دارد ولي مقاومت مردم فلسطين با دست خالي و با سنگ و چوب جهان را متحير ساخته است. برادران و خواهران محترم! ما در افغانستان وظيفه داريم تا اين مسأله را در سراسر افغانستان گسترش دهيم و همه ما با يكصدا بگوييم كه «مرگ بر اسرائيل»

به دنبال آن نوبت به آقاي شيخ القرآن و الحديث مولوي عبدالمتين معتصم باالله رئيس شوراي اخوت اسلامي رسيد، ايشان

ضمن قدرداني از شوراي قدس  پيرامون روز جهاني قدس گفتند: مناسب مي بينم كه هويت آميخته با خشونت و ظلم نادرست يهود را همان طوري كه الله جل‌وعلاشانه در كلامش بازگو مي كند كه يگانه كساني كه با مسلمان ها در تقابل هستند و صف منظمي عليه مسلمين دارند آنان يهود هستند بيان كنم. الله تبارك و تعالي در كتاب خويش بطور بسيار واضح و روشن مي فرمايد و مخاطب اصلي آن رسول الله صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم است اما درس اصلي براي ما و شما هست، الله به پيغمبر مي فرمايد كه بدون شك يگانه كسي را كه تو شديدتر، با وحشت تر و دشمن سرسخت با مسلمانان در روي زمين خواهي ديد، آن يهود است.

در اينجا با شناخت هويت و مشخصات يهود بر هر مسلمان لازم است كه لااقل ضعيف ترين مرتبه يي كه از ايمان است بايد با التجا و اميدي و لااقل يادآوري از اشغال، تجاوز و از تروريست بودن يهود و نصارا در ذهنش بياورد و به خدا نيايش بكند و در اجتماع مسلمين بيايد. رئيس شوراي اخوت اسلامي گفتند: گردهمآيي شما در اينجا براي رضاي خدا است و خداوند اين را از شما قبول بفرمايد و در احساس ايماني تان و در احساس ديني تان بيافزايد. الله متعال سرزمين هاي اسلامي را كه وجب وجب در اشغال يهود و نصارا رفته و اين روند هنوز هم جريان دارد از چنگال آنها آزاد بسازد. خداوند يهود و نصارا و دوستان و حواريون شان را سرجايش بنشاند و ما را سرافراز بسازد، اسلام را خدا سرافراز بسازد و مسلمانان را از اين انحطاط و بدبختي خلاص بكند.

سپس رشته سخن را مولوي عبدالبصير سيرت به نمايندگي از علماي اهل سنت غرب كابل بدست گرفته و با خواندن اين شعر سخنان خویش را آغاز کردند:

طارق چو بر كناره اندلس سفينه سوخت

گفتند كار تو ز نگاه خرد خطاست

دوريم از سواد وطن باز چون رسيم

ترك سبب ز روي شريعت كجا رواست

خنديد و دست خويش به شمشير برد و گفت

هر ملك ملك ماست كه ملك خداي ماست

برادران عزيز! خداوند مي فرمايد: (انماالمومنون اخوه) اي بندگان من بدانيد كه مومن برادر مومن است و مومن خواهر مومن است، مومن در هرجايي كه باشد، در هر سرزميني كه باشد تا زماني كه مومن است، برادر مومن است. بناءً خداوند چنين درس بزرگي را براي ما مي دهد، با برادر مومن خويش هم درد و هم رزم باشيد.

مولوي عبدالبصير سيرت گفت: ما بايد از عملكرد يهود و نصارا كه بيش از شصت سال است با ملت مظلوم فلسطين انجام مي دهد، درس هايي بگيريم و اين نكته را بايد بدانيم كه حكومت هاي غربي و حكومت هاي يهود و نصارا شعارهاي خوبي را كه زير عنوان حقوق بشر مطرح كرده اند، اما در خفا و آشكارا جناياتي را كه يهود و حاميان يهود انجام داده و مي دهند، بايد اين شعارهاي فريبنده شان را نخوريم.

آخرين سخنران اين گردهمايي بزرگ، خانم فاطمه نعيمي عضو شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف بودند كه به نمايندگي از زنان افغانستان به ايراد سخن پرداخته گفتند: طوري كه آگاهي داريم و پدران ما گفته اند، مردم مسلمان افغانستان از زمان هاي پيشي با مردم مسلمان و مظلوم فلسطين ابراز همدردي داشته اند، مردان ما براي حمايت از ملت مجاهد فلسطين پول جمع آوري مي كردند و خواهران ما حتا زيورات خود را به عنوان اعانه براي آنها تقديم مي كردند. بنابر اين گفته مي توانيم كه قضيه قدس و فلسطين، قضيه ايراني نيست، قضيه پاكستاني و يا كدام كشور ديگري نيست، بلكه موضوع قدس موضوع جهان اسلام است.

خانم نعيمي افزود: ببينيد برادران و خواهران مسلمان! بيت المقدس وقدس شريف براي ما مسلمان ها از جايگاه خاصي برخوردار است، چون اولين قبله مسلمانان است و پيامبر بزرگوار ما از همان جا به معراج رفته است. ما بايد خودمان را جدا از پيكر جهان اسلام احساس نكنيم. چون بيش از شصت سال است كه فلسطين تحت اشغال است و فرزندان فلسطيني در سرزمين خود شان در اردوگاه ها زندگي مي كنند، چرا كه خانه هاي شان را اسرائيلي ها غصب كرده اند.

خانم نعيمي علاوه كرد: وجيبه هر مسلمان است كه در هرجايي كه مظلومي هست بايد مورد حمايت قرار بگيرد و ظالم محكوم گردد. بايد از كشورهاي غربي به خصوص امريكا خواسته شود كه شما در حاليكه تحمل انفجار تعمير دوگانه تان را نداريد، پس چگونه بيش از شصت ويكسال است كه ملتي را به خاك و خون مي كشانيد و از غاصبان آن حمايت مي كنيد.

است. ما بايد خودمان را جدا از پيكر جهان اسلام احساس نكنيم. چون بيش از شصت سال است كه فلسطين تحت اشغال است و فرزندان فلسطيني در سرزمين خود شان در اردوگاه ها زندگي مي كنند، چرا كه خانه هاي شان را اسرائيلي ها غصب كرده اند.

خانم نعيمي علاوه كرد: وجيبه هر مسلمان است كه در هرجايي كه مظلومي هست بايد مورد حمايت قرار بگيرد و ظالم محكوم گردد. بايد از كشورهاي غربي به خصوص امريكا خواسته شود كه شما در حاليكه تحمل انفجار تعمير دوگانه تان را نداريد، پس چگونه بيش از شصت ويكسال است كه ملتي را به خاك و خون مي كشانيد و از غاصبان آن حمايت مي كنيد.

     در اخير محفل قطعنامه 9 ماده يي كه به همين مناسبت ترتيب گرديده بود توسط مولوي عبدالحق عضو شوراي فرهنگي قدس شريف به خوانش گرفته شد كه از طرف حضار با نعره هاي الله اكبر مورد تاييد و تمجيد قرار گرفت:

بسم الله الرحمن الرحيم

قطعنامه

با ايمان راسخ به فرا رسيدن نصرت الهي و با باور كامل به اصل پيروزي حق بر باطل و با عقيده ثابت به حقانيت جهاد و مبارزه ملت شجاع و صبور فلسطين، ما اشتراك كنندگان در اين همايش بزرگ، اين قطعنامه را تأييد و از مفاد آن حمايت مي‌كنيم:

1- مسجدالاقصي محور عقيدة اسلامي است و بيت المقدس از آن اسلام است ما مردم افغانستان تلاش هاي رژيم نامشروع صهيونيستي در راستاي يهودي سازي بيت المقدس را محكوم مي‌نماييم.

2-  كشتار بيگناهان، تخريب منازل وضع محدوديت ها بر مردم فلسطين غصب سرزمين ها و ساختن شهرك هاي صهيونيست نشين را به شدت تقبيح نموده و خواستار به محاكمه كشاندن آدم كشان صهيونيست در يك دادگاه بي‌طرف هستيم.

3- جهاد مسلحانه و مقاومت اسلامي ملت فلسطين تنها راه براي بازگشت فلسطين به دامن اسلام بوده و ما حمايت همه جانبه خود را از آن اعلام مي‌داريم.

4- وحدت صفوف مجاهدين فلسطين عمر رژيم صهيونيستي را كوتاه و مجد و عظمت اسلام را دوباره باز مي‌گرداند، ملاحظة ملت فلسطين به اين موضوع را مطالبه مي‌داريم.

5- بي كفايتي مرگبار حكومت هاي عربي در برابر تجاوز رژيم به لبنان و غزه را تقبيح نموده تاكيد مي‌داريم تا قاطبة كشورهاي اسلامي براي آزادسازي مسجدالاقصي كليه امكانات خود را به كار گيرند.

6- با توجه به بحران آفريني رژيم صهيونيستي براي منطقه و به خصوص كشور ما افغانستان، از دولت جمهوري اسلامي و به ويژه از رئيس جمهور آينده مي خواهيم تا در برابر آدم كشي هاي رژيم موقف جدي گرفته و به بعد عقيدتي و سياسي فلسطين و بيت المقدس توجه مبذول دارد.

7- از ملت عزيز و مجاهد افغانستان ضمن سپاس از دلسوزي ديني شان تقاضا داريم تا از معامله تجارتي يي كه به نحوي از آن رژيم اسرائيل سود ببرد خودداري ورزيده و منافع اين رژيم را تا آنجا كه قدرت دارند خشك و منجمد نمايند.

8- از عموم رسانه هاي كشور مي خواهيم تا در راستاي رسالت وظيفه خود مظلوميت ملت فلسطين و چهره خونريز رژيم صهيونيستي را به مردم بيان نمايند.

9- از همة نهادهاي سياسي و سازمان هاي اجتماعي، نويسندگان، شعرا، هنرمندان و كلية هموطنان مومن خود توقع داريم تا با آنچه در توان دارند به كمك و حمايت ملت بزرگوار فلسطين شتافته و در زمينه فراهم آوري تسهيلات درين باب شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف را به سان نهادي همكار در خدمت آنها بدانند.

 

تحليلي از تجليل روز جهاني قدس

به نشاني اقصا زمزمه قرآن

(شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روز جهاني قدس در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان در شهر كابل از سوي شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف برگزار گرديد و در همايشي به همين مناسبت جمع كثيري از مردم مسلمان و روزه دار شهر كابل به تجليل از اين روز گردهم آمده باري ديگر فرياد الله اكبر زنده باد قدس شريف، مرگ بر اسرائيل و مرگ بر امريكا در فضاي شهر كابل طنين افگند.

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف كه تشكل تازه اما با ريشه هاي ديرينه و به ويژه رئيس اين شورا كه خودباني تجليل از روز جهاني قدس در افغانستان است اين همايش را چنان سامان داده بود كه نقش كليدي شكل و محتواي آن اراده و تصميم خود مردم به عنوان بستر واقعي حاميان قدس باشند نه يك تشكل سياسي خاص، بر همين مبنا بود كه مشاركت چشم گير مردم در اين روز نسبت به سال هاي قبل قابل ملاحظه بود.

رنگ و بوي حوادث فلسطين در آمد آمد هاي روز قدس در كابل به خوبي قابل تشخيص بود و در كنار تبليغات تجارتي و سياسي! حضور فراخوان به مناسبت روزجهاني قدس قرار داشت. اين تابلوها كه جنايات رژيم صهيونيستي را نمايش مي‌داد، تابلوهايي بود كه عاطفه هر انساني را مي‌خراشيد و او را به سوي بازگشت به وجدان خود فرا مي‌خواند.

حال و هواي قدس شريف در شهر كابل به خوبي قابل حس و لمس بود و اين خود ارادة جمعي مسلمانان را به نمايش مي‌گذاشت.

تجليل از روز جهاني قدس ذريعه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف چنان جا افتاده بود كه نوجوانان مومن اين سرزمين قدس را به زمزمه گرفتند و قدس با همه ابعاد تاريخي و بار ديني خود وارد حوزه ادبيات و احساس هاي زيبا شناختي آن گرديد، سرودهايي كه به خاطر قدس و فلسطين به خوانش گرفته شد از آن دست كارهايي بود كه به ندرت نظير آن ديده مي‌شود.

چيز ديگري كه برجستگي خاص داشت همانا همكاري در چارچوب قانون نهادهاي امنيتي كشور بود، اين مراجع برخلاف تصور و پندار ديگران در آن بخش كه به آنها مربوط مي‌شد، نظير تأمين امنيت و اطمينان دهي به مظاهره كنندگان كاملاً فوق‌العاده عمل كردند و جا دارد تا از آنان كمال سپاسگزاري نمود، از طرفي اين همكاري اين پيام را نيز براي آناني كه از دور و ناشيانه به سوي جمهوري اسلامي افغانستان انگشت اتهام اشاره مي‌روند را فرستاد كه واقعيت دروني جامعه بيشتر به بررسي نياز دارد و قدس و فلسطين همان گونه كه براي ملت افغانستان داراي حساسيت است براي نظام نيز فوق‌العاده داراي اهميت است.

ويژگي ديگري كه همايش سال روان داشت اين بود كه اين همايش بيشتر فكري و شعوري و برمبناي آگاهي كافي اشتراك كنندگان برگزار گرديده بود؛ توضيح اينكه چاپ و تكثير هزاران بروشور، پوستر، آگاهي‌ها و تصاوير بود كه همه حاوي تاريخ فلسطين، روزشمار وقايع، فتاواي علماي اسلام در رابطه به جهاد و دفاع از قدس و آمار و ارقام جنايات اسرائيل بود، همين بود كه آناني كه مرگ بر اسرائيل مي‌گفتند هيچ نوع رنگ و بوي خود ساختگي در آنان ديده نمي‌شد .

البته بركاتي كه اين همايش داشت بي‌رابطه به تاسيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف نبود، چه اين شورا بعد از رايزني هاي بيشمار با علما، مجاهدين، خبرگان سياسي و فرهنگيان و سايرين پس از چندين نوبت نشست برسر تاسيس نهادي زيرنام شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف اتفاق نظر نمودند كه اين مامول با دريافت اجازه فعاليت از وزارت عدليه كشور رسماً تحقق يافت.

گرچند براي اولين بار آوردن قضية قدس شريف از حاشيه به متن با اداي نماز جنازة غايبانه بر شهيد شيخ احمدياسين در سال 1382 و بعدهم با تجليل از روز جهاني قدس شريف ذريعه نهضت اسلامي افغانستان در سال 1385هـ.ش صورت گرفته و اين فعاليت ها بدون وقفه ذريعه برادران مسلمان كشور ما در سال هاي بعد به فضل خداوند ادامه داشته است، اما اين تشكل جديد، فعاليت در راستاي فلسطين را از كاري موسمي بيرون نموده و اين راه را امتداد بخشيده است، نه آنكه چند تا را گردهم آورد و يك سخنراني و چند صحبت نمود و ديگر رفت پي كار خود، سال ديگر يا الله يا نصيب!

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف كار را از فعاليت هاي خورد آغاز، تا اهداي خون، ارسال كمك هاي مالي، تبليغات و نشر واقعيت ها، تجليل از مناسبت‌ها، فعاليت هاي فرهنگي وغيره پي‌خواهد گرفت.

اين كار همان گونه كه در سال 1382 هـ.ش هشت سال قبل خودجوش آن گونه كه تذكر داده شد با اداي جنازة غائبانه بر شيخ شهيد احمدياسين آغاز يافت و در آن روز هيچ نهادي و هيچ شخصيتي دست به آن كار نمي زد اين كار تا سر منزل مقصود كه همان اداي مسئوليت و بجا آوردن تكليف الهي است ادامه خواهد يافت؛ ترس از ملامتي هيچ ملامتگري اين جريان را ايستاد نخواهد كرد، آنان كه حلاوت ايمان را چشيده اند اين راه را بي‌راهرو نخواهند گذاشت و دين خدا و سنت پيامبر اكرم (ص) از گوشه گيران و آناني كه به قضاياي امت اسلامي پشت كرده اند بي ‌نياز است. قدس امانتي است الهي براي مسلمانان! اين امانت در حال ضايع شدن است و ما با سكوت مان در ضياع آن مسئول خواهيم بود، و پس گيري حساب الهي عادلانه است.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1582
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.