طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7379590

• تعداد بازدیدکننده: 6605252

• تعداد بازدید امروز: 5834

• کاربران آنلاین: 390

 
 

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

روز سه شنبه تاریخ ۱۳/۴/۱۳۹۶ کنفرانس پیرامون مظلومیت مسلمانان برما،فلسطین ،عراق ،سوریه ،یمن ،بحرین وبحران کنونی کشور عزیزما افغانستان درآیینه سکوت جهان اسلام وسازمان های بین المللی ! باهمت دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان درحوزه غرب با حضورده هاتن ازصاحبنظران، استادان دانشگاه ها،علمای دین، نهاد های مدنی، مقامات دولتی، بانوان و دانشجویان  در هوتل ارگ هرات برگزارشد

کنفرانس ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجیدآغاز گردید، سپس سرود ملی افغانستان نشر شد، متعاقبا  آقای محمد کریمی مسؤل دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت هرات ضمن ارائه خیر مقدم و خوش آمدید به میهمانان، هدف از برگزاری این کنفرانس را تشریح نموده با این عنوان (کانون های بحران آفرینی آمریکا در منطقه و سراسر جهان) گفت: در حال حاضر از جمله مهمترین موضوعات و علل بی ثباتی در جهان اسلام به صورت عموم و منطقه خاورمیانه به صورت خاص وجود گروه های تروریستی با ایدئولوژی به ظاهر دینی همچون طالبان، القاعده، داعش و... است که با فرافگنی نفرت مذهبی و خشونت افسارگسیخته در قالب برداشتی سطحی و ناصحیح از اسلام قسمت قابل توجهی از کشورهای اسلامی منطقه را دچار جنگ داخلی کرده است. ایالات متحده پس از حملات 11 سپتامبر 2001 تاکنون مدعی مبارزه با این گروه ها می باشد اما با نگاهی گذرا به تاریخچه پیدایش طالبان، القاعده و داعش نقش سیاست های مستقیم و غیرمستقیم دولت های ایالات متحده و عده ای از دول عربی را در ایجاد، آموزش، تجهیز و سازماندهی این گروه ها نمایان می کند. همچنین آمریکا با اشغال عراق و منحل کردن ارتش و سازمان امنیت این کشور در پیدایش داعش و سپس تقویت آن نقش مستقیم داشت.

سمینار «مظلومیت مسلمانان برما، فلسطین، یمن، عراق،سوریه ، افغانستان  و ... در آئینه سکوت جهان اسلام و سازمان های بین المللی» به همت نهضت اسلامی افغانستان با هدف بحث و بررسی تحولات جاری خاورمیانه، سناریوهای جدید آمریکا و رژیم اسرائیل برای فلسطین و جهان اسلام، شناسایی ماهیت تجاوزکارانه و غاصبانه  اسرائیل، طرح ژئوپولتیک جدید آمریکا ـ خاورمیانه و محیط پیرامونی، کشورهای عربی و تهدید فروپاشی ملی و مهمتر سکوت دولت‌های سازشکار و سران کشورهای اسلامی در قتل و عام مردم مسلمان کشورهای منطقه مخصوصا سوریه، یمن، فلسطین و.. وگستاخی و هتک حرمت به مسجدالاقصا توسط رژیم صهیونیستی بیش از هر چیز دیگری وجدان بیدار افکار عمومی جامعه جهانی را متاثر کرده است و... برگزار می شود.

در این سمینار صاحبنظران، اندیشمندان  وشخصیت های علمی و سیاسی شرکت نموده و روی موضوعات مطرح شده سخنرانی خواهند نمود. (متن کامل این معرفی نامه در بخش های دیگر سایت موجود است)

سپس محترم مولوی غلام محمد جویا عضو شورای عالی علمای افغانستان  سخنرانی نموده گفتند:

«اتحاد واتفاق وبیداری امت اسلامی امید بخش آینده روشن جهان اسلام است صاحبنظران  واندیشمندان اسلام  باید جدیت بیشتری در راستای آگاهی عامه به خرچ دهند.

ایشان علل  بحرانها وناهنجاری های  موجود را ثمره بی اتفاقی وتعصبات دانسته و اتحاد و اتفاق  امت مسلمه به دور از هرگونه افراط و تفریط وفرقه گرایی را راهکارجامع  برون رفت از بحران های کنونی دانسته گفتند: پیروزی و موفقیت و غلبه بر مشکلات در جهان اسلام بستگی به وحدت، همدلی و هماهنگی بین بین مسلمانان در سراسر جهان دارد.

سپس محترم عبدالرحیم صالحی وکیل منتخب مردم در شورای ولایتی هرات  وعضور ارشد نهضت اسلامی افغانستان  به ایرادسخن  پرداخته گفتند: «بحران های کنونی و مظلومیت مسلمانان جهان بیشتر ناشی از خودکامگی بعضی کشورهای مسلمان است امروز آنچه را ما شاهد هستیم نتیجه بی اتفاقی ماست و این تعصبات وفرقه گرایی هاست که مامظلوم واقع شده ایم.

وی همچنان ریشه اصلی این همه نابسامانی های موجود در کشور های اسلامی را پروژه طرح ریزی شده دشمنان اسلام دانسته گفتند:  اگر مسلمانان به خود نیایند و علیه توطئه ها و دسیسه های استکبار جهانی نیاستند در یک بحران عمیق غرق خواهند شد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین استادجعفر توکلی کارشناس مسایل مذهبی سخنرانی نموده گفتند:

قتل وکشتارعلمای دینی افغانستان پروژه برای نفاق افگنی دربین امت مسلمه است و علل این همه ایجاد وحشت وافراط گرایی کار دشمنان دین است و رویداد خونین ماه رمضان در درب مسجد جامع بزرگ هرات نمونه بارز آن است  وی همچنان گفتند یکی از عوامل اصلی مظلومیت مسلمانان کشورهای خاورمیانه و همچنین افغانستان دامن زدن به فرقه گرایی وتنش های  قومی است عدام آگاهی برخی از علمای دینی افغانستان زمینه بعضی از این بحران هارا مساعد مینماید

سپس استاد محمد داود عرفان  استاد دانشگاه هرات سخنرانی نموه گفتند:  افغانستان کشور مستقل است وحضور نیروهای بین المللی  نمی تواند عامل اساسی مشکلات در کشور باشد بلکه علل وریشه این همه بحران ها بی اتفاقی و وجود فرقه های مختلف با افکار و ایدیولوژی متفاوت است و عامل دیگری این مشکلات درکشور های خاور میانه  وکشورعزیز ما افغانستان افراط گرایی است که امروزه دامن گیر جوامع اسلامی میباشد .

سپس محترم آقای  محمد انور متین به نمایندگی از ولایت هرات به ایراد سخن  پرداخته گفتند: علل مشکلات و بحران های کنونی در کشور های خاورمیانه عدم همکاری صادقانه  کشور های اسلامی در روابط با یک دیگرند و ایجادفضای متشنج و به دور از صلح و برابری وهمدیگر پذیری و عدم مبارزه باافراط گرایی خواست دشمنان بوده وهمکاری مردم در امر مبارزه برای محو و نابودی این دسیسه ها و پرچیدن شان از کشور یک امر لازمی است.

سخنران بعدی استاد محمدرفیق غریق  استاد دانشگاه هرات بود، وی گفتند: بی ثباتی و ناهنجاری های موجود در جهان اسلام ثمره فعالیت های دشمنان دین و صلح است و وجود مشکلات کنونی جهان اسلام و ملل مسلمان خاورمیانه کار دشمنان اسلام و دین  است و راهکار رسیدن به جهان  عاری از جنگ و بدبختی مسلمانان، عدم دامن زدن به فرقه گرایی وتعصبات مذهبی است.

سپس مولوی غلام محمد شایق خطیب مسجد جامع نوآباد به ایراد سخن پرداخته  گفتند: جهان اسلام سخت به یک وحدت جامع به دور از هرگونه تعصبات مذهبی، زبانی و عدم دامن زدن به فرقه گرایی  نیاز دارد و علمای اسلام باید وجیبه و رسالت خویش بدانند و مردم را آگاه سازند تا قربانی دسیسه های دشمنان اسلام نشوند.

وی همچنان  وجود وحضور دشمنان دین را در جوامع اسلامی خیلی خطرناک عنوان کرده وبرای مردم هشدار دادندکه هیچگاه دشمنان دین برای  شما دوست شده نمیتواند و اینها برای منافع خویش در جفرافیای کشورهای اسلامی حضور دارند. واین رسالت علما ودانشمندان اسلامی است تا برای برون رفت از حالات فعلی برای وحدت وهمدیگر پذیری گام های استوار بردارند.

سپس آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ضمن خوش آمد گویی به میهمانان حاضر در کنفرانس در باره مشکلات موجود در جهان اسلام به صورت مشروح سخنرانی نموده و گفتند: «باید اذعان کنم که جهان‌ اسلام‌ متاسفانه‌ علي‌ رغم‌ تمدن‌ پرشكوه‌ و حيات‌ پربار تاريخي‌ خویش‌ در دوره‌ كنوني‌ از جايگاه‌ شايسته‌ و بايسته‌ برخوردار نيست‌. با وجود منابع‌ سرشار طبيعي‌ و وجود پشتوانه علمی و فرهنگی قوی و کهن، كشورهاي‌ اسلامي‌ در رديف‌ كشورهاي‌ توسعه‌ نيافته‌ قرار دارند. در برخي‌ از كشورهاي‌ اسلامي‌ فقر، بي‌سوادي‌، فساد و هزاران‌ مشكلات‌ ديگر بيداد مي‌كند. كشورهاي‌ اسلامي‌ با توجه‌ به‌ پشتوانه‌ واحد عقيدتي‌ و هويت‌ ديني‌ و اسلامي‌ از تعامل‌، وحدت‌ نظر‌ و روابط‌ حسنه‌ و مسالمت‌ آميز با همديگر نه تنها برخوردار نيستند‌ که هر روز ملت های مسلمان با دسیسه های بیگانه به جان هم افتاده و سرکوب می شوند.»

مشروح سخنرانی ایشان در بخش دیگر سایت موجود است...

متعاقبا  دگروال محمد ابراهیم احمدی معاون عقیدتی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در زون غرب به نمایندگی از نیروهای امنیتی  صحبت نموده گفتند: ضمن اینکه افغان هستم مسلمان هستم فرزند این وطنم، ما برای دفاع از تمامیت ارضی، صلح و ثبات کشور جان های خویش را سپر شما قرار داده ایم.

وی همچنان از علمای دین و بزرگان  ولایت هرات خواست تا با حمایت از نیرو های امنیتی افغانستان، نگذارند که پیش روی شان فرزندان شان را سرببرند و یا تیر باران نمایند.

وی در بخشی از سخنان خود علل مظلومیت مسلمانان در جهان و به خصوص افغانستان را خاموشی و بی تفاوتی علمای دینی دانست.

سپس آقای عبدالحلیم احمدی عضو کمیته سیاسی دفتر نهضت اسلامی افغانستان هرات بیانیه پایانی کنفرانس را قرائت نمود که متن کامل این بیانه را می توانید در قسمت های دیگر سایت بخوانید.

درخاتمه حجت الاسلام والمسلمین آقای موسوی نژاد مسوول بنیاد شهید انوری در ولایت هرات با دعاییه خویش کنفرانس را به پایان رسانید.

------------------------------

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» در هرات برگزار شد (تصویر)

1396/4/13

این کنفرانس یک روزه، روز سه شنبه 13 سرطان 1396 به همت دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه غرب (شهر هرات) در هوتل ارگ این شهر و با شرکت اندیشمندان، متفکران، علما، استادان دانشگاه ها،دانشجویان و...  برگزار گردید.

سخنرانان به ترتیب روی مشکلات و چالشها در جهان اسلام  و همچنین کشور ما افغانستان به تفصیل سخنرانی نمودند.

 

---------------------------------

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی»

1396/4/13

بسم الله الرحمن الرحیم

  

«مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ تَراهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً یَبْتَغُونَ فَضْلاً مِنَ اللَّهِ وَ رِضْواناً سیماهُمْ فی‏ وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ »

حضار محترم، میهمانان گرامی و مدعوین ارجمند، علما، اندیشمندان و شرکت کنندگان در کنفرانس «مظلومیت مسلمانان برما، فلسطین، یمن، بحرین، عراق،سوریه و بحران کنونی کشور عزیزما افغانستان در آئینه سکوت جهان اسلام و سازمان های بین المللی»؛

در آغاز سخن مایلم حضور تک تک شما میهمانان گرانقدر و ارجمند که دعوت نهضت اسلامی افغانستان را پذیرفته و در این کنفرانس شرکت نموده اید تقدیر و تشکر نموده و همچنین از اعضای دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه غرب شهرهرات به خاطر میزبانی و برگزاری با شکوه این همایش و نیز کنفرانس های قبلی در این شهر نیز نهایت سپاس و امتنان نمایم.

حضار محترم و اندیشمندان گرامی؛

باید اذعان کنم که جهان‌ اسلام‌ متاسفانه‌ علي‌ رغم‌ تمدن‌ پرشكوه‌ و حيات‌ پربار تاريخي‌ خویش‌ در دوره‌ كنوني‌ از جايگاه‌ شايسته‌ و بايسته‌ برخوردار نيست‌. با وجود منابع‌ سرشار طبيعي‌ و وجود پشتوانه علمی و فرهنگی قوی و کهن، كشورهاي‌ اسلامي‌ در رديف‌ كشورهاي‌ توسعه‌ نيافته‌ قرار دارند. در برخي‌ از كشورهاي‌ اسلامي‌ فقر، بي‌سوادي‌، فساد و هزاران‌ مشكلات‌ ديگر بيداد مي‌كند. كشورهاي‌ اسلامي‌ با توجه‌ به‌ پشتوانه‌ واحد عقيدتي‌ و هويت‌ ديني‌ و اسلامي‌ از تعامل‌، وحدت‌ نظر‌ و روابط‌ حسنه‌ و مسالمت‌ آميز با همديگر نه تنها برخوردار نيستند‌ که هر روز ملت های مسلمان با دسیسه های بیگانه به جان هم افتاده و سرکوب می شوند.

در فلسطین برادران و خواهران فلسطینی مان کماکان در مقابل اشغالگری و جنایات رژیم اسرائیل مقاومت می کنند. مصیبت هایی که امروز بر فلسطینیان می گذرد، حاصل خیانت ها و جنایاتی است که در بیش از شش دهه اخیر بر این ملت مظلوم و رنج کشیده تحمیل و اعمال شده است. اما امروز خیانت و جنایت در حق فلسطین ماهیت متفاوت به خود گرفته است. چنانچه پس از چند سال و در نتیجه اقداماتی که آمریکا به عنوان بزرگترین دولت حامی اسرائیل انجام داده است، هم اینک مشاهده می شود که جریانات تکفیری و گروههای تروریستی، کشورهای اسلامی را به شدت مشغول خودشان کرده و درگیری ها را از سطح مبارزه با رژیم اسرائیل به سطح چالش با گروههای افراطی و تکفیری تنزل داده است.

میهمانان عالیقدر شرکت کننده در این کنفرانس؛

کشور عراق در بیش از یک دهه اخیر و پس از سقوط صدام همواره در معرض دسیسه های تفرقه افگنانه استعمار قرار داشته و در چند سال گذشته نیز با چالشی به نام داعش که ماحصل سیاست های استکبار جهانی بر جهان اسلام است، مواجه بوده است و عملاً در آستانه تجزیه قرار گرفته است و دولت مرکزی از اعمال حاکمیت بر بخش‌هایی از سرزمین عراق ناتوان است.

برادران مسلمان و مؤمن؛

در یمن مسلمان کمر به کشتن مسلمان دیگر بسته است مسلمانان مظلوم، بی دفاع و بی گناه یمن همچنان بر اثر جنگ افروزی و بمباران بی وقفه جنگنده های سعودی جان می سپارند، این در حالی است که جهان اسلام در سکوت و انفعال مطلق فرو رفته اند. با این وجود تجربه حملات هوایی ناکام ماه های گذشته عربستان در یمن ثابت کرده که بحران یمن، فاقد هرگونه راه حل نظامی است، تنها راه باقی مانده تفاهم بین گروه ها و احترام به حق تعیین سرنوشت مردم در این کشور می باشد.

در سوریه باید گفت علیرغم تمامی حرف حدیث ها فعلا هدف استکبار جهانی و برخی کشورهای منطقه ضربه زدن به جریان مقاومت علیه اسرائیل است دشمنان از وجود قومیت های مختلف در سوریه سوء استفاده کرده و بحث قومیت گرایی را برای ایجاد جنگ مذهبی مطرح کردند وضعیت در سوریه تا حدودی به بن بست رسیده و جنگ فرسایشی در آنجا شکل گرفته که البته این جنگ نیز بر خلاف منافع دشمنان نظام حاکم بر سوریه است؛ چرا که دشمنان قادر نیستند در سوریه جنگ فرسایشی را ادامه دهند.

مردم مسلمان بحرین همچنان بر خواسته های مشروع و مطالبات قانونی خود جهت احقاق حقوق از دست رفته و مشروع خویش و تامین عدالت، از طریق مسالمت آمیز پای می فشارند. این در حالی است که حکام بحرینی با کمک و استمداد از سران آل سعود ضمن سرکوب مردم و ایستادگی قهرآمیز و خشونت بار متوصل به چوب و چماق و تفنگ شده و برای بقای شان از هر گونه خشونتی علیه این مردم دریغ نکردند.

عزیزان گرامی شما همه میدانید که در برما یا میانمار خشونت علیه مسلمانان میانمار انگیزه فقط دینی ندارد، دولت این کشور به کمک دست های خارجی در صدد حذف مسلمانان به عنوان بیگانگان از این کشور است. انگلیسی‌ها به دنبال سیاست همیشگی خود «تفرقه بیفگن تا حکومت کنی»، بین مسلمانان و بوداییان این کشور بذر کینه پاشیدند و امروزه کسانی از ریشه‌های تاریخی این خشونت‌ها علیه مسلمانان استفاده می‌کنند و به آن دامن می‌زنند. راهبان بودایی، پیروان خود را علیه مسلمانان تحریک می‌کنند و دست‌های ناشناس نیز سلاح در اختیار آنها می‌گذارند تا فجایعی چون کشتار سال 1942 را به وجود آورند که در جریان آن، یکصد هزار مسلمان این کشور در شهر اراکان به دست افراط‌گرایان بودایی کشته شدند.

علما، اندیشمندان، روشنفکران و حضار محترم؛

در کشور عزیز ما افغانستان بیش از سی سال است که آتش جنگ تمامی زیربناهای حیاتی افغانستان را سوزانده است. در دوران جدید و بعد از 16 سال تلاش و اجماع جهانی برای به اصطلاح کمک به افغانستان و یاحل بحران افغانستان می بینیم که فرايند توسعه و بازسازي در افغانستان همچنان در باتلاق نا امني و جنگ گير مانده است!

حال اگر پرسیده شود، چرا فقر بيداد مي کند؟ چرا نمودار بيکاري به اوجش رسيده؟ چرا فرار سرمايه به صورت روز افزون ادامه دارد؟ چرا پروژه هاي اقتصادي متوقف مانده؟ چرا در راستاي اصلاحات اداري و سياسي گامهاي مؤثري برداشته نمي شود؟ چرا مبارزه با فساد با ناکامي و شکست مي انجامد و چرا انتخابات برگزار نمي شود؟ پاسخ روشن است. تنها از يک عامل بازدارنده نام برده مي شود: «جنگ ونا امنی». حال اگر بگوييم: چرا جنگ در افغانستان متوقف نمي شود؟ چرا امنيت سراسري، صلح و ثبات در افغانستان حاکم نمي شود؟ ديگر با يک پاسخ ساده و بسيط نمي توانيم مردم افغانستان را قانع بسازيم. پاسخ به پرسش فوق بيش از حد پيچيده و چند لايه مي باشد. 

جنگ و صلح در افغانستان به تصميم يک شخص و يا يک نهاد بستگي ندارد. جنگ و صلح  حتا از اراده و اختيار حکومت و مردم افغانستان و رهبران و هواداران گروه هاي مخالف مسلح دولت نيز بيرون است. يک و نيم دهه است که حکومت و مردم افغانستان در راستاي برقراري صلح تلاش مي کند، اما اين تلاش ها نتيجه ا ي در پي نداشته است. جنگ در افغانستان ابعاد ملي، منطقه اي و بين المللي دارد؛ و تا زماني که هماهنگي و سازگاري ميان سياست هاي ملي، منطقه اي و بين المللي به وجود نيايد، امنیت به وجود نخواهد آمد و راهکارها و راهبردهاي صلح با مؤفقيت نخواهد انجاميد. 

پس دولت در کل و حکومت به خصوص به عنوان دستگاه ها و ارگان هاي رسمي، بايد مقوله ختم جنگ، تامین امنیت و روند صلح را در ابعاد ملي، منطقه اي و بين المللي به پيش ببرد؛ واگذاري اين مسؤليت ها به شوراي جعلی به نام شورای عالي صلح که هنوز تعريف روشني از آن وجود ندارد، نوعي فرافگني سياسي از سوي حکومت است و اين شورا را آدرس جعلي براي توجيه شکست ها و ناکامي هاي ديپلماتيک خود قرار دهد.

برادران وخواهران مومن من!

پرسش اساسی، این جاست که در آفرینش این همه مصیبت ما که سری به عراق دارد و پیوندی به سوریه و ربطی به لیبیا و نسبتی هم به یمن، چه دستی دخیل است؟ چرا امروز آتش به خانه جهان اسلام آورده شده است؟... چه کسی اجازه نمی دهد تا جهان اسلام اندکی بیاساید؟... چرا نمی گذارند تا ملل اسلامی در تعیین سرنوشت شان آزاد باشند؟ این همه جریان های تکفیری را چه دست هایی می سازند ومی پردازند و برای ما به ارمغان می فرستند؟... چه کسی است که کانون تمدن اسلامی که در دو قطب جهان اسلام دمشق وبغداد بود، را پیوسته می خواهد نابود نماید؟... این پرسش های مهم واساسی را باید پاسخ گفت!... باید رفت تا به این پرسش ها جواب یافت... امروز در این جهان اسلام چه خشونتی بیداد می کند؟

حضار محترم!

با توجه به این امر، ما ضرورت داریم تا نخست رسیدن به یک فهم و تحلیل درست و دقیق از وضعیت موجود دست یابیم و سپس در رابطه به نحوه رسیدگی به این مشکلات بذل توجه نماییم و در روشنایی این همه یافته ها طرح های معقول و عملی به دست دهیم تا بدین ترتیب بخش اعظم مسئولیت خود را دست کم در سطح آگاهی دهی به مسلمانان و جوامع اسلامی به انجام برسانیم.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

-------------------------------------

بیانیه پایانی کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی»

1396/4/13

 

 

بیانیه پایانی کنفرانس یک روزه:

«مظلومیت مسلمانان برما، فلسطین، یمن، بحرین، عراق،سوریه و بحران کنونی کشور عزیزما افغانستان در آئینه سکوت جهان اسلام و سازمان های بین المللی»

 

در این شرایط فوق العاده حساس تاریخی و تحولات اخیر جهان اسلام، که رژیم اسرائیل در سایه تبلیغات گمراه کننده رسانه های غرب با ادامه شهرک سازی در اراضی اشغالی، تلاش در جهت محو هویت اسلامی بیت المقدس، فشار مستمر و سخت گیری بر مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین، اهداف ظالمانه خود را به پیش می برد و به آتش حوادث منطقه دامن می زند، و همچنین با توجه به اینکه جهان اسلام در سال‎ها و روزهای اخیر به سبب رویکرد متناقض و منافقانه برخی کشورهای عربی شاهد ظلم‎هایی از ناحیه برخی کشورهای اسلامی است. عده ای از این کشورها که زعامت جهان اسلام را ادعا دارند همان جنایتی را مرتکب می‎شود که رژیم اسرائیل در سرزمین‎های فلسطین سال‎ها است در حق کودکان و زنان فلسطینی اعمال می‎کند کشتار کودکان و زنان بی گناه در یمن مصداق بارز این جنایت است.

همکاری دولت های عربی با آمریکا و اسرائیل در منطقه به ویژه در تجاوز به یک کشور مسلمان، مصیبتی بزرگ برای جهان اسلام است و این همکاری به وقوع جنایات جنگی در یمن منجر شده است.

نهضت اسلامی افغانستان ضمن تاکید بر وحدت و همبستگی امت مسلمه در قبال توطئه های آمریکا و اسرائیل و همچنین مقابله و محکومیت عادی سازی روابط رژیم های مرتجع عربی، با اسرائیل جنایتکار موارد ذیل را به عنوان یک راهکار بیرون رفت امت مسلمه از این بحران ها توصیه می کند:

1-    به کشورهای اسلامی توصیه می شود برای بازگشت به غرور، شکوه و عظمت جهان اسلام در برابر استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل صف واحدی را تشکیل داده و فریاد خویش را یکی نموده تا خروج رژیم اسرائیل حتی از یک وجب خاک فلسطین و آزادی مسجدالاقصای شریف عقب ننشسته و از تمامی گزینه های ممکن علیه این رژیم استفاده نمایند.

2-   افزایش تنش در روابط میان دولتهای مسلمان در شرایطی که منطقه و جهان همچنان از تبعات گسترده بحران تروریسم و افراط گرایی و تداوم اشغال فلسطین توسط رژیم اسرائیل رنج می برد، به سود هیچ یک از دولت ها و ملت های مسلمان نبوده و مصالح همگان را تهدید می کند. نهضت اسلامی افغانستان از همه دول اسلامی مخصوصا کشورهای مسلمان  خاورمیانه می خواهد با عبرت آموزی از تجارب تلخ منطقه، از احساسات دوری نموده و به عقلانیت و تدبیر رجوع نمایند.

3-  نهضت اسلامی افغانستان ضمن محکوم نمودن هرگونه مداخله، تجاوز و لشکر کشی به یک کشور مستقل از سوی هر کشور دیگری رامحکوم نموده و معتقد است حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی دولتهای مستقل و عدم مداخله در امور داخلی آنها و احترام به مرزهای شناخته شده بین المللی، اصول بنیادین و شناخته شده حقوق و روابط بین الملل است که می باید توسط همه طرفها محترم شمرده شود.

4-     ایجاد اختلافات داخلی و مذهبی و همچنین فتنه انگیزی و سیاست های شوم استکبار جهانی مخصوصا آمریکا، اسرائیل و مزدوران شان و نیز جنایات وحشیانه افراط گری و تروریست ها با القاب گوناگون را از شرق تا غرب عالم مخصوصا در افغانستان محکوم نموده و از تمامی ملت های مسلمان مخصوصا ملت مجاهد و مومن افغانستان می خواهد علیه آن به پا خیزند.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

 

نهضت اسلامی افغانستان

سه شنبه 13 سرطان 1396 برابر با 9 شوال المکرم 1438

کابل - افغانستان

 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1017
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.