طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7379588

• تعداد بازدیدکننده: 6605250

• تعداد بازدید امروز: 5830

• کاربران آنلاین: 380

 
 

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

جلال آباد جمعه 2 سرطان/تیر1396:

جمعه اخیر رمضان المبارک 1438 (1396) شهر جلال آباد نیز مانند شهرهای دیگر افغانستان شاهد برگزاری همایش مردمی به مناسبت روز جهانی قدس بود که از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در این شهر برگزار گردید. اینک توجه شما را به فشرده گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس در شهر جلال آباد فرا می خوانیم:

ابتدا محفل با تلاوت آیات کلام الله توسط قاری سالم جان آغاز گردید. سپس مولوی عصمت الله حنفی معاون دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق پیرامون موضوع جلسه و هدف از برگزاری روز جهانی قدس در افغانستان به ویژه در شهر جلال آباد به تفصیل صحبت نمود.

وی در بخش از سخنان شان گفت: دفاع از مسلمانان در سراسر جهان مخصوصا برادران و خواهران مسلمان مان در فلسطین و همچنین مسجدالاقصای شریف اولین قبله مسلمانان و سومین مسجد و مکان مقدس و مبارک مسلمانان برای همه امت مسلمه واجب است. روز جهانی قدس یادآور مبارزه علیه تجاوز و آدمکشی رزیم اسرائیل است که بیش از 60 سال با کمک استکبار جهانی بر مردم فسطین تاخته است و از هیج جنایتی دریغ نکرده و متاسفانه همه این جنایات درست در سکوت شرم آور و ننگین بسیاری از کشور های اسلامی انجام می شود. 

پس بزرگداشت از روز جهانی قدس یعنی دفاع از مسجدالاقصا، یعنی حمایت و همصدایی با مردم فلسطین، یعنی محکوم نمودن اشغالگری و آدمکشی یهود در سرزمین مسلمین.

به تعقیب آن مفتی صاحب عبدالله یکی از علمای برجسته ولایت ننگرهار و استاد دارالعلوم به ایراد سخن پرداخت و مسئولیت جهان اسلام و مسلمانان را از منظر جهاد لسانی، بدنی و مالی علیه اسرائیل بیان نمود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

وی در مورد واجب بودن جهاد علیه کفر جهانی و صهیونیزم بین الملل گفت: امروز اگر شما به تحولات در جهان اسلام نگاه کنید، اگر به آنچه در کشورهای اسلامی مخصوصا شرق میانه می گذرد نگاه کنید، اگر به کشور خودمان افغانستان نگاه کنید می بینیم که همه این بدبختی ها، نسل کشی ها، آوارگی ها، خون های که به ناحق ریخته می شود، همه و همه زیر سر اسرائیل، انگلیس و آمریکا و مزدوران شان در منطقه است. استعمار برای اینکه به هدف شان برسد که همانا قلغ و قم ذخایر و منابع طبیعی کشورهای مسلمان است، از هیچ دسیسه، قتل غارت و کشتار مسلمانان دریغ نخواهد کرد.

وی همچین گفت: با کمال تاسف باید بگویم که عده ای از کشورهای عربی و اسلامی پشت پرده با آمریکا و اسرائیل همکار است و این مسئله این معنی را می دهد که کشتن مسلمانان توسطه اسرائیل و آمریکا و به طور کلی استکبار جهانی برای این کشورها نه تنها هیچ اهمیتی ندارد که حتی شریک این قتل و عام نیز هست. به عنوان مثال کودکان مسلمان سوری، یمنی و دیگر بلاد اسلامی با بمب های خوشه ای و شیمایی همین کشورهای عربی و مسلمان شهید و مجروح می شود و این بمب ها را آمریکا در اختیار آنان قرار می دهد.

سپس اهمیت مسجد الاقصی از نظر دین مقدس اسلام و مسئولیت مسلمان در قبال آن به گونه مشروح توسط مولوی محمدناصر حلیمی استاد دانشگاه تعلیم و تربیه بیان گردید.

ایشان در قسمتی از سخنان شان در باره اهمیت قدس شریف گفت: اهمیت قدس و مسجدالاقصا به عنوان یکی از مقدس ترین اماکن مسلمان در کنار مسجدالحرام و مسجد نبوی بر هیچ کسی پوشیده نیست و مسلما خداوند متعال در قرانکریم نیز به صراحت تمام این موضوع را در سوره اسراء بیان فرموده است. حمایت از آزادی مسجدالاقصا وظیفه تک تک مسلمانان در اقصا نقاط عالم است. مسئله روز جهانی قدس بهانه ای بسیار خوبی برای توجه جدی و همه جانبه کشورهای مسلمان به قضیه غمبار و اسفناک فلسطین و قدس شریف است مخصوصا در زمان حاضر که رژیم اسرائیل به کمک آمریکا برای زدودن آثار و هویت اسلامی مسجدالاقصا در صدد توطئه و دسیسه است.

وی همچنین گفت: گردهمایی، تجمع، اعتراض و تظاهرات مردم افغانستان در روز جهانی قدس در کنار سایر ملل مسلمان جهان مشت محکمی به دهن اسرائیل و حامی او آمریکا است و نشان دهنده این است که ملت ما علیرغم مشکلات در کشور خویش، از اشغال بیت المقدس و فلسطین حتی یک وجب توسط رژیم منحوص اسرائیل چشم پوشی نخواهد کرد.

در این میان ترانه یی که به همین مناسبت تهیه گردیده بود از سوی احسان الله به خوانش گرفته شد که فضای محفل را رنگ حماسی بخشید.

سخنران دیگر این محفل مولوی نعمت الله خطیب مسجد بیز اکمالاتی و استاد دانشگاه بود، ایشان در لابلای صحبت های شان از معاهدات ممالک اسلامی با اسرائیل و سرکوب مسلمانان توسط این رژیم سخن گفت و به زمامداران کشورهای اسلامی هشدار داد، در صورتی که دست از معامله گری با رژیم اسرائیل برندارند، دیر یا زود مصیبتی که بر مردم مظلوم فلسطین روا داشته می شود دامن آنان را نیز خواهد گرفت.

وی گفت: آنچه مسلم است و دست رژیم اسرائیل را برای هر جنایتی باز گذاشته و برای کشتن ملت مظلوم فلسطین گستاخ تر کرده است و هر روز جنایتی جدیدی مرتکب می شود، عامل آن رابطه ای پنهان بعضی از سران کشورهای مسلمان در طول این 60 سال بوده است. سلطنت نشین های خلیج فارس برای بقای خاندان شان در سلطنت حاضر به هرکاری است تاجای که اگر به نابودی فلسطین هم منجر شود قرائن و شواهد نشان می دهد که دریغ نخواهد کرد.

مولوی نعمت الله گفت: من به سران این کشور ها هشدار می دهم که بقای شما در وجود و بودن فلسطین و مسجدالاقصای شریف است و اگر خدای نخواسته فلسطین و قدس شریف نباشد آن وقت به زودی نوبت شما خواهد رسید و دیگر از دودمان شما کسی باقی نخواهد ماند.

همچنان در این محفل استاد عبدالبصیر بصیرت استاد دانشگاه جلال آباد به نمایندگی از اساتید دانشگاه صحبت نموده رسیدگی به مشکلات مسلمانان خاصتاً مسلمانان فلسطین و دستیابی به راه حل ان را خاطر نشان نموده اظهار داشتند که مسئله فلسطین، موضوع داخلی یا تنها مشکل فلسطینی ها نیست، بلکه موضوع فلسطین و خاصتاً اشغال قدس شریف توسط رژیم صهیونیستی یک موضوع جهانی است. بنابراین لازم است تا تمام مسلمانان جهان اسلام به ویژه زمامداران کشورهای اسلامی خود را تکان داده برای رفع آن اقدامات لازم و عملی را روی دست گیرند.

در این بخش از محفل، پیام مولوی محمدمختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف توسط نعمت الله به خوانش گرفته شد که متن آن قرار ذیل است:

قضیه قدس شریف و فلسطین یکی از بزرگ ترین قضایای جهان اسلام است که در دو بعد اعتقادی و اجتماعی مساحت زیادی را در زندگی مسلمانان احتوا کرده است. قدس شریف که یکی از مقدسات اسلامي ‌به شمار مي‌رود، حدود شصت سال می شود که در اثر توطئه بزرگ و شوم صهیونیزم جهانی و در تبانی با غرب مسیحی ذریعه یک مشت اوباش، غصب و محرمات اسلامي‌در آنجا هتک حرمت گردیده و در فرصت های متعدد به حریم اقصای مبارک تجاوز و بی حرمتی روا داشته شده است. مردم مسلمان آن مکان مقدس به فجیع ترین صورت قتل و آواره شده و در برابر انظار عمومي‌دنیا از هیچ نوع جنایتی که تصور آن نمي‌رود در حق ملت بی دفاع فلسطین دریغ نگردیده است. جنایات هولناک رژیم غاصب اسرائیل نام نهاد، نه تنها که شرق میانه را به کانونی از تشنج بار آورده که تسلیح این رژیم به اسلحه اتمي‌تهدید بزرگی برای صلح جهانی بوجود آورده و همه جهان اسلام هر یک به نحوی از آتش این رژیم آسیب دیده اند و از جمله کشور عزیز و محبوب ما بستری شده برای کشاکش حامیان این رژیم و دشمنان اصلی و فرضی شان.

بناءً، درین مقطع لازم به نظر مي‌رسد تا مردم مسلمان افغانستان دین دینی و ملی خود را در قبال قضیه قدس شریف و ملت مجاهد فلسطین ادا نموده و سنگی در بنای وحدت امت اسلامي‌نهاده و به وجایب خود به حیث یک کشور اسلامي‌دارای سابقه درخشان خدمت به اسلام و مسلمین عمل نماید.

و من الله التوفیق

قابل یادآوری است که مراسم با دعائیه پیروزی مجاهدین در اقصا نقاط جهان اسلام و کشور عزیز ما افغانستان توسط توسط مولانا مجاهد به پایان رسید.

گزارش تصویری بزرگداشت روز جهانی قدس در شهر جلال آباد (1396)

1396/4/14

چند سالیست که فریاد آزادی بیت المقدس شریف و حمایت از مبارزات بر حق مردم فلسطین تو سط مردم مؤمن و نجیب ولایات مشرقی کشور در جلال آباد گرامی داشته می شود.

این سال نیز همایش باشکوهی به مناسبت آزادی قبله اول مسلمین از چنگ غارتگران و متجاوزان صهیونیست و حمایت از ملت مسلمان فسلطین در برابر رژیم تا به ندان مسلح اسرائیل در پاسداشت از روز جهانی قدس به همت دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق در شهر جلال برگزار گردید.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 503
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.