طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7379580

• تعداد بازدیدکننده: 6605242

• تعداد بازدید امروز: 5814

• کاربران آنلاین: 300

 
 

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

در محفلی که به مناسبت گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان برگزار شده بود، جمع کثیری از علما، دانشجویان، اندیشمندان و... شرکت نموده بودند.

محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز سپس مولوی محمد مختار مفلح مشاور ارشد ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان و رهبر نهضت اسلامی افغانستان سخنرانی نمودند.

فشرده ای از سخنرانی ایشان در این محفل را با هم مرور می کنیم:

«این روز مربوط به سال 1976 میلادی است که اشغالگران، هزاران جریب از اراضی فلسطینیان را مصادره کردند، در جریان درگیریهای به وجود آمده در پایان روز عده ای از مردم فلسطین به شهادت رسیدند.

 در سال ۱۹۶۷ ملت های عرب با قیام سراسری خود، سیاست های جاری مصادره و قلع و قمع فلسطینیان و یهودی سازی را محکوم کرده و بر لزوم ریشه کنی اشغالگری از سرزمین فلسطین پافشاری کردند و این روز به عنوان "روز زمین" در فلسطین شناخته شد. روز ۳۰ مارس هر سال "روز زمین" در فلسطین نامگذاری شده است.

ملت های عرب پس از برگزاری نماز جمعه مجدداً تظاهرات سراسری راه می اندازند تا توجه جهانیان به خطری که قدس را تهدید می کند جلب شود. وابستگی و دلبستگی مردم فلسطین به سرزمین خود و مقدسات آن کاملاً عمیق و پیوسته است. برگزاری تظاهرات " روز زمین " هدفش تأکید بر حقوق حقه فلسطینیان و تمسک جستن به اصول ثابت ملی در فلسطین می باشد.  تحرک ملت های مسلمان موجب دستپاچگی اشغالگران می شود.  بی شک اشغالگران از دست زدن به هر اقدامی که مخالف با قوانین بین المللی و کشتن افراد بی گناه باشد خودداری نخواهند کرد.

(مولوی محمد مختار مفلح)

عزیزان شما بهترمیدانید که بعد از مبارزات‌ بي‌امان‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ با كشورهاي‌ استعماري‌ و خيزش‌ نهضت‌ها و حركت‌هاي‌ بيدارگرايانه‌ در سرتاسر كشورهاي‌ اسلامي‌ كه‌ منجر به‌ استقلال‌ اكثر كشورهاي‌ اسلامي‌ گرديد و نيز در پي‌ رويارويي‌ فكري‌ و علمي‌ اين‌ كشورها با جهان‌ غرب‌، اين‌ احساس‌ در جهان‌ غرب‌ و دولت‌مردان‌ استعمارگر آنان‌ به‌ وجود آمد كه‌ تفكر اسلامي‌ همواره‌ مي‌تواند زنگ‌ خطر جدّي‌ براي‌ اهداف‌ استعماري‌ آنان‌ باشد و تمدن‌ اسلامي‌ با درون‌ مايه‌هاي‌ فكري‌ پويا و تعاليم‌ انساني‌ و اخلاقي‌ والاي‌ خود مي‌تواند در درون‌ جوامع‌ غربي‌فراگير شود؛ از اين‌ رو در مقابله‌ با تفكر اسلامي‌ به‌ تبليغات‌ واهي‌ پرداختند و اسلام‌ و تفكر اسلامي‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ خطر جدّي‌ معرفي‌ نموده‌ و با استفاده‌ از قدرت‌ اقتصادي‌ و رسانه‌اي‌ شروع‌ به‌ بحران‌ سازي‌ در ميان‌ جوامع‌ اسلامي‌ نمودند كه‌ ترويج‌ تفكر ناسيوناليستي‌، منازعه‌ اعراب‌ و اسراييل‌، جنگ‌ خليج‌ فارس‌، تحريك‌ عراق‌ عليه‌ ايران‌، مسئله‌ كشمير، افغانستان‌، الجزاير و جنگ‌ صرب‌ها عليه‌ مسلمانان‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ و جنگ‌هاي‌ قبيله‌اي‌ در كشورهاي‌ اسلامي‌ آفريقا و ترويج‌ و تبليغ‌ برخي‌ از مذاهب‌ تحريف‌ شده‌، از جمله‌ آنها مي‌باشد

از سوي‌ ديگر، سازش‌ خيانت‌ بار برخي‌ از سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ و سرسپردگي‌ به‌ دولت‌مردان‌ غربي‌ و عقب‌ نشيني‌ در برابر خواسته‌هاي‌ استعماري‌ آنان‌ و حتي‌ همكاري‌ گسترده‌ با آنان‌ در جهت‌ سركوب‌ مبارزات‌ حركت‌ها و مقاومت‌هاي‌ اسلامي‌، آنان‌ را در پيشبرد اهداف‌ بدخواهانه‌شان‌ گستاخ‌تر ساخته‌ است‌. در شرايط‌ كنوني‌ وجود اين‌ بحران‌ها و بحران‌ سازي‌هاي‌ جديد كه‌ پيوسته‌ از طرف‌ جهان‌ غرب‌ و بدخواهان‌ جهان‌ اسلام‌ صورت‌ مي‌گيرد توانسته‌ از سرعت‌ فراگير شدن‌ تعاليم‌ اسلامي‌ و پويايي‌ تمدّن‌اسلامي‌ بكاهد و چهره‌اي‌ مخدوش‌ از وضعيت‌ فرهنگي‌ و اقتصادي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ ارائه‌ نمايد.

بعد از اشغال‌ خاك‌ فلسطين‌ توسط‌ اسراييل‌، همواره‌ فضاي‌ حاكم‌ بر خاورميانه‌ تنش‌ آلود و پر آشوب‌ بوده‌ است‌. اسراييل‌ با اخراج‌ فلسطيني‌ها و اسكان‌ يهوديان‌ در خاك‌ فلسطين‌، ترور و كشتار بي‌رحمانه‌ مردم‌ فلسطين‌ و زورگويي‌ به‌ همه‌ كشورهاي‌ اسلامي‌، احساسات‌ تمام‌ مسلمانان‌ را جريحه‌دار ساخته‌ و با پشتيباني‌ كشورهاي‌ غربي‌، به‌ ويژه‌ آمريكا و انگليس‌، جهان‌ اسلام‌ را هر روز با بحران‌هاي‌ جديد درگير مي‌سازد.

بهانه‌جويي‌ها و توسعه‌طلبي‌ ارضي‌ اسراييل‌ زمينه‌ را براي‌ حضور مداوم‌ نيروهاي‌ آمريكايي‌ در خاورميانه‌ فراهم‌ ساخته‌ و آمريكا از اين‌ طريق‌ در جهت‌ گسترش‌ مناسبات‌ استعماري‌ خود با كشورهاي‌ عربي‌ و نظارت‌ كامل‌ بر خاورميانه‌ در راستاي‌ سركوب‌ نمودن‌ حركت‌هاي‌ ضد استعماري‌ و نيز اشغال‌ برخي‌مناطق‌ استراتژيك‌، به‌ بهترين‌ شكل‌ بهره ‌برداري‌ نموده‌ است‌.

استادان اندیشمندان عزیزان اشتراک کننده درین محفل خجسته ازاینجابه صراحت یکباردیگراعلام میدارم که

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس همانگونه که بارها تکرار نموده است؛ درد افغانستان را در یک چارچوب بزرگ به بررسی گرفته است. نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس معتقد اند که بحران افغانستان همان گونه که خود می تواند در امنیت ، آسایش و رفاه سایر کشور های اسلامی اثر گذارد، همچنان سایر بحران های جهان اسلام نیز می تواند چنین تاثیری داشته باشد . ازاین منظر آنچه که در سرزمین فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی اعمال می شود ، خود در عین حالی که نقض گسترده حقوق ملت فلسطین و هتک حرمت به مقدسات جهان اسلام را به نمایش می گذارد، بر اوضاع کشور اسلامی ما که خود در چنبره کشورهای سلطه گر قراردارد، نیز تهدید به حساب می آید.

بنابرین هیچ راهی در برابر ملت های مسلمان جز راه پایداری و ادامه مبارزه و مقاومت نمانده است. طلیعه پیروزی پدیدار شده است و بیداری اسلامی توسط ملت ها به وجود آمده و تجسم اراده مردمی شده است.

فلسطین نیز بهار خود را خواهد یافت.

عزیزان گرامی راه حل وحدت امت است وحدت ملت ها موجب نیرومندی است و جنگ بازپس گیری سرزمین اشغالی هرگز بدون استرداد زمین اشغال شده، متوقف نخواهد شد و مردم فلسطین همچنان در سنگر خود در داخل این کشور مقاومت می نمایند و آرمان قدس همواره مسئله محوری و اصلی خواهد بود که همه ملت های مسلمان را دور خود گرد می آورد  بنابرین اصل که همان یاری مستضعفان میباشد

 گرامیداشت از چنین مناسبت های جزء برنامه های نهضت اسلامی افغانستان بوده و تلاش می نماید تا همه ساله آنرا در یاد و خاطر ملت مسلمان افغانستان زنده نگهدارد تادرجهاد برحق ملت بزرگ فلسطین همه باهم سهیم گردیم»

مولوی حبیب الله حسام استاد دانشگاه و رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان سخنران بعدی این محفل بود؛ ایشان در بخشی از سخنانشان گفتند: موضوع و مسئله فلسطین نسبت به دیگر کشورهای اسلامی چند شاخصه و ویژگیهای خاصی دارد و اگرنه امروز متاسفانه اکثر کشورهای اسلامی به فلسطین اشغالی تبدیل شده است

نکته اول نگاه راهبردی و استراتیژیک دنیای استعمار نسبت به جهان اسلام و بخصوص حرمین شریفین است؛ استعمار تلاش دارد تا برای تسلط یا اشراف داشتن برسرزمین وحی و دیگر بلاد اسلامی، ابتدا سرزمین فلسطین را انتخاب کرده است.

شاخصه و ویژگی های دیگر سرزمین فلسطین این است که در آنجا مسجدالاقصا قبله اول مسلمانان تحت اشغال است، عروجگاه نبی مکرم اسلام (ص) تحت اشغال است، سرمین انبیای الهی تحت اشغال است.

(مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان)

ایشان در مورد اینکه آیا سرزمین فلسطین جایگاه یا وطن صهیونیست ها یا یهودیان فعلی که از سراسر دنیا جمع شده اند می باشد یانه؟ گفتند این یک بحث کاملا تاریخی، تحقیقی و علمی است و در این مورد باید گفت سرزمین فلسطین به دو دوره تقسیم می شود؛ قبل از تاریخ که بر اساس اسناد تاریخی، در این سرزمین بنی اسرائیل نبوده و بعد از تاریخ که بنی اسرائیل در آن زندگی کرده است یعنی در دوران انبیاء بنی اسرائیل. مرحله سوم کساینکه ادعای مالکیت این سرزمین را دارد یعنی اسرائیل امروز آیا همان بنی اسرائیل است؟ نه اینها آنها نیستند؛ اینها همان یک مشت آواره ای می باشند که از سراسر دنیا به وسیله استعمار جمع آوری شده و در این سرزمین سکنا داده شدند.

ایشان در مورد خطر اسرائیل برای دنیای اسلام نیز گفتند: امروز خط دفاعی اسرائیل فقط اسرائیل نیست و کشورهای ماحول خودش هم نیست بلکه محور دفاعی آنها به قفقاز و چین و فراتر از خاورمیانه رفته است.

ایشان همچنین گفتند: امروز متاسفانه اسرائیل و حامیان شان در یک برنامه دقیق و از قبل تنظیم شده و در غفلت و خاموشی دنیای اسلام  موانع، ارتش ها و قدرتهای که تهدیدی برای اسرائیل بودند درهم کوبیدند و به اضمحلال کشاندند و به پادشاه نشینان عربی دیکته کردن که جنبشهای اسلامی را سرکوب کنند تا مشکلی برای سلطنت آنها نباشند و آنها نیز چنین کردند.

ایشان در مورد توطئه های مرموز استکبار جهانی گفتند: همین جنگیکه داعش به نام خلافت اسلام به راه انداخته اند، متاسفانه چقدر منابع و امکانات مسلمانان، انسانهای عالم، متفکر و نظریه پرداز را از دست دادیم چقدر امکانات، کتابها اثار، گنجینه ها و نماد تاریخی اسلامی از بین رفت.

مولوی حسام در باره حرکت خزنده و پنهان استعمار گفت: به عنوان مثال مبلغین و متفکران مسیحی می گویند که اصلا لازم نیست مسلمانان را به مسیحیت دعوت کنیم و این کار راهم نمی کنیم ولی تلاش ما این است که چقدر مسلمان را بی دین می توانیم بکنیم و این کار خود بخود برای ما نتیجه می دهد. چه در بسا از کشورهای اسلامی با خالی کردن نصاب تعلیمی در مدارس، موسسات تحصیلی، دانشگاه ها و... از روح اسلام به این کار موفق شدند. تلاش استعمار این است که فضایل اخلاقی و داشتن ارتباط با خدا را از اندیشه و تفکر جوانان بردارد.

(محمد کاظم حسنی بامیک عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان)

سخنران بعدی این محفل آقای کاظم حسنی بامیک استاد دانشگاه و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان بود ایشان نیز در بخش از سخنانشان گفتند:  سیاست‌های رژیم اشغالگر و نژادپرست صهیونیستی بر این پایه طرح‌ریزی شد که اندیشه دولت یهودی را تثبیت نماید و به جای پشتیبانی از قرار گرفتن 2 دولت در مرز های 1967، رژیم اشغالگر اسرائیل به این نتیجه رسید که به همه فلسطین تاریخی به عنوان بخشی از رژیم اشغالگر اسرائیل بنگرد. از این رو، این رژیم از زمان پیامد‌های (روز زمین) سیاست مصادره زمین‌های فلسطینی ها را متوقف نکرده است تا جایی که امروز  85 درصد از مساحت فلسطین تاریخی را در اختیار دارد که بیش از 27 هزار کیلومتر مربع است؛ تا جایی که برای فلسطینی‌ها تنها حدود 15 درصد  از سرزمینشان باقی مانده است.

(جلال احمدی مسئول دارالانشاء نهضت اسلامی افغانستان)

در اخیر اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان توسط جلال احمدی مسئول دارالانشاء نهضت اسلامی افغانستان قرائت گردید ومحفل با دعائیه پایان یافت.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1198
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.