طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7516867

• تعداد بازدیدکننده: 6730590

• تعداد بازدید امروز: 3758

• کاربران آنلاین: 360

 
 

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

پدیده تروریزم و افراط گرایی امروزه یکی از بزرگترین چالشها و دغدغه های دنیای اسلام و جهان به شمار می آید. پدیده ای که همواره از طرفی انگشت اهانت ها را به سوی اسلام نشانه گرفته است و باعث کینه توزی دشمنان اسلام شده است و از طرفی استکبار جهانی و صهیونیزم بین المللی درتبانی همدیگر و براساس یک توطئه و دسیسه بزرگ برای تأمین اهداف خویش این گروهها را بوجود آورده اند و باعث شده تا مکتب نورانی اسلام همواره از این ناحیه دچار صدمه و آسیب گردد وهمچنین کشور درد آشنای ما افغانستان نیز از این گزند  مهلک در امان نمانده است و بر همگان واضح می باشد که کشور عزیز ما سالیان متمادی خود قربانی تروریزم و افراط گرایی گردیده است.

اما فرجام این وضعیت به کجا خواهد کشید؟  و این که منشا تروریزم و افراط گرایی درکجا می باشد؟ کشور عزیز ما افغانستان که خود قربانی افراط گرایی و تروریزم شده است پس چرا متهم به صادرات افراط گرایی و تروریزم می باشد؟ وآیا افراط گرایی همسو با استکبار جهانی پدید آمده است؟ و آیا تروریزم و صهیونیزم دارای اهداف مشترک می باشند؟

لهذا با توجه به سوالات فوق الذکر نهضت اسلامی افغانستان بر آن شده است تا کنفرانس علمی-تحقیقی را تحت عنوان «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در راستای انجام رسالت دینی و میهنی برای غلبه ومبارزه علیه این بحران خطرناک برگزارنماید.

این کنفرانس یک روزه در هتل بزرگ استقلال شهر هرات ساعت 9 صبح مورخ پنجشنبه 28/8/1394 برگزار گردید.

دراین کنفرانس عده زیادی از اراکین دولتی از جمله معاون مقام ولایت هرات,ریاست محترم شورای عالی صلح  و ریاست محترم معارف ولایت هرات و تعدادی از نمایندگان مردم در شوای ولایتی، روحانیون، متنفذین قومی، نخبگان علمی، اساتید دانشگاه ها، مسئولین انجمن ها و مدارس دینی، دانشجویان ونمایندگان رسانه های صوتی و تصویری اعم از ذکور و اناث اشتراک نمودند.

این کنفرانس ابتدا با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط یک تن از خواهران و با پخش سرود ملی کشور ج.ا.افغانستان رسما به کار خویش آغاز نمود.

استاد عبدالرحیم صالحی تیموری نماینده مردم در شورای ولایتی هرات و عضو ارشد نهضت اسلامی افغانستان

استاد عبدالرحیم صالحی تیموری نماینده مردم در شورای ولایتی هرات و عضو ارشد نهضت اسلامی افغانستان اولین سخنران این کنفرانس بود، وی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، اهداف این کنفرانس را تشریح نموده و بیان نمودند: هدف از برگزاری این کنفرانس را بررسی راهبردها و راهکار های جامع و فراگیر ومبارزه علیه تروریزم و افراط گرایی عنوان نمود.

استاد عبدالمجید صمیم استاد دانشگاه

سپس استاد عبدالمجید صمیم استاد دانشگاه با ارائه مقاله علمی نسبت، میان اقدامات تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی و تروریزم را به بحث گرفت. وی بیان نمود: اکثر نقاط جهان مخصوصا شرق میانه بسیاری از اعمال تروریستی و تخریب کارانه توسط رژیم اسرائیل سازماندهی شده وسپس متاسفانه به نام اسلام تمام میشود.

آقای اصیل الدین جامی معاون محترم مقام ولایت هرات

آقای اصیل الدین جامی معاون محترم مقام ولایت هرات یکی دیگر از سخنرانان این کنفرانس بود آقای جامی ضمن قدردانی از اهتمام دلسوزانه نهضت اسلامی افغانستان در جهت برگزاری این کنفرانس مهم، این کنفرانس را در شرایط کنونی یک نیاز مبرم دانسته و آرزو نمود ند که برگزاری این کنفرانس ها با این عنوان ، چراغ راهی باشد برای  مبارزه علیه پدیده شوم تروریزم وافراط گرایی در کشور.

پوهنوال فضل الرحمن فقیهی استاد دانشگاه هرات 

پوهنوال فضل الرحمن فقیهی استاد دانشگاه هرات نیز با ارائه مقاله علمی تفاوت شیوه تقنین و تعیین زعامت در نظام اسلام ونظام دموکراسی را بررسی نموده و با استناد به آیات قرآن مجید و احادیث نبوی تفاوت این دو را تشریح نمودند.

استاد محمد طارق نبی، استاد دانشگاه

سپس مقاله علمی و تحقیقی دیگری توسط  پژوهشگر محترم آقای محمد طارق نبی، استاد دانشگاه با عنوان انگیزه وعوامل ظهور و گسترش افراط گرایی قرائت گردیده و عوامل گسترش این پدیده شوم به طور مفصل تحلیل گردید.

 مولوی غلام سرور بارکزی رئیس شورای عالی صلح در هرات

در ادامه کنفرانس مولوی غلام سرور بارکزی یک تن از متنفذین هرات و ریاست محترم شورای عالی صلح این ولایت صحبت نموده و بیان نمودند دین مقدس اسلام به هیچ عنوان به ما اجازه گرایش به افراطیت را نمی دهد.

سامعه کوهستانی ریاست محترم کمیته امور زنان انجمن تعهد

سپس خانم سامعه کوهستانی ریاست محترم کمیته امور زنان انجمن تعهد، به نمایندگی از قشر جوان بیان نمودند: نسل جوان امروز از بینش باز بروز وقوه تفکر و نیروی جسمی کافی برخوردار بوده و اگر این قشر  از حمایت بزرگان جامعه بهره مند شود، می توان به آینده جامعه و میهن امیدوار بود واما اگر امروز این قشر مورد بی توجهی و تبعیض قرار گیرد خطر گرایش شان به افراطیت بسیار وجدی خواهد بود.

استاد توکلی یک تن از علمای برجسته هرات

استاد توکلی یک تن از علمای برجسته هرات، درجریان صحبت خود به اعتدال و میانه روی اشاره نموده و دین اسلام را، دین اعتدال و میانه روی عنوان نمود.آقای توکلی افزودند: جهل ، نادانی و نا آگاهی  از دین علت اساسی گرایش به افراط گرایی می باشد.

مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان

سپس مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان، ضمن تقدیر و تشکر از تشریف آوری مهمانان بیان نمودند: از آنجایی که پیدا نمودن راه حل برای از میان برداشتن چالشها از فرا روی دین و میهن برای همه ما واجب می باشد لهذا با درک شرایط موجود، بر خود واجب دانستیم تا با برگزاری این کنفرانس، قدمی را در راستای احقاق هدف فوق الذکر بر داشته باشیم.

به دنبال آن پوهیالی استاد عبدالرزاق احمدی ریاست محترم معارف ولایت هرات  با ارائه مقاله علمی به بیان ضررها وعواقب گرایش به افراطیت پرداختند.

پوهیالی استاد عبدالرزاق احمدی ریاست محترم معارف ولایت هرات

آقای احمدی همچنان برگزاری این کنفرانس مهم را در شرایط کنونی یک نیاز مبرم دانسته ودور بودن از علم و آگاهی را در بر خی از جوامع دلیل گرایش آن جوامع به افراطیت دانست.

در ادامه بحث آقای احمدی افزودند: در شرایطی که تروریزم و افراط گرایی از هر سو بر جهان اسلام و بویژه بر سرزمین زخمی ما غلبه نموده وبحران آفرین گردیده است برگزاری چنین جلسات و کنفراس ها در واقع یک نیاز جدی و اساسی پنداشته می شود.

استاد محمد سلیم شاه مروی مسئول نهضت اسلامی افغانستان در هرات

سپس استاد محمد سلیم شاه مروی مسئول نهضت اسلامی افغانستان در هرات، به ایراد بیانیه پایانی کنفرانس پرداختند.

سرانجام، کنفرانس توسط آقای سید مصطفی قتالی ریاست محترم شورای سادات ولایت هرات جمع بندی و با دعای آقای  سید عظیم کبرزانی نماینده مردم هرات در شورای ولایتی به پایان رسید.

آقای سید مصطفی قتالی ریاست محترم شورای سادات ولایت هرات

بنابرصحبت برخی از سخنرانان این کنفرانس دراکثر جوامع دوری از علم وآگاهی علت اساسی گرایش به افراطیت می باشد و می توان بیان نمود ریشه افراطیت فقط جهل و نا آگاهی می باشد و اسلام دینی میانه رو می باشد.

برگزاری این کنفرانس نخستین فعالیت علمی و تحقیقی می باشد که از آدرس نهضت اسلامی افغانستان صورت گرفته است تا برای همه هموطنان مومن و متدین و برای همه امت اسلامی گوشزد نماید که در صورت عدم مقابله باپدیده تروریزم وافراط گرایی جامعه اسلامی وبه خصوص کشور عزیز ما افغانستان دچار چالش خواهد شد.

شایان ذکر است که مقالات علمی و تحقیقی ارائه شده در این کنفرانس در آینده نزدیک، چاپ و نشر خواهد گردیدتا به عنوان الگو و چراغ راهنمای پژوهشگران قرار گیرد. 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2444
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.