طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7360973

• تعداد بازدیدکننده: 6586887

• تعداد بازدید امروز: 304

• کاربران آنلاین: 30

 
 

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

بیش از یک هفته است که مناطق مسکونی در نوار غزه از سوی رژیم غاصب اسرائیل مورد حملات وحشیانه قرار دارد که در نتیجه آن تاکنون بیش از ده ها تن شهید و صدها تن دیگر از جمله زنان، کودکان و سالمندان مجروح گردیده است.

در دفاع از برادران و خوهران فلسطینی و ابراز همدردی با خانواده های شهدا و مجروحان این حادثه المناک از یکسو و از جانب دیگر به خاطر محکومیت این جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل گردهمایی مردمی از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف امروز چهارشنبه حوالی بعد ظهر در غرب کابل برگزار گردید.

محفل ابتدا با تلاوت آیات ملکوتی کلام الله مجید ذریعه مولانا مستجب آغاز یافت و سپس اشتراک کنندگان پیرامون حملات بی رحمانه رژیم مستبد اسرائیل بر نوار غزه صحبت نموده و از سازمان ملل و کشورهای اسلامی خواستند تا هرچه زودتر دست رژیم جنایتکار اسرائیل را از سر مردم غزه کوتاه سازند.

این محفل که با حضور گرم و خودجوش مردمی آغاز شده بود با سردادن شعارهای ضد استعماری، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» تا ساعت ها ادامه یافت.

نخست سید رحمت الله نهضت یار معاون نهضت اسلامی افغانستان و عضو شورای فرهنگی حامیان قدس شریف صحبت نموده گفت: بیش از یک هفته است که نوار غزه مورد حملات وحشیانه و بیرحمانه رژیم اشغالگر اسرائیل قرار دارد که در اثر آن بیش از ده ها تن شهید و صدها تن دیگر مجروح گردیده اند ما امروز در اینجا گردهم آماده ایم تا ضمن محکوم نمودن جنایات بیشرمانه اسرائیلی ها بر ملت مظلوم فلسطین و باشندگان غزه به جهانیان اعلام نماییم که ما در دفاع از برادران و خواهران فلسطینی خود آماده جهاد هستیم.

نهضت یار افزود: ما به عنوان مسلمان وظیفه و وجیبه دینی خود می دانیم تا در وضعیتی که برادران و خواهران مان در غزه قرار دارند به آنان کمک و همکاری نماییم، خواه این کمک قرار گرفتن در سنگرهای جهاد علیه رژیم غاصب اسرائیل باشد یا به هر نحوی دیگر، بنابر این از همین جا اعلام می داریم که ما به خاطر نجات مردم بی دفاع غزه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

سپس مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بر علاوه تقبیح حملات وحشیانه رژیم اسرائیل بر نوار غزه، در رابطه به دهه محرم و عاشورای حسینی، بررسی قضایای جهان اسلام و امضای پیمان همکاری های امنیتی میان افغانستان و ایالات متحده آمریکا به تفصیل صحبت نمود.

مولوی مفلح پیرامون دهه محرم و عاشورای حسینی گفت: «عاشوراي حسيني و حماسه کربلا، يک جريان فرهنگي و فکري است، که از ابتداي تاريخ بشر تا حال ادامه يافته است. حادثه عاشوراي حسيني، با خود عنوان «هیهات منا الذله» را دارد و همه حماسه آفرينان و همه مصلحان و همه احرار و ابرار را شگفت زده نموده است.

آری! وظيفه ما به عنوان پیروان مکتب اسلام و رهروان راه امام حسین(رض) در عاشوراي حسيني اين است که سالار شهيدان را در 57 سال زندگي اش بشناسيم و زواياي وجودي آن حضرت را در همه دوران حيات، کاوش و پژوهش نمایيم. تا دریابیم که راز ماندگاري عاشوراي حسيني تا کنون در چه بوده است. بدون شک که عوامل ماندگاری سالار شهدا «ايمان، اخلاص، ايثار، جوانمردي، شجاعت، آزادگي، شهادت طلبي، شهامت، عدالت خواهي، رضاي الهي، صبر، حق جوئي و حق مداري او و همراهان اوست.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در رابطه به حملات رژیم اسرائیل گفت: «بیش از 64 سال است که دنیا شاهد جنایت‎های بسیاری از سوی رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین است و در درازنای این همه سال و ماه، نه تنها جلو این جنایات گرفته نمی‏شود، بلکه روز به روز بر حمایت و پشتیبانی از این جنایت ها از سوی آمریکا و مجامع کفری افزوده می‎شود.

بدتر از آن اینکه برخورد دوگانه نهادهای به اصطلاح حقوق بشری که هرازگاهی به خاطر ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی شعارهای میان تهی دفاع از حقوق بشر وغیره را با بوق و کرنا سر می‎دهد. اما دردا و دریغا که در برابر ظلم و تجاوز قدرت‎های استکباری همواره به گوشه‎یی می‎خزند و دم نمی‎زنند و تأسفبارتر اینکه سکوت بعضی از زعمای کشورهای اسلامی و عربی و مسلمانان جهان در برابر اقدامات ظالمانه کشورهای غربی خاصتاً رژیم غاصب اسرائیل، این رژیم خونخوار را جسورتر ساخته است. به حدی که وضعيت اسفبار فلسطين ثبات كل منطقه و جهان را بهم زده و قضیه به جایی رسیده است که در اثر تداوم بحران فلسطين، وضعیت در کشور عزیز مان نیز دستخوش بي‌ثباتي گرديده است.

عزیزان شما امروز می بینید قدس هنوز در بند است، اسیر است، و انصرتاه سر مي‌دهد! چرا؟ برای چی؟ چرا این همه خون کسیکه از حلقوم او لا إله إلا الله محمد رسول الله بلند است هدر، ارزان، رایگان و هیچ مي‌ریزد؟ چه گناهی مرتکب شده ایم؟

مگر دنیای غرب کور است که این همه قتل و کشتار و بی عدالتی بیشتر از نیم قرن را نمي‌بیند؟ مگر کر است که فریاد مظلومانه صدها و صدها انسان بی گناه را نمي‌شنود؟ و یا هم لال است که تا حال حرف حقی از این حنجره های کثیف بلند نمي‌گردد؟ همه مي‌دانیم که این معیار های دو گانه غربی است که به این جنایات قوت و نیرو مي‌بخشد.»

مولوی مفلح افزود: « ما باور کامل داریم که در برابر جنایات و ظلم صهیونیست ها و حامیان آنها سکوت و تسلیم شدن راه حل نیست، تنها احیای روحیة جهاد است که این تروریستان بین المللی را سرجایشان مي‌نشاند و این مسلم است که وقتی بخشی از جهان اسلام مورد تجاوز قرار مي‌گیرد، جهاد بر همه مسلمانان فرض مي‌شود. پس تکلیف ما اینست جهاد، جهاد، جهاد با هر آنچه که در دست داریم با هر وسیلة ممکن، باید به خاطر برچیدن بساط ظلم صهیونیستهای کافر و جنایتکار از سر فلسطینیان استفاده کنیم و اعلام بداریم که باید با اسرائیل با زبان جهاد حرف زده شود. برای ادای این فریضه و وجیبة انسانی و اسلامي‌و برای لبیک گفتن به ندای وحیانی قرآن که مي‌فرماید: «أذن للذین یقاتلون بأنهم ظلموا و إن الله علی نصرهم لقدیر» نهضت اسلامي‌افغانستان آماده است تا تعدادی از مجاهدین نهضت اسلامي‌افغانستان را غرض جهاد علیه صهیونیست های جنایتکار به غزه بفرستد.»

قابل یادآوری است که اشتراک کنندگان ضمن محکوم نمودن حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه همگام با رهبری نهضت اسلامی افغانستان و شورای قرهنگی حامیان قدس شریف حمایت شان را از ملت مظلوم فلسطین اعلام نموده و خواهان ادامة جهاد در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی شدند و از کشورهای اسلامی خواستند که به خاطر نابودی این رژیم خونخوار همه با یکصدا گردهم آیند و نگذارند تا بیشتر از این ملت مظلوم فلسطین در آتش جنگ نابرابر بسوزد.

همچنان اشتراک کنندگان برعلاوه درخواست الغای پیمان استراتیژیک با آمریکا از دولت افغانستان خواستند تا از امضای پیمان دیگری زیر نام همکاری های امنیتی با آمریکا خودداری نماید.

محفل با قرائت قطعنامه دوازده ماده یی توسط حسن بامیک عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان و عضور شورای فرهنگی حامیان قدس شریف همراه با نعره های کفر شکن الله اکبر، ما از فلسطین دفاع می کنیم، ما انتقام شهدای غزه را می گیریم، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و به آتش کشیدن پرچم های آمریکای خونخوار و رژیم صهیونیستی توسط جوانان نهضت اسلامی افغانستان خاتمه یافت.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2475
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اعلام آمادگی آلمان برای فراهم ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.