طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7490809

• تعداد بازدیدکننده: 6705016

• تعداد بازدید امروز: 10024

• کاربران آنلاین: 260

 
 

• نمایش اقتدار جهانی در روز قدس

ابتکار تاریخی امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس تاثیر بسزایی در زنده نگه داشتن آرمان فلسطین در افکار عمومی جهان داشته و گام هایی هر چه بیشتر به سوی به هدف نشاندن این آرمان نهایی و تحقق حقوق مشروع فلسطینی ها برداشته است.

با وجود گذشت بیش از ۳۳ سال از ارائه این طرح می بینیم که همه ساله مراسم روز جهانی قدس در میان تمامی اقشار شیعیان و اهل تسنن پرشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار می شود و همین ابراز احساسات مردمی می تواند با ائتلاف با محور مقاومت در منطقه و کشورهای حامی آن طومار موجودیت خبیث دشمن صهیونیستی را در هم بپیچد.

در همین راستا امسال نیز مانند سالهای قبل در بیش از 50 کشور جهان تظاهرات ضدصهیونیستی برگزار شد، برخی از کشورها نیز هنوز تظاهرات خود را برای روز قدس آغاز نکرده اند، این در حالی است که میزان آزادی مردم در کشورهای مختلف برای برگزاری این تظاهرات در یک سطح نبوده و در برخی از این کشورها مانند بحرین، آذربایجان و استرالیا مردم با انتظار سرکوب از سوی دولت دیکتاتور خود به خیابان ها ریختند.

ایران

جمهوری اسلامی ایران مانند سالهای پیش پرچمدار خیزش جهانی ضدصهیونیسم بود و با تظاهرات میلیونی خود در تهران و سایر شهرهای کشور نشان داد همچنان بر سر آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل ثابت قدم مانده است.

در این گزارش اخبار گوشه ای از راهپیمایی‌های ضدصهیونیستی انجام شده در کشورهای مختلف منتشر شده است، بار دیگر تاکید می شود تظاهرات در بسیاری از کشورها هنوز آغاز نشده و در ساعت های آینده گزارش های تکمیلی از شور جهانی مردم در حمایت از آرمان فلسطین منتشر خواهد شد.

افغانستان

از روز جهانی قدس امروز جمعه 27 اسد برابر با آخرین جمعة ماه مبارک رمضان با اشتراک هزاران تن از شهروندان و روزه داران افغانستان در کوتة سنگی شهر کابل از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که از بنیانگذاران تجلیل از روز جهانی قدس در کشور می‌باشند، در همسویی با سایر نهادهای ارزشگرا طی محفل با شکوهی تجلیل به عمل آمد.

روزه داران و مردم مسلمان افغانستان یکبار دیگر با شکوه تر از سالیان قبل طی گردهمایی عظیمی همدردی خود را با ملت مظلوم و مبارز فلسطین و سایر جهان اسلام ابراز داشته و مراتب خشم و انزجار شان را نسبت به آمریکا، صهونیسم جهان‌خوار و عملکرد آنان در اقصا نقاط عالم بیان داشتند و ضمن تقدیر از مبارزات آزادیخواهانة ملت مسلمان فلسطین با آواز رسا گفتند که تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال صهیونیسم اشغالگر و حامیانش در کنار ملت مجاهد پرور فلسطین خواهند ایستاد و سخنرانان بالنوبه روز جهانی قدس را روز وحدت جهان اسلام و آزادی قدس شریف دانستند.

انجنیر احمدشاه احمدزی نخست وزیر اسبق کشور به عنوان اولین سخنران این محفل حماسی، خطاب به سران رژیم غاصب اسرائیل و حامیانش از جمله آمریکا گفت: بدانید که هیچگاهی تسلط شما بر جهان اسلام قایم شدنی نیست و این اسلام عزیز است که بر کل جهان و بشریت حاکمیت خواهد کرد.

سخنران دیگر این محفل آقای حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت های سیاسی- فرهنگی تبیان ضمن اینکه روز جهانی قدس را روز وحدت شیعه وسنی و روز تقریب مذاهب اسلامی دانست، گفت: آمریکا و همپیمانان رژیم اشغالگر اسرائیل آگاه باشند که شکست شان انشاالله نزدیک است.

آقای عرفانی عضو مجلس نمایندگان نیز با بیان اینکه روز جهانی قدس را روز آزادی فلسطین از چنگال صهیونیسم دانست، ابراز امیدواری کرد که عنقریب آزادی قدس شریف در نتیجه بیداری جهان اسلام و همبستگی مسلمانان رقم خواهد خورد.

وی در لابلای سخنانش به مشکلات مردم هزاره جات اشاره نموده دولت جمهوری اسلامی افغانستان را به بی توجهی در تامین امنیت مناطق هزاره جات نمود و گفت: دولت باید در تامین امنیت شاهراه ها و مناطق هزاره جات توجه جدی نماید؛ زیرا باشندگان مناطق یاد شده برعلاوه اینکه از نبود امنیت رنج می‌برند در شرایط بد اقتصادی قرار دارند.

وی از مسؤولان امنیتی خواست تا هرچه زودتر مسؤولیت مناطق یادشده را به مردم محل واگذار نماید تا آنان خود در تامین امنیت فرزندان شان دلسوزانه عمل نمایند.

آقای حسن جعفری رئیس حزب رفاه ملی افغانستان  نیز از روز جهانی قدس به عنوان روز وحدت و همبستگی جهان اسلام یاد کرد و بیان داشت: هرگاه مسلمانان جهان اختلافات جزئی را کنار گذارند، نه تنها قدس از چنگ صهیونیزم خونخوار نجات خواهد یافت، بلکه بسا از مشکلات کنونی دنیای اسلام مرفوع می‌گردد.

مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف، سخنران دیگر این محفل بود، ایشان در محفل گرامیداشت از روز جهانی قدس سخنرانی پرمحتوایی ایراد فرمودند که در بخشی از آن آمده است

 برادران مومن، روزه داران گرامی! سلام الله علیکم ورحمة الله وبرکاته !

روز موعود، یوم الله روز جهانی قدس، یک بار دیگر مهمان جهان اسلام است.

بلی روز قدس روز فریاد بر رژیم غاصب فرارسیده است... امروز باز آسمان کابل بر روی استکبار جهانی چهره تاریک نموده است... امروز یکبار دیگر خشم ملت مسلمان افغانستان بر کیان اشغال گران به جوش آمده است... امروز روزی است که یکبار دیگر میهن اسلامی مان خط خود را از ارباب باطل جدا نموده است... یک بار دیگر کابل می خواهد تا به آمریکا و اسرائیل و ایادی کفر این پیام را برساند که دیگر فرصت بلعیدن کشور های اسلامی به آخر رسیده است... دیگر آن زمان به پایان رسیده است که پاره ای ازبدن مسلمانان را ببرند وامت خاموش برجایش بنشیند...

برادران وخواهران روزه دار!

ارزش قدس درحیات سیاسی واجتماعی مسلمانان موضوعی نیست که نیاز به  تفسیربیشتر داشته باشد، امروز بیت المقدس و فلسطین به سان شاهرگ حیات جهان اسلام به شمار می رود، قضیه قدس تنها مربوط فلسطینی ها نیست، مربوط اعراب نیست، بیت المقدس متعلق به اسلام است. قدس نماد عزت اسلام و رمز ادامه حیات مسلمانان است... قدس برای حفظ مسلمان سرزمین حجاز همان گونه موردنیاز است که قاهره وخرطوم و عمان و... به آن نیازمند است... قدس همان گونه که برای فلسطینی ها مهم است به همان پیمانه برای کابل وتهران واسلام آباد مهم است... قدس رازی است برای بقای جهان اسلام از شرق به غرب آن...

قدس شریف دیگر از چنبره چند گفتگوگر وسیاست باز جهان عربی بیرون شده است قدس عزت اسلام است... قدس آبروی حیات ما مسلمانان و نماد کیان جهان اسلام است... قدس مال عرب نیست،... قدس ملکیت سیاه وسفید نیست... قدس از آن اسلام است و ما برای اسلام قدس را فرامی خوانیم... ما از قدس به خاطر این یاد می کنیم که قرآن ما را به آن مکلف داشته است... قدس را برای آن عزیز می داریم که ایستگاه معراج پیامبر اکرم (ص) و مهبط وحی پیامبران الهی(علیهم السلام) است...حیف است که چنین جایگاه مقدسی درزیر چکمه های آلوده صهیونیست ها پامال باشد... ای اهل ایمان دادی وفریادی سرکشید ای اهل اسلام... حرکتی وجنبشی به راه بیاندازید واقدساه.... وا اسلاماه...! الله اکبر... الله اکبر ولاحول ولا قوة الا بالله...

ای ملت عزیز ! ای مردم باشکوه! مگر می شود که ما در این جا بخوابیم و آرام بخوابیم واسلام ومسلمانان در گوشه دیگری از خانه جهان اسلام درچنین روزگار تیره وتاری به سربرند؟ مگر این را قرآن می پذیرد که در خانه انبیای الهی، لوث ونجاست صهیونیزم بین المللی وجود داشته باشد؟ مگر می شود که داعیه دین را بلند نمود ولی از این که روزانه طناب دار ظالم ترین وسفاک ترین انسان های روی زمین به گردن مسلمانان تابیده شده و آنان را به دارزده و یا هم نیمه جان در زندان های جهنمی شان بیفگند...؟ هرگز... هرگز... این با اسلام عزیزما سازش پذیرنیست... با دین ما آشتی پذیرنیست... چه وجدانی ؟... چه ضمیری ؟... چه دلی... وچه اندیشه ای تا این پیمانه جنایت درحق ملت های اسلامی به ویژه در مورد بیت المقدس شریف را به نظاره بنشیند؟...

آي امريكاي پشتيبان اسرائيل و آي حامي صهيونيست!

حرف جهان اسلام با شما است، شما دوسوي يك معادله هستيد، اين شماييد كه اسرائيل را به جنگ با مسلمانان روان كرده ايد و اين اسرائيل است كه شما را به جبهه جنگ با جهان اسلام فرستاده است.

برادران عزیز سوریه کشوری اسلامی است که توسط قدرت های بیگانه به حمامی از خون تبدیل شده است. این کشور توسط فرستادن پول از کشور های غرب به شرایطی دشوار مواجه ساخته شده است. در این کشور مسلمانان بی رحمانه به قتل می رسند و سوری ها را می بینید که هر روز کشته می شوند. ادامه این وضعیت نه به نفع اسلام ونه به نفع مسلمانان است. تنها طرفی که ازاین وضعیت سود می برد همانا رژیم اشغالگر قدس اسرائیل غاصب است که درکمین آن نشسته است. از این رو با ید دردعا های خود برای نجات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، میانمار و سوریه با تضرع دعا نمود.

 

بلی... سکوت مرگ بار استکبار دربرابر این جنایات هولناک خیلی معنی دار است... مگر این بوق ها وکرنا ها وسرنا هایی که برای حقوق بشر گلو پاره می کنند کجایند تا این جنایات را تقبیح نمایند.؟... ای ملت مومن بگویید که (الکفرملت واحده) این کفر بودایی و هندو ومیسحی- صهیونی نمی خواهد همه در برابر اسلام، دریک سنگر نشسته اند... همه درردیف هم در برابر اسلام توطئه می کنند اما هشدار وزنهار که دیگر این برادران تنها نیستند... هم اکنون مسلمانان این آمادگی را دارند تا از رژیم بدنام میانمار انتقام مسلمانان را بکشند وآن روز دور نیست که ما شاهد فروریزی عرش ظالمان ومستبدان باشیم... های جهان غرب !... تا کجا با دوچشم دوبین خود این دنیا رابه سیاه وسفید تقسیم می کنید؟... تاچه زمانی با جهانیان با فریب وخدعه برخورد می دارید؟... تا کجای کار از سیاست دورویی کار می گیرید؟... دیگر ملت بیدار است... اسلام بیدار است... حساب این حکومت خون آشام که به اشاره شما غربی ها این جنایات را درمورد مسلمانان بی دفاع انجام می دهد روی دست اش خواهد گذاشت...

برادران مومن وروزه دار!

درست روز جهانی قدس رسم محمود واسلامی ای است که در سال 1358 قبل توسط بزرگ ترین شخصیت جهان اسلام امام خمینی عزیز دراثر اقدام الهی- سیاسی امید جهان اسلامی پایه گذاری شد، اکنون به یکی از سنگر های مهم در برابر رژیم منفوراسرائیل مبدل شده است .

پس ادامه این راه  که گره خورده با اراده استواررهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است ، یک پدیده بیرونی نیست، یک امروارداتی نیست، ما به اساس دین ما به این مسایل که تفرقه بین مذاهب اسلامی بخصوص شیعه و سنی می افگند نمی اندیشیم، به این می اندیشیم که به نفع دین چه کاری مهم است، درپی  این می رویم که چسان می توانیم برای دین کاری انجام دهیم. در صدد این هستیم که چه کسی از داعیه اسلامی قدس شریف بانگ حمایت را بلند می کند.

عزیزان گرامی روزه داران محترم !

این واضح است که ما مسوولیت داریم تا ولا و دوستی خود به اسلام ومسلمانان را ابراز داریم و برا وبیزاری خود از کفر را به صراحت بگوییم...

پس بگویید که ما مسلمانان افغانستان از کفر وعمل کفر ودوستی باکفر به حکم قرآن بیزاری جسته و ایجاد پایگاه های آمریکایی در کشور را از نقطه نظر دین و شریعت غرای محمدی  منافی همه دستور های دین مبین اسلام دانسته و به شدت ایجادچنین پایگاه های شیطانی را درکشور خود محکوم نموده و آن را حرام می دانیم.

حضور آمریکاييان یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام حضور آمریکاييان به معنای پایان افغانستان است. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد ضرر های این  حضور را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند.

به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.

عزیزان گرامی بیایید یکجا با همه اهل ایمان این صدا را سر دهیم:

 دنیای صلیبی- صهیونی نابود باد! (نابود باد)

ما با همه وجود، خود را در راه قدس قربانی میکنیم. (میکنیم)

ما از کشور های اسلامی حامی مقاومت و جهاد فلسطین ستایش میکنیم (میکنیم)

در فرجام  سعادت اشتراك در فتح بيت‌المقدس را براي يكايك شما آرزو نموده و از حضرت الله متعال براي برادران مومني كه در اداي اين رسالت با قلم و قدم شان زحمت كشيده اند از آدرس نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف سپاسگزاربوده ثبات در مبارزه و نصرت در راه دین خدا را مسئلت مي‌دارم.

درود بر روان شهداي افغانستان و شهداي فلسطين و همه شهداي جهان اسلام!

چشم همه مومنان به فتح قدس شريف روشن باد. (روشن باد)»

همچنان آقایان هادی هادی، رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم (ص) مولوی حبیب الله حسام ، امام و خطیب مسجد میلاد النبی سید رحمت الله نهضت یار معاون نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای اصلاحی افغانستان وآقای حیدری مسئول خبرگزاری رشد و چند تن دیگر در رابطه قضایای جهان اسلام به ویژه دستیابی به راه‌های نجات قدس شریف از اشغال رژیم صلیبی- صهیونی به تفصیل صحبت نمودند و محفل با قرائت قطعنامة 8 ماده‌یی که متن کامل آن در زیر آمده است، توسط مولوی محمد ضمیر خالقیار استاد دانشگاه و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان به پایان رسید.

بسمه تعالی

قطعنامه ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس

27/5/1391 کابل

ملت مبارز و آزاده افغانستان، امروز و در آخرین جمعه ماه نزول قرآن، ماه مهمانی خدا، ماه مبارزه و جهاد، یکبار دیگر همبستگی و حمایت قاطع خود را از ملت مظلوم فلسطین و آزادی بیت‌المقدس؛ قبله اول مسلمین جهان ابراز داشته و با ارج نهادن و تمسک به ابتکار تاریخی امام خمینی(رح) این پیام راسخ و صریح را به تمام سمتگران، عدالت ستیزان و جهان خواران می‌رساند که روزگار رهایی ملت‌های تحت ستم نزدیک است و تاریخ ذلت و ستم و سیاهی و تباهی و حکومت بر ملت های مظلوم مخصوصاً ملت مسلمان و مبارز فلسطین به سر رسیده است.

به این ترتیب با عنایت الهی رویدادهای میمون و خجسته و نسیم خوشگوار بیداری اسلامی جهان اسلام، به ویژه ملت های مسلمان عرب را به عالم اسلام نوید بخش دانسته در انتظار حاکمیت قرآنی در این سرزمین های اسلامی هستیم و به امید روزی که بشر از جور سلاطین نجات یافته و به عدل اسلام برسند.

بنابر این ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس راهپیمایی امروز خویش را با نکات زیر به پایان می‌رساند:

1- ما مردم مسلمان افغانستان از مبارزات آزادی خواهانه ملت مبارز فلسطین، حمایت و پشتیبانی همه جانبه نموده و پیشروی های غیر قانونی، غاصبانه و اشغالگرانه رژیم منحوس صهیونیستی در بیت المقدس و حوالی مسجد الاقصی را محکوم می‌نماییم و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی مسئول می‌خواهیم هرچه زودتر جلو اشغالگری های رژیم اشغالگر قدس و نظام فاشیستی صهیونیستی را بگیرند.

2- ملت مسلمان افغانستان، راه سعادت و رستگاری امت مسلمه را تنها در برگشت به برنامه های قرآنی و نبوی دانسته و همه  ملت های مسلمان را به سوی اخوت و همبستگی در محور قرآن فرا می‌خواند؛ تا از دام‌های استعمارگران نجات یافته و حریت واقعی و الهی را از آن خود سازند، بنابر این ضرورت است که ملت های مبارز بیشتر از هر زمان، بیدار و هوشیار باشند که دشمنان در کمین اند تا دست آوردهای بیداری اسلامی، شکار توطئه های شوم دشمنان نگردد.

3- ما ملت مسلمان افغانستان باور داریم که نسیم گوارای بیداری اسلامی که اکنون در سرزمین های اسلامی و عربی، مانند: تونس، مصر، لیبی، راه پیدا نموده نوید مبارک از فردای روشن امت اسلامی و پیروزی آن ها بر نظام‌های جابر و فاسد و استبدادی و خود فروخته است و به زودی شاهد حاکمیت ملت ها بر سرنوشت شان در پرتو آموزه های آسمانی و انسانی اسلام عزیز خواهیم بود.

4- ملت آزاده افغانستان، قتل عام، کشتار، هتک حرمت و بیجا سازی مسلمانان میانمار را توسط حاکمیت بودایی تروریستی محکوم نموده و اعمال ضد انسانی دولت میانمار را جنایت قرن خوانده و حمایت قاطعانه خود را از مردم مسلمان میانمار اعلام می داریم و همچنان از جامعه بین المللی و کشورهای اسلامی می خواهیم جلو تجاوز و کشتار ضد بشری را بگیرند.

5- ملت مسلمان افغانستان از مقاومت حزب الله لبنان و حماس به عنوان خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی، مخصوصاً صهیونیست جنایتکار و غاصب حمایت قاطع و همه جانبه می نمایند.

6- ملت افغانستان و پاکستان به عنوان دو ملت برادر و مسلمان همیشه خواهان زندگی مسالمت آمیز در کنار هم هستند و سیاست‌های خصمانه حکومت پاکستان را در قبال مردم مسلمان افغانستان محکوم می داریم.

7- ملت مسلمان افغانستان، توطئه برضد مقدسات به ویژه پدیده شوم قرآن ستیزی و قرآن سوزی را توسط هر فرد و گروه و مسلک که باشد محکوم نموده و آن را لکه ننگی برای داعیان اندیشه، فرهنگ و تمدن در دنیا می دانند.

8- افزایش نا امنی در سطح کشور، نگرانی ملت مسلمان افغانستان را تشدید بخشیده لذا از دولت می خواهیم، برنامه هایی که به تامین امنیت در کشور مفید تمام می شود را روی دست گیرد تا دیگر شاهد فاجعه های انسانی و فرار از مرزها نباشیم.

و ما ذالک علی الله بعزیز

قابل یادآوریست که در ختم راهپیمایی تعدادی از پرچم های رژیم منفور اسرائیل توسط فرزانه فرزندان نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و شورای اصلاحی افغانستان و سازمان جوانان مسلمان افغانستان در انظار رسانه ها پامال شده و به آتش کشیده شدند. و این راهپیمایی درست ساعت 4 بعد از ظهر بحمدالله بدون کدام حادثه امنیتی به پایان رسید.

لبنان

در لبنان راهپیمایی گسترده ای در شهر نبطیه با حضور نمایندگانی از حزب الله لبنان از جمله محمد رعد رئیس فراکسیون این حزب در پارلمان برگزار شد، اجرای موسیقی های حماسی و مانور گروه های ویژه با پرچم های لبنان و فلسطین به نشانه بازگشت آوارگان از برنامه های این راهپیمایی بود، شرکت کنندگان همچنین تصاویری از امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری، امام موسی صدر و سیدحسن نصرالله و تصاویری از شهدای مقاومت لبنان در دست داشتند. 

نمایش های رزمی و چریکی تعدادی از جوانان لبنانی از دیگر برنامه های این راهپیمایی بود، به عنوان مثال شش کودک 5 تا 7 ساله لبنانی با استفاده از طناب، عملیات فرود از ساختمان 12 طبقه ای را انجام داده و پرچم های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در زیر پاهای خود قرار دادند.

عصر دیروز نیز تظاهراتی به همت حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس در منطقه بوابه فاطمه برگزار شده بود که به تجاوز نظامیان رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی لبنان منجر شد.

تعدادی از جوانان لبنانی دیروز در راهپیمای روز جهانی قدس در منطقه مرزی بوابه فاطمه در مقابل مرز سرزمین های اشغالی شرکت کردند، آنها برای ابراز خشم خود به صورت نمادین به سوی یک کاروان گشتی صهیونیستی که متشکل از دو خودروی هامر و 10 نظامی بود، سنگ پرتاب کردند.

اما با وجود اینکه این اقدام تاثیری در روند حرکت کاروان صهیونیستی نداشت، در ادامه یکی از نظامیان صهیونیست بدون توجه به تمامیت ارضی لبنان سه بمب دودزا به سوی خاک لبنان در مسیر العدیسه به کفرکلا شلیک کرد، رسانه های خبری لبنان از احتمال زخمی شدن لبنانی ها در این حمله خبری منتشر نکرده اند.

غزه

فلسطینیان ساکن نوار غزه امروز با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس شعارهایی در حمایت از قدس و مسجدالاقصی سر دادند.

مردم فلسطین در نوار غزه امروز پس از اقامه نماز جمعه دست به راهپیمایی زده و تاکید کردند آزادسازی قدس جز با مقاومت محقق نخواهد شد.

کمیته‌های مقاومت مردمی نیز خواستار بسیج عمومی برای آغاز تلاش و جهاد برای آزادی قدس از چنگال اشغالگران شدند.

مصر

مردم قاهره، پایتخت مصر در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، تظاهرات گسترده ای را به مناسبت روز جهانی قدس از مسجد الازهر آغاز کردند.

خبرنگار شبکه خبری العالم تا لحظه تنظیم این گزارش اعلام کرد، خطیب جمعه الازهر در صف اول تظاهرکنندگان حضور دارد. قرار است این تظاهرات از الازهر تا مقر سازمان ملل ادامه یابد.

بحرین

هزاران نفر از مردم بحرین با شعار \\\"فریاد مستضعفان، مستکبران را به خود می لرزاند\\\" امروز به خیابان ها ریختند تا روز جهانی قدس را گرامی بدارند. شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم های فلسطین و بحرین را در دست داشتند و پرچم های رژیم صهیونیستی را زیر پای خود له کردند.

البته نیروهای آل‌خلیفه در منطقه النویدرات و سایر مناطق این کشور راهپیمایی کنندگان را به شدت سرکوب کردند. این تظاهرات بنا به دعوت ائتلاف 14 فوریه برای کمک به فلسطینی ها و آزادسازی مسجد الاقصی و بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار شد.

عربستان

برخی منابع گزارش دادند صدها نفر از مردم عربستان امروز با برگزاری تظاهرات در  مناطق الربیعه، قطیف و الاحد ضمن تاکید بر لزوم آزادی فلسطین، سکوت رژیم آل سعود در برابر جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این در حالی است که مفتی‌های وهابی سعودی به دستور سرویس اطلاعات این کشور هر گونه دعوت برای برگزاری تظاهرات روز جهانی قدس را تحریم و آن را بدعت(!) اعلام کردند.

عراق

کشور عراق نیز مانند سایر کشورهای اسلامی امروز جمعه شاهد برگزاری تظاهرات گسترده علیه رژیم صهیونیستی در استان‌های مختلف خود بود.

هزاران نفر از ساکنان نجف اشرف و برخی دیگر از استان‌های عراق، تداوم تجاوز اشغالگران صهیونیست علیه ملت فلسطین را محکوم کردند. شهر «الخالص» نیز شاهد تظاهرات گسترده‌ای بود که در حسینیه «علیبات الکبیر» در منطقه الخالص در شمال بعقوبه برگزار شد. در استان «میسان» نیز تظاهرات روز قدس با حضور شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی و ساکنان این استان برگزار شد.

ساکنان استان بابل عراق نیز در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کردند، شهرهای «کوت» و «دیوانیه» نیز امروز شاهد تظاهرات ضدصهیونیستی بود. شرکت کنندگان در تظاهرات روز جهانی قدس، خواستار توقف شهر‌ک سازی در فلسطین اشغالی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و آزادسازی قدس شریف و پایان اشغالگری صهیونیست ها در فلسطین شدند.

تونس

گروه های سیاسی تونس نیز به مناسبت روز جهانی قدس مراسمی را با حضور سمیر قنطار، قدیمی ترین اسیر لبنانی و شیخ خضر نورالدین عضو دفتر سیاسی حزب الله لبنان برگزار کردند.

این گروه ها از جمله مرکز ملی حمایت از مقاومت و مقابله علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام کردند هدف مشترک همه کشورهای عربی و اسلامی آزادسازی فلسطین و نجات مسجدالاقصی از یهودی سازی است. مساله سوریه نیز در این مراسم فراموش نشد و پرچم سوریه در دست شرکت کنندگان در این مراسم به اهتزاز درآمد و شرکت کنندگان شعارهائی در حمایت از سوریه به عنوان یکی از محورهای مقاومت سر دادند.

قطر

به مناسبت روز جهانی قدس شامگاه پنجشنبه مراسمی با حضور سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم دوحه و کارکنان نهادهای ایرانی مستقر در قطر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

«منیر غنام» سفیر فلسطین در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از هیچ گونه ضدیت با ایران دریغ نکرده، با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف از جمله در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، اظهار داشت: دشمن صهیونیستی نمی‌خواهد امت مسلمان به پیشرفت و توسعه دست یابد، چرا که علم سلاحی است که با آن حقوق ملت‌ها تضمین می‌شود و دشمن می‌داند که پیشرفت‌های علمی امت اسلامی مرگ آن را نزدیک‌تر می‌کند.

استرالیا

صدها نفر از مردم استرالیا نیز با وجود هشدار مقامات دولتی این کشور مبنی بر تعقیب قضایی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس، در این راهپیمایی شرکت کردند.

این مراسم که با هماهنگی هیئت بزرگداشت روز جهانی قدس استرالیا برگزار شد، از مقابل بوستان هایدپارک در شهر سیدنی آغاز و تا سرکنسولگری آمریکا واقع در میدان مارتین پلیس (Martin Place) ادامه یافت.

اکوادور

جمعی از سازمان‌های سیاسی، اجتماعی، تشکل‌های جوانان و اتحادیه خبرنگاران \\\"گوایاکیل\\\"، بزرگترین شهر اکوادور در روز جهانی قدس اقدام به برپایی مراسم و تظاهرات همبستگی با ملت فلسطین کردند.

در این مراسم که در دانشگاه گوایاکیل برگزار شد، \\\"مجید صالحی\\\"، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کیتو، با بهره‌گیری از تصویر و نقشه به تشریح روند توسعه‌طلبی رژیم صهیونیستی و اشغال سرزمین فلسطین طی چند دهه گذشته پرداخت.

وی با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی و سکوت جهانی در قبال این اتفاقات، از استاندارد دوگانه حاکم بر منطق نظام سلطه انتقاد و خاطرنشان کرد: افرادی که برای دفاع از خود و سرزمین‌شان سنگ در دست دارند، تروریست نامیده می‌شوند ولی در قبال کسانی که با تانک و تجهیزات پیشرفته نظامی به صحنه می‌آیند هیچ سخنی گفته نمی‌شود.

در پایان مراسم همبستگی با ملت فلسطین در دانشگاه گوایاکیل، شرکت‌کنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهایی با موضوع همبستگی با ملت فلسطین، اقدام به راه‌پیمایی تا مقابل دفتر کنسولگری رژیم صهیونیستی در شهر گوایاکیل کردند.

در این راهپیمایی شعارهایی همچون \\\"اکوادور در کنار فلسطین ایستاده است\\\"، \\\"اسرائیل عامل امپریالیسم\\\"، \\\"آمریکا از خاور میانه بیرون برو\\\"، \\\"همبستگی جهانی با فلسطین تا رهایی\\\" و ... از سوی تظاهرکنندگان مطرح شد.

در خاتمه این راهپیمایی تظاهرکنندگان تلاش کردند پرچم اسرائیل را در مقابل دفتر کنسولگری این رژیم به آتش بکشند که نیروهای پلیس حاضر در محل مانع این اقدام شدند.

آذربایجان

با وجود تدابیر شدید امنیتی دولت آذربایجان، صدها نفر از مردم جمهوری آذربایجان امروز جمعه در یوم الله قدس در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی تجمع کردند. تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای الله اکبر و مرگ بر صهیونیسم، خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشتند.

پلیس با حمله به تجمع کنندگان به متفرق کردن آنها پرداخت و عده ای را بازداشت و مانع قرائت قطعنامه شد. این تجمع در شرایطی برگزار شد که به علت وجود انزجار گسترده مردمی از رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان، تدابیر ویژه امنیتی در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در باکو به اجرا درآمده بود. همچنین امروز صدها نفر از مردم جمهوری آذربایجان و اعضا و هواداران حزب اسلام این کشور با حضور در خیابان شهدا در باکو، بر آزادی قدس شریف و قره باغ تاکید کردند.

تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردهایی نظیر «دشمن مسلمانان رژیم اشغالگر اسرائیل است»، «مردم مظلوم فلسطین ما با شماییم» و «اشغال قره باغ ادامه اشغال قدس است» بر همبستگی خود با مردم مظلوم فلسطین تاکید کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با محکومیت سرکوب مسلمانان در سایر نقاط جهان از جمله میانمار، اشغال قره باغ را ادامه اشغال قدس دانسته و بر اجرای چهار قطعنامه شورای امنیت درباره قره باغ تاکید کردند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1902
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر بخش ها

 

سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام)

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود

برای ریاست جمهوری 27 نفر و برای شوراهای ولایتی بیش از 3000 نفر ثبت نام کردند

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

قطع نامه نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

• از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

فراخوان! باتوجه به حوادث جهان اسلام؛ یوم الله روزجهانی قدس 1391 در افغانستان با شکوه تر از هرسال برگزار خواهد شد

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

مقدمه کتاب در آغوش هوای اقصا (دو سوال ویک پاسخ!)

درمیان استقبال پرشور مردم سوریه؛ اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس صبح امروز وارد دمشق شدند

پیامی به گوش اقصا از حنجره مردم افغانستان (نشست خبری هیات رهبری کاروان جهانی الی بیت المقدس (بخش افغانستان))

آی امریکائیان آی نمایندگان صلیبی ها - صهیونیست ها! امروز ما آمده ایم تا باشما تسویه وتصفیه حساب نماییم...

شهادت استاد مکتب شهادت

تحریم لویه جرگه و مخالفت با پایگاه های دایم آمریکا در افغانستان

فصل برگریز عکاسی و مخالفت با پیمان استراتیژیک با امریکا (نمایشگاه تصاویر قربانیان هجوم امریکا بر افغانستان 2/8/1390)

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

امریکا بزرگترین تروریست است (همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان)

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر (همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان )

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم (مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند)

همایش بازگشت به قرآن

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

«شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین» (شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

روزي كه كابل همه خشم بود: (گزارشي از مسجد جامع پل خشتي كابل)

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... (گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل)

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس)

قدس شريف محور صلح جهاني(يادداشتي برجلسه گشايش شورای فرهنگی حامیان قدس شریف)

نگاه کوتا به فعالیت های نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.