طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7516856

• تعداد بازدیدکننده: 6730579

• تعداد بازدید امروز: 3736

• کاربران آنلاین: 270

 
 

مقاله مولوی مفلح در همایش بیداری اسلامی و اساتید دانشگاههای جهان اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله والصلاة علی رسول الله و علی آله الطیبن والصحابة الطاهرین.

انا فتحنا لک فتحا مبینا.

جناب رئیس، اشتراک کنندگان گرامی!

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته !

خشنودم که به این مناسبت خجسته و میمون، از نشانی مردم افغانستان در خدمت شما هستم.

آرزومندم تا این اهداف بلند و مقدسی که این همایش بزرگ و شکوهمند، به مقصود دست یابی به آن دایر گردیده است، زودتر نایل آید.

به جا می دانم تا از دردی سخن بزنم که همه امت اسلامی از آن رنج می برد. دردی که از جاکارتا الی جبل الطارق امت اسلامی را درهم پیچیده است و آب های زیادی به آسیاب دشمنان اسلام سرازیر شده است. روز های تاریک و تیره ای که امروز جهان اسلام به تجربه سوگنمندانه ای را سپری می نماید.

این درد بیش از همه گلوی ملت مومن افغانستان را فشرده است. بیش از سه دهه است که ملت بزرگوار افغانستان تجربه های تلخی را در اثر مداخلات استکبار جهانی بارنگ شرقی و غربی آن پشت سرگذاشته است. و هنوز که من این جا با شما صحبت می کنم، در همین لحظه ای که دردهای امت را از غزه تا دمشق، از قاهره تا منامه، از استان راخین برما تا فشار های کشنده بر مسلمانان در پاریس اشک می ریزم، در وطن من انسان های زیادی روزانه به خاک وخون می خوابند. من درحالی که این جا در ماتم کودک فلسطین اشک می ریزم، اما توجه شما اشتراک کنندگان را به کودکان بیگناه و بیشماری جلب می کنم که روزانه در وطن من کشته می شوند و بدون اینکه اندک ترین حرکتی را در وجدان های دنیا ایجاد کند، چهره در نقاب خاک می کشد.

جناب رئیس، استاتید فرهیخته دانشگاه های جهان!

درست، سیطره اقتصادی و اجتماعی که بر کل جهان اسلام از سوی کشورهای استکباری سایه افگنده است، میان امت اسلامی موجب چنان شگاف هایی گردیده است که به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت. تسلط جهان استکباری بر شاهرگ های اقتصادی جهان اسلام، با افراز موجودی به نام رژیم اسرائیل، چنان امنیت و ثبات را در کشورهای اسلامی و بالنوبه در جهان اسلام، برهم زده است که بدون یک همسویی و اقدام هماهنگ کمتر می توان به دورنمای صلح و ثبات منطقه ای وجهانی امید بست.

واقعیت موجود جهان اسلام را باید از جاده های غزه و اریحا و کرانه غربی رود اردن باید به مطالعه گرفت. آنجا که هنوز اشغال ادامه دارد... آنجا که دست مسلح رژیم صهیونستی پیوسته به خون کودکان ومردم بی دفاع فلسطین آلوده است. واقعیت تلخ و درد ناک جهان اسلام را می باید از صحنه های خونین در جاده های شهر منامه و دمشق وحلب به تحلیل گرفت... آنجا که شمشیر مسلمان به خون مسلمان آغشته است...

جناب رئیس، اعضای این همایش باشکوه!

جهان اسلام امروز به یک رهیافت و رهکار نوین و انقلابی نیازمند است، به انقلابی که امروز ما آن را به نام بیداری اسلامی و انتفاضه جهانی جهان اسلام به رسمیت می شناسیم. خود نمودی از این انقلاب جهانی اسلام است. رهبری درست این انقلاب مقدس که نقطه فرجامی باشد برای استبداد و سطر پایانی باشد برای لانه سازی استکبار جهانی، وظیفه خطیری است که شما اساتید دانشگاه های جهان از پس آن موفق به درآمده خواهید توانست.

آن جامه مقدس سمت دانشگاهی شما فرهیخته گرامی است که به عنوان پرچم امید بخش جهان اسلام مورد اعتماد وحرمت امت اسلامی است.

حضار گرامی!

بدون تردید انقلاب ها و حرکت های اسلامی در بیداری اسلامی در جهان اسلام نقشی اساسی داشته است. این قیام های ضد استبدادی در کشور های عربی که برخاسته از بیداری اسلامی است، نظام سلطه گر جهانی را با چالش های دشوار مواجه کرده است که در کشورهای تونس، لیبی و مصر به سرنگونی حاکمان دیکتاتور انجامید. حرکتی که ادامه دارد و متوقف نخواهد شد.

تحولات اخیر در جهان عرب و به خصوص سرعت این تحولات نشان از تحولی بزرگ در سراسر جهان دارد. قیام مردم در کشور های تونس و مصر ظاهرا بدنبال خودسوزی یک جوان در اثر مشکلات اقتصادی و بدرفتاری پولیس در تونس صورت گرفت اما شعله های این آتش تا دوردست ها اثر از خویش برجا نهاد و دیکتاتورهای دیگر را نیز به لرزه در آورده است.

در کشورهایی که طومار قدرت دیکتاتورانش را قیام های مردمی درنوردید، گروه های اسلامی قدرتمند اند. النهضه در تونس و اخوان المسلمین در مصر، اما در عین حال این دو گروه از عواملی بودند که در دراز مدت بهانه ای برای تداوام دیکتاتوری در این دو کشور دادند. زین العابدین بن علی و حسنی مبارک بعنوان حامیان دفاع از سلطهء غرب در برابر بنیاد گرائی اسلامی در کشور های شان مطرح بودند و به همین دلیل امریکا که خود را حامی دیموکراسی در جهان قلمداد می کند، سرکوب دگر اندیشان در این کشور ها را با اغماض شاهد بود و تنها رژیم استبدادی حسنی مبارک سالانه یک ملیارد و سه صد ملیون دالر از امریکای حامی دیموکراسی کمک بلاعوض دریافت می کرد تا از بقدرت رسیدن اسلامگرایان در مصر یعنی مهمترین کشور در جهان عرب جلوگیری نماید.

اکنون به نظر می رسد که امریکا هم راهی جز کنار آمدن با موج های مردمی مخالف با دیکتاتوری در شرق میانه ندارد.

جناب رئیس، حضار نهایت محترم!

در فرجام من از این جا در حالی که این همایش را برای شما مبارک باد عرض می دارم، باورمندم که تفکر ارجمند شما دانه های آرزو وامید را در میان نسل نوین کشور های اسلامی بارور خواهد ساخت.

ایدکم الله بنصره

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2619
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف (به مناسبت روز جهانی قدس 1390)

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

آخرين گام تا زمزمة اقصا!...

قدس شريف محور صلح جهاني

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

اقصا!... اينجا افغانستان مسلمان است!...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.