طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7516855

• تعداد بازدیدکننده: 6730578

• تعداد بازدید امروز: 3734

• کاربران آنلاین: 260

 
 

گردهمآیی تجلیل از روز جهانی قدس (بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین 1389

گردهمآیی با شکوهی در شهر کابل در سال 1389 به مناسبت روز جهانی قدس زیر نام «بازگشت اقصا» برگزار گردید.

این گردهمآیی بزرگ که از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف و شورای اخوت اسلامی افغانستان برگزار گردیده بود، جمع زیادی از فعالان سیاسی، نمایندگان مجلس، استادان دانشگاه‌ها، علما و محصلین و عامه‌ی ملت عزیز و مسلمان افغانستان اشتراک ورزیده بودند. این کردهمآیی به نسبت سایر کنفرانس‌ها و همایش‌هایی که در این مورد برگزار می‌گردید، برجستگی‌ها و ویژگی‌های متفاوتی داشت. در این گردهمآیی مولوی عبدالماجد رئیس شورای اخوت افغانستان ضمن صحبتی گفت: برادران عزیز! بیدار باشید، یهود و نصارا دشمن ماست، هرچند به لباس‌های مختلف خود را بپوشانند، و یهود امروز اراده قاطع دارد که فلسطین را مسکن و مقر اصلی یهودی‌های جهان بسازد. زینهار! این مسؤولیت ماست که به حمایت و دفاع از سایر مسلمانان بپردازیم و به کمک برادران دینی خود در فلسطین بشتابیم.

سیدعیسی حسینی مزاری رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) در این گردهمایی گفت: روز جهانی قدس یادآور خاطرات مظلومیت و مقاومت ملت فلسطین است. اگر خون مظلوم محترم است، چرا خون مردم مظلوم فلسطین پایمال می‌شود؟ چرا آزادی بیان در سرزمین فلسطین تطبیق نمی‌گردد.

انجنیر احمدشاه احمدزی سخنران دیگر این گردهمآیی بود. او نیز انگشت انتقاد در برابر سیاست‌های دوگانه‌ی غرب گذاشت.

همچنان ایشان در ادامه صحبت خود افزود: آزادی فلسطین خواست همه مسلمانان می‌باشد. اما تا زمانی که مسلمانان متحد نشوند، فلسطین آزاد نخواهد شد.

بعداً آقای عرفانی رئیس حزب وحدت اسلامی ملت افغانستان به ایراد سخن پرداخته گفت: قدس متعلق به همه مسلمان هاست و اسرائیل دشمن همه بشریت، و دشمن از هیچ نوع استبداد دریغ نمی‌ورزد. ما باید هوشیار باشیم و به دام دشمن گیر نه افتیم و خود را نبازیم.

مولوی محمدمختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف پیام زیبایی را به خوانش گرفت که در آن آمده است: یکی از روزهای مهم در جهان اسلام، روز جهانی قدس است. روزی که یادآور مهم ترین و مقدس ترین نقطه‌ی از سرزمین خدا بیت‌المقدس است.

در این پیام آمده است که  رژیم جنایت پیشه صهیونیستی سالهاست که خون مؤمنان را می‌ریزد و بر آنها ستم روا می‌دارد و شصت و دو سال است که این ملت مظلوم زیر استبداد رژیم صهیونیستی اسرائیل خورد و ریز می‌شود.

و همچنان در این پیام خطاب به کشورهای اسلامی چنین آمده است: چرا سکوت را اختیار کرده اید؟ چرا به دفاع از مظلومان فلسطین بر نمی‌خیزید؟

این گردهمآیی با دعائیه پرشور برای نجات و رهایی امت مسلمه به ویژه ملت مظلوم فلسطین به پایان رسید . 

گزیده‌یی از سخنرانی ها

در مراسم بازگشت اقصا به مناسبت روزجهانی قدس 1389

مولوي عبدالماجد رئيس شوراي اخوت اسلامي افغانستان

برادران مسلمان شما ميدانيد كه در حال حاضر تلاش مي‌شود يهودي‌هاي زيادي را از مناطق محتلف جهان به فلسطين آورده و اسكان دهند و فلسطين را به صورت كامل وطن يهود بسازند، ما بايد بيدار باشيم.

برادران ببينيد دفاع يك مسلمان از مسلمان ديگر ضرورت ديني يك مسلمان است. وقتي برادران مسلمان تان در غزه در محاصره قرار دارند وجدان ما باور ندارد كه ما اينجا نفس راحت بكشيم بايد وظيفه اسلامي و انساني خويش را با حمايت از مردم غزه به انجام برسانيم. در آخر مي‌خواهم به شما بگويم كه اسلام دين رحمت است كه هرگز به كسي تعرض نمي كند در صورتي كه كسي بر ما نيز تعرض نكند...

آقاي سيدعيسي حسيني مزاري رئيس خبرگزاري صداي افغان

 برادران مسلمان: روز قدس يادآور خاطرات مظلوميت و مقاومت يك ملت است. روز قدس يادآور ملت و مجموعه اي متدين و مسلمان كه براي حمايت از دين خدا و هويت اسلامي و ملي دست به قيام زده اند مي‌باشد.

ببينيد برادران، اگر آزادي بيان مطرح است، چرا امروز در سرزمين فلسطين تطبيق نمي‌شود و اگر خون مظلوم محترم است، چرا خون مردم مظلوم فلسطين پايمال مي‌شود.

نكته مهم ديگر اينكه تدبير و فراست امام خميني (ره) سبب شد كه ايشان دروغ و تزوير غرب را درك كرده و در برابر آن موضع بگيرد. براستي كه امام خميني (ره) درك كرد كه اگر سكوت كند، قطعاً حق مردم فلسطين پايمال خواهد شد. لذا در برابر جنايات اسرائيل به پا خاسته و از همه مسلمانان خواست تا جمعه آخر ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهاني قدس تجليل نمايند...

آقاي قربانعلي عرفاني رئيس حزب وحدت اسلامي ملت افغانستان

عزیزان مسلمان! امروز روز جهاني قدس است و متعلق به همه مسلمانها است و ملت افغانستان اين روز را گرامي داشته و صهيونيست‌ها را به خاطر اشغالگر شان محكوم مي كند.

من دو نكته را عرض مي كنم: اول اينكه دشمن دشمن است. اسرائيل دشمن ما است اسرائیل بیش از شصت سال است كه فلسطين را اشغال كرده است و مردم فلسطین را تحت شديد ترين و جنايت بار ترين حملات شان قرار داده است او دشمن اسلام و مردم فلسطين است. من يك خطابم به سران كشورهاي اسلامي است كه اگر آنها چه از نظر سياسي و چه از نظر نظامي هماهنگ عمل مي‌كردند، امروز قدس شريف آزاد شده بود فلسطين آزاد شده بود اما متأسفانه امروز اختلاف بين كشورهاي اسلامي است. مسأله دوم مربوط به سران كشورهاي عربي است آنها ابتدا شعار عربيت را سرداده بودند نه اسلام را و چيزي نتيجه نداشت؛ ولي خوشبختانه فلسطين امروز شعار اسلام را سر داده است... ما شاهد هستيم امروز بعضي كشورهاي عربي عملاً با رژيم صهيونيستي در محاصره غزه در بستن راه ها و كانال‌هاي زير زميني غزه همكاري مي‌كند. اگر كشور هاي اسلامي متحد مي‌بود ما امروز آزادي قدس را جشن مي‌گرفتيم...

 

احمدشاه احمدزي رهبر حزب اقتدار اسلامي افغانستان

برادران مسلمان! آزادي فلسطين خواست همه مسلمانان مي‌باشد. اما بايد بدانيم تا مسلمانان متحد نشوند، فلسطين آزاد نخواهد شد.

مردم مسلمان افغانستان همصدا با ديگر كشورهاي اسلامي، هر روز پرشورتر از گذشته از مردم فلسطين حمايت مي كنند...

صوفي محمد شريف مجاهد يكي از فرماندهان جهاد

عزیزان بزرگوار و مسلمان! امروز روز دفاع از بيت المقدس است. روز دفاع از مردم مسلمان فلسطين است كه مظلومانه زير بمباردمان اسرائيل به شهادت مي رسند، ما امروز همدردي و غم شريكي خود را با مردم فلسطين، غزه و كساني كه هر روز زير حملات اسرائيل جان شان را از دست مي‌دهند اعلام مي‌كنيم...  

(بازگشت اقصا)

پيام رئيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و رهبر نهضت اسلامي افغانستان به مناسبت همايش تجليل از روز جهاني قدس

 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

 بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذي بنعمته تتم الصالحات، والشكر له على جزيل النعم والعطيات، وصلى الله وسلم على نبينا محمد الداعي إلى المكرمات و ما حي المنكرات، وعلى آله وصحبه الأصفياء السادات، ومن سار على نهجه واقتفى أثره من الصالحين والدعاة.

حضار عالیقدر، مومنان روزه دار، روزه داران دلداده قبله اول مسلمین قدس شریف !...  السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته !

امروز یکی از روز های مهم وگرامی در جهان اسلام است؛ روزي که یاد آور مهم ترین، ارجمند ترین، مقدس ترین قطعه از سرزمین خدا؛ بیت المقدس است و اين روز از چند سالی به یمن استقبال شما ملت مومن، ملت خدا پرست، مردم حق شناس وعدالت گستر، درکشور عزیزما برگزار می گردد. جای هزاران سپاس از شما مردم آزاده است که با دشواری های شرایط کشور، از حساس ترین قضایای جهان اسلام که قضیه قدس شریف است غافل نمانده و درچنین فرصت هایی ابعاد گسترده ایمان داری خويش رابه نمایش می گذارید وعمق ریشه های اسلامی خود را تفسير مي داريد...

عزیزان گرامی روزه داران وارسته!

بیت المقدس و فلسطین معمایی نیست که به توضیح نیاز داشته باشد... سرنوشت تاریخی وتمدنی سرزمین فلسطين چیزی پیچیده ای نیست تا کوشش کنم آن را به توضیح وتشریح بکشم... معناي این سرزمین... قداست این سرزمین از کتاب الله مجید قرآن کریم مایه می گیرد... قرآن کریم است که برای ما می گوید تا درباره این سرزمین موقف گیری نماییم... این وحی الهی است که برای ما می گوید تا دربرابراین منکری که ازسوی رژیم غاصب وخون ریز وصهیونيست اسرائیل که از شصت سال به این سو انجام می یابد سکوت نکنیم...

عزیزان مومن وخدادوست!

این جا سخن از غصب وپامال شدن مقدس ترین مقدسات اسلام است... حرف برروی موضوعی بس مهم است که پیامبرما تکلیف مان را درقبال آن مشخص داشته است... مطلب از یک موضوع سیاسی، قضیه ای استراتیژیک یا یک بینش وگفتمان جئوپلیتیک نیست که ما برسرآن یک درگیری مقطعي، مصلحتي، گذرا يا هم چانه زني بادولتی را داشته باشیم...

بلی دقیقا موضوع چیزی فراتر ازاین هاست... سخن براین است که این قدس از جزیره جا وا الی مراکش را آیینه داری می کند... این مسجداقصا کلید اهمیت وشرافت کل مساجد جهان اسلام است... زمانی عبادت ما معني پيدا مي كند كه ما تكليف خود با مسجد اقصا را روشن كنيم تا آنگاه كه ديدگاه ما، جهان بيني ما وموقف ما در برابر مسجداقصا واضح نگردد ادای نمازدرهرمسجدی با این سوالیه روبه رو خواهد بود که آیا امکان دارد ما مسلمانی باشیم که به همه وجایب خود رسیدگی کرده ایم اما مسجد اقصا دراسارت باشد و پلیدی صهیونيزم جهاني آن محیط ملکوتی را متعفن نموده باشد؟ تا ما پاسخ روشنی برای این سوال به دست نیاوریم شما قضاوت کنید که آیا ما درست به آنچه که پیامبراکرم (ص) به ما دستورمی دهد وبرای ما بسیار واضح دربرابر تجاوزبه حریم اسلام ومقدسات آن تعیین تکلیف نموده است، عمل نموده ایم ؟

برادران مومن !

رژیم جنایت پیشه صهیونیستی سالهاست که خون مومنان بی دفاع، زنان و پیرمردان را می مکد وتازه یکی از رهبران احزاب سیاسی این رژیم به نام عفادیا جوزیف که درحاکمیت کنونی رژیم نیز شریکي عمده محسوب مي گردد، به صراحت نابودی همه فلسطینیان را تقاضا نموده است. شما تصور کنید که آیا دراین عصری که همه دم ازهم گرایی وتحمل دیگران زده و برای پذیرش عقاید دیگران غوغا برپا کرده اند، دم زدن ازنابود سازی یک ملت... ملتي که برسر عقیده، باور و سرزمین خود مقاومت می کند وازهمه جهات درمحاصره است، چیزی جز نشاندهنده تبعیض، آدم کشی، ددمنشی وخطرناک بودن این رژیم برای دیگران شده می تواند؟

این رژیم آنچه را که می گوید بی شرمانه می گوید وبی باکانه انجام می دهد... دوسال قبل مگر عملا این نابود سازی را انجام نداد؟ مگر اعمال رژیم دردوسال قبل درحمله به غزه وپیشتراز آن برخاک لبنان مگر کاری دیگری بودکه امروز رهبران این رژیم نابود سازی ملت مسلمان فلسطين را اعلان می نمایند؟...

قبل از اینکه این رژیم این گونه به صراحت نابود سازی فلسطیینان و فنا نمودن بیت المقدس را اعلان نماید آنانی که به حکم قرآن ودستور سنت پیامبراکرم (ص) به کید و فتنه یهود واقف وبا خبر اند به درستی می دانند که این رژیم به چیزی کم تر از نابــودی فلسطین قانع نیست و د ربرنـــامه این دستگاه شیطانی نابود سازی کشور های اسلامی جهان اسلام نیز در نظر گرفته شده است...

پس مگر این صهيونیست ها بعد ازیک طرفه کردن فلسطین وبیت المقدس آرام خواهند نشست ؟ مگربعد از نابودی قدس و قتل عام مردم بی دفاع فلسطین با سایر کشورهای اسلامی درمودت وبرادری وحسن همجواری !؟

به سر خواهند برد؟... خوب شما بهترمیدانیدکه رژيم صهيونیستی به مقوله هایی چون حق انسانیت و سایر ارزشهای که حافظ کرامت انسانی است پای بندنیست الي آخره...

به یقین که رژیم صهیونیستی اشتهای لقمه های چرب تری را داردکه سد جوع آن کوه های هندوکش هم نخواهد گردید...

روزه داران گرامي!

اين شصت ودو سال براي ملت فلسطين چگونه سپري شده است؟ چرا؟ به چه جرمي؟

اي مستكبران دنيا! اين ملت را به چه گناهي قتل عام مي‌نماييد؟

اي حاميان دو روي رژيم صهيونيستي!!! مسلمانان دنيا آغازگر كدام تجاوزي بوده اند كه در ديروز و امروز جنگ هاي صليبي را آغاز كرده ايد؟

اي غولهاي خون آشام و نفت آشام! ملت بزرگوار فلسطين تا چه زماني بهاي دسيسه و جنايات شما را بپردازند؟ تا كي مي‌خواهيد تا اين داروغه و ژاندارم بدنام را بر دامن جهان اسلام پيوند زنيد؟

اي مستكبران!

اين شصت و دو سال مگر كافي نيست تا بدانيد كه وجود اين جرثومه بر پهنه مقدس ترين مكان جهان اسلام هضم شدني نيست؟

مگر در اين شصت و دو سال فهم نكرديد كه در بطن تفكر اسلامي عناصر مقاومت و جهاد تا هنوز زنده است و نمي‌ميرد،

اين شصت و دو سال چرا شما را نياموخت كه تا قرآن هست اين امت هست و تا اين امت هست بيت المقدس هست و قرآن جاودانه است؟

آي ترويج گران دروغ و رياء!

چه زماني بساط دروغ و رياي تان از سرزمين هاي اسلامي چيده مي‌شود؟

آن دروغ هاي رنگين، حقوق انسان، آزادي، زشت بودن اشغالگري كجاست؟

كجاست آن بهانه ها؟

اي مشت جنايتكار!

به غزه برويد، به لبنان برويد، آنجا چه مي‌بينيد؟

حقيقتاً ترازوي سنجش شما چه ترازويي است؟

چه ترازويي است كه در تيمور شرقي، دارفور و جنوب سودان كفه به سوي مسيحيت سنگيني مي‌كند اما زماني نوبت به قدس مي‌رسد، انگار كه منافع صهيونيزم معيار درستكاري تان را دگرگون مي‌سازد!

اي سران كشورهاي اسلامي و عربي!

ديگر منتظر به چه چيزي دست زير الاشه نشسته ايد؟

نشسته ايد تا مكان مقدس ديگري به اشغال اسرائيل آدم كش درآيد؟

منتظر هستيد تا با توطئه جهاني صهيوني – صليبي كشورهاي اسلامي يكي پي ديگري اشغال گردند؟

آرام گرفته ايد تا دستان بسته به كام اژدهاي استعمار بيشتر فرو رويد؟

اي سردمداران كشور هاي اسلامي!

خطر بزرگي كه رژيم صهيونيستي متوجه امت نموده است مگر جاي شكي باقي گذاشته است؟ چه زماني از خواب سنگين سربلند مي‌كنيد؟ چه منطق و زباني به گوش‌هاي شما خوب‌تر نفوذ مي‌كند تا با آن زبان با شما حرف بزنيم، كه بيشتر از اين امت را در زنجير منافع ناچيز و مصالح شخصي خود بسته نكرده و بگذاريد تا امت با دشمنان خدا حساب خود را پاك كنند!!

خطاب به کشور های اسلامی یک بار دیگر میخواهم بگویم کجاست اقتدار کشور های اسلامی کجاست اتم های کشور های اسلامی کجاست نیروهای هوائی کشور های اسلامی که به کمک مردم مظلوم فلسطین بشتابند مگر آن شمشیرهای در نیام رفته آنان چه وقت برهنه خواهند شد پس سکوت برای چیست ؟ آرامش برای چه چیزی است؟

درست است که فلسطین فرسنگ ها ازما فاصله دارد وما به طور فزیکی برای آنان کاری کرده نمی توانیم - که متاسفیم - اما امروز این رژیم به همان گونه که از یک مجاهد در غزه ورام الله درهراس است... به همان پيمانه نعره های تکبیردر جاده های جاکارتا، کوالالامپور، داکا، اسلام آباد، کابل، تهران، دوشنبه و... نیز لرزه براندام ناپاک این رژیم می افگند... این که بتوانیم فریاد «یا فلسطین نکون فیک مصلین» ( فلسطین نمازگزار تو خواهیم شد) را هرچه عمیق تر، پرمعني تر ورساتر بلندکنیم به يقين چون خنجری قلب صهيونیست هارا خواهیم درید.... عزیزان! واضح است که ملت واقعی فلسطین راه پیروزی خود را درمقاومت دربرابراین رژیم می داند... راه خود را و عزت خود را در ایستادگی می بیند... مذاکرات صلحی که هم اکنون دورازخاك فلسطین برگزارمی گردد چیزی جز فشارهای بین المللی بریک مشت از افرادی که به هوس، راه حل سیاسی رابرگزیده اند ثمری نخواهد داشت...

این معادله ( اعاده حق مردم فلسطین + صیانت مسجد اقصی = امنیت و صلح جهانی ) چیز پذیرفته شده یی در همه محافل طرفدار صلح و نهاد های علمی دنیا است. اما این که لابی صهیونیزم در صدد کتمان این موضوع روشن تر از آفتاب است آن چیز دیگری است. لازم است تا در اينجا بالاي قضيه كشور خود مان هم بحثي داشته باشيم و آن اينكه چرا افغانستان بهای این همه جنگ را بپردازد ؟ چرا صهيونيست‌ها انسان را می کشند و خشم امت اسلامی را به جوش آورده وآتش انتقام را افروخته و حامیان کشور صهيونيستي اسرائيل بقیه جنگ را درکشور ما دنبال می کنند؟ چرا غرب حامي اسرائيل این معادله را از این رو نمی خوانند که اگر غصب سرزمین مسلمانان در فلسطین و همه آنچه آنجا انجام یافته است نمی بود نه یازدهم سپتامبری بود ونه جنگ در افغانستان و نه در هیچ جای جهان اسلام می خواهیم تا با تجليل از روز جهاني قدس و بااين گرد همآيي بزرگ حل قضایای کشور مان را از این رو درست وراست بخوانیم تا به دنياي حامي اين رژيم بگوييم: بروید آن جا دست آن کسی را بگیرید که نفت را به آتش بحران پمپاژ می کند وآن دست ناپاك صهیونیزم است... این جا اگر صدبار این آتش خاموش شود باردیگر توسط صهيونيزم روشن شده و زبانه می کشد...

اگر مي خواهيد كه امنيت در افغانستان حاكم شود، اگر صلح در پاكستان و جنوب آسيا و آسياي مركزي دوام يابد، اگر افريقا از جنگ هاي طولاني رهايي يابد، اگر در اندونيزيا و... ثبات بيايد، و اگر در نيويارك كسي طياره را به ديوار تعميري نكوبد اگر در جاده هاي لندن انفجاري صورت نگيرد صدها و... بياييد، دست اسرائيل را از يخن امت اسلامي دور كنيد، بياييد با رهايي مسجدالاقصا احساسات بيش از يك مليارد مسلمان را مرهم بگذاريد.

عزیزان مومن و روزه دار!

ازچند سالی به این سو، الله پاک این توفیق را نصیب مان ساخت که آن رابطه عمیق مردم ما را با ملت وسرزمین فلسطین با برگزاری نمازجنازه غایبانه برشیخ شهید احمد یاسین درسال 1382 الی برگزاری اولين مراسم روزجهانی قدس درسال 1385 وتاسیس شورای فرهنگي حاميان قدس شريف درسال1388 و دهها مجالس و محافل در رابطه با قضيه فلسطين و جهان اسلام در كشور احیانماییم...

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف كه يك نهاد رسمي بوده و فعاليت قانونمند در كشوردارد جاي بسا افتخار مي داند كه باري ديگر روز جهاني قدس امسال را زير نام «باز گشت اقصا» كه نامي است فراتر از تفاؤل، تقديم مردم مسلمان افغانستان، فلسطين و جهان اسلام مي نمايد. اين درحالي است كه سال جاري يكي از سال هاي پرماجرا درتاريخ قدس وفلسطين و روابط كشور هاي اسلامي نسبت به اين كشور مي باشد. در اين سال باز هم ر‍ژيم دژخيم اسرائيل به قتل وكشتار مردم فلسطين دست زد و محاصره غزه را ادامه داده و درعين حال در امر شهرك سازي و غصب سرزمين هاي فلسطين گام هاي زيادي جلو گذاشت. در سال روان آنچه بيشتر از همه مهم بود فرستادن كاروان هاي آزادي بود كه از سوي جمع بزرگي از انسان هاي آ‍زادي دوست دنيا به سوي غزه صورت گرفت كه سپس كاروان هاي ياد شده به محاصره كشيده شده و بعد هم قتل عامي فجيعي درآن كشتي ها ازسوي رژيم صورت گرفت.

در چنين فضايي اعتراض گسترده مردم صلح دوست وآزادي دوست جهان به خصوص كشورهاي اسلامي حامي واقعي مردم فلسطين عليه اين جنايت ها برخاست كه در اثر آن اعتراض ها هم اكنون اين رژيم در انزواي خطير و بي نظيري به سرمي برد.

هم اكنون اين فرياد هاي اعتراض آميز براقدامات رژيم علي الرغم اين كه بعضي ها برمؤثريت آن اعتراض داشتند، نتيجه خود را برجاي گذاشت و هم اكنون اين اعتقاد واين اعتماد تقويت گرديده است كه فرياد برضد اين رژيم سود مند است و حتا دركوتاه مدت مي تواند رژيم را سر جايش بنشاند.

كسر محاصره غزه عقب نشيني و شكست مفتضحانه رژيم از محاصره آن – ولو به شكل محدود- خود بارقه هاي اميد را براي پيروزي مردم فلسطين و شكست و برچيده شدن بساط رژيم،‌ زنده نگهميدارد.

پيروزي هاي مردم فلسطين كه در واقع و به طور مستقيم پيروزي جهان اسلام بركفر است براي آن دسته از برادران و خواهراني كه در افغانستان دل به قدس داده اند واعتراض مدني و قـــانوني عليه اين رژيم را سالها شعار خود قرار داده اند جاي شاد باش هاي زيادي دارد. این تلاش‌ها را خداوند متعال با همکاری و همیاری شما ملت عزیزنصیب مان ساخته که نگذاشته اید و نمیگذارید تا توطیه جهانی اسرائیل غاصب نام ونشان بیت المقدس را از یاد واحساس مردم ما بشوید ودر زدودن تاریخ اسلامی فلسطین از اذهان امت واحد جهان اسلام موفق گردد.

 عزیزان مسلمان !

ایمان کامل داریم که قدس یکبار دیگر از چنگال پلید صهیونیزم آزاد خواهد شد، صلاح الدین ایوبی ای باز خواهد آمد و دستان اشغالگران را از شانه هاي شان خواهد برید، اما چه زیباست که در صفحات کتاب فتح مبین آزادی مسجد الأقصای اسیر نام و قیام مردم مسلمان مجاهد و غیور افغانستان نیز بدرخشد و نسل های آینده مان به همت پدران شان ببالند و آزادگی را همواره عزیز بدارند.

عزيزان مومن و جوانان خدا جو بدانيد!

•           اسرائيل خوابي است كه تعبيرآن نابودي به دست اسلام است « اسلام است»

•           درود برروان شهداي گلگون كفن بيت المقدس كه روح بدر وخندق وحنين را زنده كردند! «زنده كردند»

•           طليعه آزادي قدس شريف براي مسلمانان جهان و به خصوص براي ملت مسلمان افغانستان تبريك باد. « تبريك باد»

•           نابودي اسرائيل را براي ساختن دنیايی صلح آميز تر و امن تر باور داريم...

« باور داريم»

•           مردم شجاع وغيور افغانستان همواره از داعيه برحق والهي مردم فلسطين حمايت خواهند كرد. « حمايت خواهند كرد»

در فرجام بکباردیگر ازتجمع شکوهمند شما ملت سر افراز از آدرس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف سپاس گزاری می نمایم...

با عرض حرمت

مولوي محمد مختارمفلح

رهبر نهضت اسلامي افغانستان و رئيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف

24 رمضان المبارك 1431 كابل – افغانستان

  تحليلي ازمراسم «باز گشت اقصا»

در تجليل از روز جهاني قدس

كابل سال 1389 هـ ش

       روز جهاني قدس سال هزاروسه صد و هشتاد نه هجري خورشيدي يكي از روز هاي عطف در تاريخ پيوند مردم افغانستان با مردم فلسطين بود. در اين روز كه ديگر كابل نه به طور مقطعي و موسمي بلكه به مثابه يكي از روز هاي مهم جهان اسلام كه بر اين مردم حقي دارد، براي تجليل از روز جهاني قدس به استقبال مي رفت شهر حال وهواي ديگري داشت. در واقع روز جهاني قدس كه به هدف سهيم ساختن آحاد ملت اسلامي به اين قضيه است و منظور از آن همه گير ساختن اين قضيه وكشيدن آن از حوزه بحث هاي تئوريك ومبدل نمودن آن به يك گفتمان ديني، سياسي وفرهنگي است، كابل را دگرگون ساخت.

اين روزجهاني قدس كه سال هاي قبل درميان اوج وموج نابا وري ها در كشور ما به توفيق الهي و به يمن جوانان مومن اين سرزمين جوانه زد، در سال روان بدون هيچ دغدغه اي چندين مساجد عمده شهر كابل آرزوي تجليل ازاين روز را داشتند وبار ها براي رهبري شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف آمادگي خود براي برگزاري آن را ابراز داشتند.

روز جهاني قدس سال روان، مستقيما قضاياي داغ سرزمين هاي اشغالي رازيرنظرداشت و درراستاي انعكاس آن به ملت عزيز ونجيب افغانستان كوشيد وخوشبختانه كه موفق هم بدرآمد.

 

برجستگي هاي روزجهاني قدس سال 1389هـ.ش:

الف: بزرگداشت سال جاري " بازگشت اقصا " ناميده شد. اين نام گذاري نه تصادفي بود ونه هم تخيلي. روشن است كه درسال گذشته حوادثي پديد آمد كه رژيم صهيونيستي را سخت تكان داد. نخست اين كه درغزه محاصره هاي كشنده اي كه از سوي رژيم برملت عزيز فلسطين تحميل گرديده بود، نتوانست تا قامت بلند مقاومت ملت مومن فلسطين رابشكند. شكستن حصار اقتصادي غزه وبه شهادت رسيدن مسافران كاروان آزادي يكبار ديگر هويت رژيم را درانظار عمومي دنيا به حد آخر لكه دارساخت واين خود نمونه اي است براي ايجاد باوربراي آناني كه قدس را ازدست رفته تصورمي كنند. در سال روان كوشيده شد تا براين محور تاكيد صورت گيرد كه اقدامات بين المللي وبه خصوص جهان اسلام وبه خصوص كشور هاي اسلامي منطقه مي توانند تا رژيم را به كرنش دربرابرخواست مردم فلسطين وادار نمايند.

ب: مقرون بودن روزجهاني قدس به موسم انتخابات درافغانستان نيز يكي ازنقطه هاي مهم واساسي اي بود كه در سال روان تجليل ازروزجهاني قدس را معنا دارترمي ساخت. علاقه مندان ودلسوختگان قدس كه بعضا مشاغل تبليغاتي خود را داشتند نداي شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف به تجليل ازاين روز را لبيك گفتند واين روز را اولويت دادند. پس سزاواراست تا اين نقطه به طور جداگانه مورد مطالعه قرار بگيرد. زيرا برخي ها دراين موسم كه گرمي انتخابات را با خود دارد، پاي مصلحت هايي را بكشند و از اقدام به چنين كاري طفره بروند. اما تجليل شكوهمند اين روز در افغانستان، اين نكته را ثابت ساخت كه مردم افغانستان به خصوص شورای فرهنگی حامیان قدس شریف اگر اولويت هاي ديگري هم داشته باشند اين اولويت را فراموش نخواهند كرد كه تا قدس در اشغال است هيچ اولويت ديگري جاي آن را نمي‎تواند بگيرد.

ج: در شعار هايي كه ازسوي شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف انتخاب گرديده بود نيز دقت كافي به عمل آمده بود. درشعار ها كوشش به عمل آمده بود تا به صورت بي باكانه پرده ازروي جنايات رژيم كه دامنه جنايات آن روزبه روز روبه افزايش است، برداشته شود. اين كه سران رژيم دم ازنابودي همه جانبه مردم فلسطين مي زنند ديگر سخن زدن درپرده و دورن پوست معنا ندارد. همين است كه با شعارهاي شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف در سال روان با يك نوع صراحت لهجه روبه رو مي‌گرديم. شعار هايي چون اسرائيل خوابي است كه تعبيرآن نابودي به دست اسلام است ويا طليعه آزادي قدس شريف براي مسلمانان جهان و به خصوص براي ملت مسلمان افغانستان تبريك باد! ويا نابودي اسرائيل را براي ساختن دنیايی صلح آميز تر و امن تر باور داريم... وتاييد همه جانبه حضار از اين شعار ها وحمل اين شعار ها وپلاكارت ها خود خيلي معناداراست.

باتوجه به شرايط كنوني كشور ما براي كسي كه براي خود نام ونشاني ازحاميان رژيم دست وپامي كند اين گونه شعار سردادن ها نه تنها كه در چنبره درايت وخبره سياسي نمي آيد بلكه درحكم چيزي از مقوله انتحار نيز به شمار مي‌رود.

د: نقطه مهم ديگر در همايش سال روان اين بود كه درسخنراني رهبري شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف تاكيد زيادي به نقش مردم كشورهاي مسلمان درتعيين سرنوشت ملت به اسارت كشيده فلسطين بود. زماني كه كسي از ماوراي بحار كه هيچ نوع قدر مشتركي با ملت فلسطين ندارد وآنچه با ملت فلسطين انجام داده همانا شركت درقتل آنان بوده وظيفه اي جز تامين اسلحه براي رژيم خون آشام اسرائيل نداشته است، به خوداين حق رامي دهد كه درسرنوشت ملت فلسطين دخالت كند وچارچوب هايي سياسي را مشخص نمايد چه مانعي دارد تا ملت‎هاي اسلامي به خود اين حق را بدهند تا در امر ياري و همياري مردم فلسطين كه به گونه‎هاي بيشماري پيوند باهمي دارند دست به كار شوند. رهبري نهضت اسلامي به اين حق ملت هاي اسلامي تاكيد هاي زيادي داشت. اوبه صراحت به اين نكته تاكيد كردكه بعد مكاني ما عذروبهانه براي دست گرفتن از همكاري مردم فلسطين شده نمي تواند. اين معنا نداردكه ما بگوييم كه با اثر اين فاصله مكاني كاري ا زدست مان ساخته نيست. رئيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف افزود كه همين سكوت دربرابرمظالم رژيم آهسته آهسته كاررا طوري خواهد ساخت كه ما دربرابر گونه هاي تبهكاري رژيم به سكوت عادت بگيريم تازماني فرابرسد كه قله هاي هندوكش هم نتواند مانع مطامع صهيونيزم بين المللي گردد. نقطه عطف ديگري كه درسخنراني رهبري شورا قابل مكث بود اين بود كه اين قضيه فلسطين يك قضيه ملي و سياسي ياهم منازعه متعارف ميان دو دولت نيست كه بتوان به محكمه بين المللي آن را راجع ساخت و منتظر نتيجه نشست. بلكه اين قضيه يكي از قضايايي است كه مستقیماً به ايمان و باور مان پيوند دارد. زماني ما به اداي نماز مي پردازيم واين را به مثابه يك واجب شرعي مي دانيم، آيا به پرسش اشغال بيت المقدس قبله نخست مسلمانان چه پاسخي داريم ؟

هـ: رئيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف پيشاپيش بيش ازيكهزار نفربعدازاداي نمازجمعه اخيرماه مبارك رمضان از كارته پروان به طرف گردنه باغ بالا به راهپيمايي پرداخته بوده و بعد ازحضور درجمع ساير اشتراك كنند گان سخنراني نمود كه نقاط برجسته آن قبلا تحليل گرديد. اما امسال كاري بيشتراز اين هم بايد انجام مي يافت. درست است كه درجمع حضار سخنراني مبسوطي صورت گرفته بود، اما هنوزهم اين سخن باقي بودكه بايد از محلي نزديك تر اين پيام به گوش نهادهاي بين المللي رسانده مي شد. همين بود كه درختم محفل به اشتراك جمع غفيري ازمردم راهپيمايي دربرابردفتر سازمان ملل متحد به راه افتيد. تعداد زيادي ازاشتراك كنندگان رهسپارمركز شهر گرديده و براي ابراز خشم ونفرت مردم مسلمان افغانستان از اقدامات رژيم سفاك اسرائيل در برابردفتر سازمان ملل متحد پيام مردم مسلمان افغانستان به گوش اين سازمان رسانده شد. حوالي ساعت 5 عصر كه روزه داران همه با شكيبايي دراين محافل اشتراك كرده بودند. با آنكه آمادگي بيشتراز اين راهم داشتند جاده هاي دفتر سازمان ملل متحد را ترك گفته و رهسپار دفتر مركزي شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف شدند .

13/6/1389 كابل افغانستان

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1783
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

مقاله مولوی مفلح در همایش بیداری اسلامی و اساتید دانشگاههای جهان اسلام

افغانستان وپدیده تجلیل از روز جهانی قدس شریف (به مناسبت روز جهانی قدس 1390)

شراره ایمان (همه سبز از یاد او و او الگوی برتر برای همه) به مناسبت بیست ودومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

آخرين گام تا زمزمة اقصا!...

قدس شريف محور صلح جهاني

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

اقصا!... اينجا افغانستان مسلمان است!...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.