طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7998752

• تعداد بازدیدکننده: 7179370

• تعداد بازدید امروز: 28436

• کاربران آنلاین: 900

 
 

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

امروز یک بار دیگر شهر کابل شاهد اتفاق مهمی بود. نهضت اسلامی افغانستان امروز مورخ 24/ 6/ 1392 همایش خاصی را در یاد واره هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی برگزار کرد. نهضت اسلامی افغانستان که متشکل از همه لایه ها واقوام کشور  است ، به هدف تعهد  به آرمان شهدا و پاسداری از ارزشهایی که آنان در پای آن جان سپردند ونیز به خاطر تمثیل وحدت ملی افغانستان و این که ارزش های اقوام این کشور ارزشهای مشترک همه اند وقهرمانان این کشور نیز متعلق به همه اند، طبق برنامه و تقویم کاری سالانه خویش نشست مهمی را در هوتل بین المللی انتر کانتیننتال دایر نمود.

این نشست که از سوی نهضت اسلامی افغانستان به مثابه یک سازمان پیشتاز درعرصه دفاع از کیان اسلامی وهویت ملی کشور به راه افتاده بود، با مدیریت بخش های فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان با شکوه خاصی برگزار گردید و به ساعت نه و سی دقیقه قبل از ظهر این همایش با تلاوت روح بخش آیاتی از قرآن کریم توسط قاری محمد یاسین فضیلی آغاز یافت . سرود نهضت اسلامی افغانستان نیز پخش شد که همه را سرپا نمود که خیلی معنا دار بود.

گردانندگی این همایش که به دوش آقای شیوای شرق بود ، در نخست جای برای سخنرانی محترم آقای مولوی نذیر احمدحنفی داده بود. حنفی که خود از پیش کسوتان نهضت اسلامی به شمار میرود با همان احساس و شور وهیجان خاصی در پشت استیژ درخشید . این وکیل پارلمان که نشانی مبارزات را نیز با خود دارد، محفل را رنگ و بوی خاصی بخشید که تا پایان محفل این فضا امتداد یافت.

یکی از یاران شهید مسعود واستاد ربانی شهید محترم وحیدالله سباوون بود که دراین محفل اشتراک ورزیده بود.

سباوون از معدود چهره هایی است که درافغانستان ممثل وحدت ملی کشور به شمار می رود. سباوون با شهدای یاد شده هم سرنوشت بوده است . او همواره درکنار مسعود شهید وبا درک حقانیت اندیشه های مسعود شهید اگاهانه در کنار او تا آخر استاد . درست بی معنی نیست که دشمنان مسعود شهید نیز دامی در راه او  تنیدند که خدای بزرگ اورا نجات بخشید. او نیز از اهمیت ابتکار نهضت اسلامی سخن گفت و این کار را عمیقا ستود.

عبدالجبار تقوا نیز که قربانی حملات تروریستی بوده است، از راه واندیشه استاد ربانی شهید ومسعود شهید سخن گفت و نیز راه شهدا را راه افتخار وراه نجابت وراه عزت نامید.

به نمایندگی از خانواده شهدای جهاد ومقاومت مردم افغانستان احمد  ضیامسعود وقت سخنرانی یافت و در طی سخنان مبسوط خود نسبت به اهمیت برگزاری مناسبت ها برای یاد بود شهدا بحث داشت ونیز در رابطه به آرمان ها و اهداف شهدا داشت.

سپس نوبت به مولوی محمد مختار رهبر نهضت اسلامی افغانستان رسید وایشان طی سخنرانی مبسوط خویش در رابطه به آرمان شهدا ، نیازهای ما به پیگیری راه آنان ، اهمیت تعهد داشتن به مسیر آنان بحث نمود. همچنان ایشان در رابطه به اوضاع کنونی کشور و نیز در رابطه به اجندای نجات برای افغانستان صحبت داشت و دررابطه به شرایط خاص وحساس کشور و این که نخبگان باید در زمینه چه مسؤولیت هایی را به سر بر سانند ، بحث نمود. بحث های مولوی محمد مختار مفلح  توانست این همایش را درمسیر اهدافی که برمبنای آن برگزار گردیده بود سوق دهد.

سخنران بعدی نیز دکتور عبدالله عبد الله بود که ایشان در نخست از ابتکار نهضت اسلامی افغانستان ستایش به عمل آورد و در بحث مبسوط وجامع خود راجع به مقام شهدا و اهمیت وارزش آن درزندگی روز مره مان صحبت داشت.

ایشان راجع به اوضاع جاری کشور نیز سخن زد و  اشاره کرد که ما به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم و برگزاری انتخابات یک امر ضروری است و همچنین دایر شدن این گونه محافل را تقدیر نمود.این روز که به تقریب بزرگداشت از روز شهدای  افغانستان برگزار گردیده بود، درواقع برای آنانی که از خانواده های شهدا حرف می زدند روز ویژه ای بود. محترم صدیقه بلخی که خود  شهید زاده است روی استیژ رفت و دررابطه به جایگاه شهدا حرف زد. او درواقع درد هزاران مادر ودختر داغدیده  افغانستان  را بیان نمود. او ماننددیگران ازنقش مهمی که نهضت اسلامی افغانستان درراه حراست از آرمان های شهدا ایفا نموده است تقدیر نمود و سخنان او به راستی از همه گیر بودن دید گاه نهضت اسلامی افغانستان پرده برداشت.

دکتور سید علی اکبر کاظمی وکیل شواری ملی ، محمد علم ایزدیار نائب اول مجلس سنای کشور، حسن رضا کاظمی سخنگوی نهضت اسلامی افغانستان که اخیر الذکر یاد داشت نه ماده ای این همایش را قرائت نمود ، نیز به ترتیب با سخنرانی های خویش همایش «دوشهید؛ یک تفکر، یک راه» را به پایان بردند که هریک به نوبه خود روی ارزش های ملی صحبت داشته و بر روی توحید نمودن صفوف ورثه شهدا و یک پارچه شدن مجاهدین صحبت داشتند.

شخصیت های ملی یاد شده به اهمیت تاریخی برگزاری این گونه مناسبت ها نیز تصریح داشته واز نهضت اسلامی افغانستان و نیزاز تمام نهاد های سیاسی ، اجتماعی وفرهنگی خواستند که این گونه ابتکار ها ادامه یافته و این شیوه کار نهضت اسلامی افغانستان الگو قرا گیرد.

محفل با دعائیه محترم الحاج مولوی عبدالرب خطیب به پایان رسید و اشتراک کنندگان با قرائت یاد داشت چند ماده ای که قبلا تهیه شده بود، این همایش را پایان یافته اعلان داشتند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 3066
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

دست‌کم ۷ نفر در پی انفجار موتری ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

هویت اسلامی قدس شریف تغییر ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.