طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7998733

• تعداد بازدیدکننده: 7179351

• تعداد بازدید امروز: 28398

• کاربران آنلاین: 800

 
 

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

1392/4/6

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

2dogdtmp58sheitmiawu.jpg

اعلان میانجیگری میان طالبان و دولت، و اعلان کاندیدای مورد حمایت نهضت اسلامی افغانستان برای احراز ریاست جمهوری دو موضوع مهم بود که امروز صبح توسط رهبر نهضت اسلامی افغانستان با حضور دهها رسانه در دفتر مرکزی  نهضت اسلامی افغانستان صورت گرفت.

l9q2k6kg2l2nfyu8bz7g.jpg

کنفرانس ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس آقای مولوی مفلح در ارتباط با مواضع و دیدگاههای نهضت اسلامی صحبت نمود.

آقای مفلح گفت: اين روشن است كه جهاد مبارك و مقدسي كه در سرزمين افغانستان بذر آن جوانه زد، رشد نمود و به بار و بر نشست همانا شجرة مباركي بود كه از مبدأ ريشه در تقدس معنويت و ارزش هاي كمال بخش انسانيت داشته و به هيچگونه انگيزة آن خيزش هاي مردمي كه سيل آسا به بيخ و بن ظلم و استبداد رخنه نمود، مسايلي كه به معنويت نسبتي ندارد نبود، عدة كه كور خوانده بودند و اين مرز و بوم را كه از قرن ها به توحيد بالله معتقد و باورمند بودند به جاي كشور هاي اروپاي شرقي اشتباه گرفتند و با تبر الحاد خواستند تا ريشه هاي دين اسلام را ببرند اما از آنجا كه فطرت آفرينش حوصلة اين گونه خدا ستيزي را ندارد خداوند امتي را برگزيد، تا يكبار ديگر اعجاز پارينه را در برابر ديدگان عالم به نمايش بگذارد، كه چنين شد وعده يي خدا جو در نفس مراكزي كه براي الحاد بنا يافته بود با سوز اسلامي وارد پيكار شدند آنگونه كه ابراهيم(ع) از بتكده بيرون آمد دستة جوانان مسلمان كه از تبار ابراهيم اند از الحاد كده ها و بنگاه هاي استعماري ظهور نمودند، انقلابي كه تعاليم ديني آن برادران مؤمن در ذهنيت هاي تمام اقشار به وجود آورد، به حق مي توان گفت كه از لحاظ اثر گذاري در سطح ملي و بين المللي از انقلاب كبير فرانسه و جنگ دوم جهاني دست كم نداشت، كه تبديل شدن جهان از دو قطبي به يك قطبي، اتحاد ناباور كردن دو آلمان و رهايي ملت هاي در بند شاهد اين مدعاست.

آقای مفلح افزود: پاسداران حقيقي اين كشور فقط مجاهدين اند. كه در تاريخ جهاد و مقاومت افغانستان هم قهرمانان جنگ و هم قهرمانان صلح و ثبات و تأمين وحدت ملي و بالآخره هم قهرمانان تمدن، ترقي، آبادي و شگوفائي وطن عزيز شان هستند.

آقای مفلح در بخش دیگری از سخنانش گفت: هيچ پاسخي ! امروز ، هيچ وسيله اي دردست نداريم  تا به مردم افغانستان وعده بدهيم كه ما آدم هاي كه حالا هستيم درمسند قدرت خواهيم ماند، به خاطريكه كه بر همه چيز تجارت صورت گرفته است. برهمه چيز معامله صورت گرفته است ، مقدسات اين ملت نيز مورد بهره برداري سياسي قرار گرفته است ، آنچه كه نان خانه ولباس هم مي گفتند بدنام شده است ،‌ كساني كه امروز دموكراسي را آوردند وبراي آن شعاردادند به تمام معناي كلمه بدنام شده است ، اكنون به طرف اين ملت به كدام چشم ببينيم وبگوييم ني ما تافته جدابافته هستيم . ما ازيك كره ديگر اين جا فرود آمده ايم ما دست به كارهاي كه ديگران به آن زدند نخواهيم زد.

اما جاي يك سخن باقي است. وآن اين است كه اگر ما درست نظام بسازيم وبه آن نظام ايمان داشته باشيم ، اگر به افراد كارنكنيم وبه جامعه كاركنيم ، اگر ما الگويي بريني داشته باشيم الگوي الهي اي داشته باشيم وبراي آن عشق بورزيم و براي آن قرباني بدهيم اگر ما از اين سردگمي وبي انديشگي وبي ايديولوژيكي بدرشويم يك چيز هايي را مقدس بدانيم – طبعا كه اسلام عزيزخواهد بود – اگر ما پابندي واقعي داشته باشيم ؛ بالآخره اين بعيد نيست كه روزي ما بتوانيم به آغوش يكنظام برسيم . نظام است كه پاسخ گويي را ايجاد مي كند نظام است كه اعتماد ومراقبت خودي را ايجاد مي كند.

مولوی مفلح گفت: به صورت اختصار باید آنچه که به اساسات شریعت اسلامی ساز گار است و نیز در امر ایجاد ثبات وتامین امنیت مفید واقع می گردد واز سویی اطمینان خاطر برای مردم افغانستان می دهد ونیز آنان را از تکرارنشدن حوادث گذشته اعتماد می دهد یک راه معقول اسلامی وملی ای است که ذیلا به شاه باب های آن اشاره می شود :

1 . ایجاد پایگاه های برای امریکایی ها دراثر عقد پیمان استراتیژیک ویا هر سنددیگری که زمین ، خاک وحاکمیت افغانستان را از تسلط کامل مردم افغانستان بیرون کند از نقطه نظر شرعی حرام است و دراین راستا هرنوع تلاشی غیرمشروع می باشد.

2 . امنیت افغانستان تنها با دراثروحدت ووفاق ملی امکان پذیر است که این کار باید با همیاری علمای کشور ، بزرگان قوم ، رهبران سیاسی ، وزعمای ولایات صورت بگیرد.

3 . بجای تلاش برای ایجاد پایگاه های امریکا درافغانستان ، یک گفتگوی همه جانبه با جهان اسلام مفید ارزیابی می گردد ؛ این گفتگو با جهان اسلام اگر در چارچوب های جدی صورت بگیرد ، و در عین حال

 با یک دپلوماسی قوی که کشورهای مداخله گر را نیز از لابی گری در مجامع جهان اسلام به ضرر افغانستان باز بدارد ، تصور می شود که این کار امنیت را درافغانستان بیشتر قوی خواهد ساخت .

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2467
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

دست‌کم ۷ نفر در پی انفجار موتری ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

هویت اسلامی قدس شریف تغییر ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.