طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7378070

• تعداد بازدیدکننده: 6603737

• تعداد بازدید امروز: 2794

• کاربران آنلاین: 330

 
 

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن /

متن بيانيه رهبر نهضت اسلامي‌ و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس درهمايش (فلسطین خاستگاه انبياء عليهم السلام) /

 به مناسبت روز جهاني قدس 1387 /

بسم الله الرحمن الرحيم

اذن للذين يقاتلون بأنهم ظلموا و ان الله علي نصرهم لقدير

حضار عزيز! من از طرف کميسيون برگزاري مراسم روز جهاني قدس تشريف آوري شما را به اين همايش عظيم خوش آمديد ميگويم، جا دارد از شما به عنوان کسانيکه به خاطر اعزاز کلمة الله و اقامة عدل الهی و حکومت اسلامي ‌اینجا جمع شده ايد تشکری بکنم.

حضار عزيز! مردم متدين و مسلمان افغانستان! به شما معلوم است که قدس قبل بر همه، بخشی از عقيده اسلامي‌و باور ديني مسلمانان است. اهمیت قدس شریف در آیه های سوره اسراء بیان گردیده است، از همين رو، قدس سومين محور در تمدن اسلامي‌به شمار مي‌رود.

حضرت پيغمبر گرامي‌اسلام مي‌فرمايد: آنچه سرزمين محشر است و محل نشور، در آنجا نماز بخوانيد، نماز آنجا مساوي است با هزار رکعت. همچنين در حديث شريف آمده است؛ کاروان ها به سوي سه مسجد روانه مي‌شوند: مسجد الحرام، مسجد من و مسجد الأقصي.

و همچنان در شان بيت المقدس تعظيم هاي بسياري به عمل آمده که قابل شمارش نيستند، در اين باره به گفته حضرت علي کرم الله وجهه به صعصعه بن صوحان اکتفا مي‌نماييم. ايشان مي‌فرمايند: «چه خوش جايگاهي است بيت المقدس، برپا دارندگان نماز در آن مانند، مجاهدان در راه خدا هستند و روزگاري فرا خواهد رسيد که مردم حسرت اين سرزمين را بخورند و بگويند اي کاش کاهي باشيم درون خشت هاي بيت المقدس». همت ورزي مسلمانان در درازناي تاريخ به حفظ اين مرز و بوم اهميت ويژه ای آن را مي‌رساند.

در دنياي معاصر، نه تنها که از اهميت قدس شريف در حيات مسلمانان دنيا کاسته نشده بلکه يکي از شاهرگ هاي حساس جهان اسلام محسوب مي‌گردد. به همين مبنا، قدس آزمون گاهي است براي سنجش حميت ديني و ملي مسلمانان عالم.

اشغال اين بقعه مبارکه از سوي صهيونيزم همان گونه كه توهيني است نا بخشودني به اعتقاد هر مسلمان، چالش جدي براي کيان امت اسلامي، ‌تهديدي براي امنيت، اقتصاد، فرهنگ و هويت آنان نيز به شمار مي‌رود.

برگزاري روز جهاني قد س به مثابه يکي از اولويت هاي نهضت اسلامي‌افغانستان در سرلوحه فعاليت هاي نهضت در رابطه به قضاياي جهان اسلام قرار دارد.

در واقع قضيه فلسطين نماد تعهد به اسلام و ميزان باز گشت امت و تمسک آن به قرآن است، از جانبي دنياي استکبار نيز با هتاکي هاي پيهم به قدس شريف همواره براعصاب مسلمانان نشترزده و حساسيت عقيده آنان را اندازه گيري مي‌نمايد. بنابرين، تا پايان هتاکي هاي صهيونيزم با پشتيباني صليبي ها، مسؤوليت مسلمانان است تا در برابر اين ظلم روشن و تجاوز آشکار خاموش ننشسته و در برابر اين حق تلفي و غصب، صداي اعتراض بلند نموده و ابعاد اين فاجعه را که روزي دامنگير همه جهان اسلام خواهد گرديد برملا سازند.

آري يوم الله آخرين جمعه ماه مبارک رمضان در 20 اگست سال 1979ميلادي توسط امام خميني(رح) آن پرچمدار بزرگ جهان اسلام روز جهاني قدس نام گرفته است و درين روز در سراسر جهان اسلام مسلمانان اين روز را گرامي‌داشته و با مردم ستمديده و مظلوم فلسطين اعلام همبستگي و ابراز هم دردي مي‌کنند در کشور ما نيز براي نخستين بار از سوي نهضت اسلامي‌افغانستان روز جمعه 28 رمضان المبارک 1427هـ ق برابر با 28 ميزان 1385هـ ش از اين روز پر عظمت و تاريخي بسيار شکوهمندانه زير عنوان - «ايستگاه معراج» يادواره خونين فلسطين- به مناسبت روز جهاني قدس بزرگداشت به عمل مي‏آيد.

به تاريخ 23 رمضان المبارک 1428هـ.ق 13ميزان 1386هـ ش نيز از طرف کميسيون برگزاري مراسم روز جهاني قدس که در رأس جوانان قرار داشتند، براي نخستين بار راهپيمايي صورت گرفت و نشست هاي مختلفي هم از طرف همين کميسيون به مناسبت گرامي‌داشت روز جهاني قدس تحت عنوان «حريم اسراء» تدوير يافت براستي اين شما ملت مسلمان افغانستان هستيد که امسال همه ما وشما به ياري خداوند متعال کميسيون متذکره را همکاري نموديم و اين مراسم پر شکوه را برگزار کرديم براستي که اين کميسيون به همت شما سروران عزيز امسال توانست سه برنامه عمده را به پيش ببرد.

اول طوريکه شما شب در صفحات تلويزيونهاي خود ديديد که ما ديروز حدود سه صد طفل يتيم را از همه نواحي شهر جمع آوري کرديم و در مقابل دفتر سازمان ملل تظاهرات را سازمان داديم و با تقديم نمودن اعانه و کمک جمع آوري شده توسط اطفال يتيم به نماينده سازمان ملل ابراز همدردي خود را با ملت فلسطين اعلام نموديم. در حقيقت اين اولين اقدام نمادين خوبي بود که توسط اطفال افغانستان در مقابل دفتر يوناما صورت پذيرفت و طوريکه شما ديديد همه اين اطفال خواست شان از سازمان ملل اين بود که ديگر اطفال را نکشيد و به دنياي صلح دوست اين را به اثبات رساندند که ما فرزندان افغانستان خود را هم سرنوشت فرزندان فلسطين ميدانيم.

برنامه دوم کميسيون سيمينار علمي‌و تحقيقي بود که زير عنوان (فلسطین خاستگاه انبياء عليهم السلام) به مناسبت روز جهاني قدس در هوتل پراويلا داير شده بود که دران تعدادي از نمايندگان پارلمان علماء و جوانان به ايراد سخن پرداختند.

و برنامه سومي يا هم مي‌خواهم بگويم شهکار سومي‌همين اجتماع بزرگ امروزي هست که همه ما وشما بخاطر اشتراک در جهاد ملت فلسطين و به خاطر دفاع از سرزمين هاي اسلامي‌و به خاطر اعلاي کلمة الله اينجا جمع شده ايم خداوند متعال ما و شما را توفيق بدهد تا به خاطر سربلندي و عزت مسلمانان چه در فلسطين، چه در عراق و چه در افغانستان و در بقيه جهان اسلام دست به کار شويم و عظمت از دست رفته مسلمانان را دوباره زنده نمائيم.

آري در حقيقت شما مردم مسلمان افغانستان اين افتخار را کمائي کرديد که با همت همه شما سروران گرامي‌از طرف نهضت اسلامي‌افغانستان براي اولين بار رسماً صداي حق طلبي و عدالت خواهي ملت فلسطين در پايتخت کشور و تعدادي از ولايات از دو سال به اين طرف شنيده شد وشما اين افتخار را نصيب ما و همه ملت مسلمان افغانستان نموديد که دين خود را در قبال ملت مظلوم و مسلمان فلسطين رسالتمندانه ادا نموديد و من از طرف کميسيون برگزاري مراسم روز جهاني قدس به عنوان مسئول اين کميسيون از تک تک شما تشکري ميکنم و فرا رسيدن اين روز بسيار با عظمت و تاريخي را به شما تبريک ميگويم و از فراز اين تريبيون اعلام ميکنم که فرهنگ سازي برگزاري روز جهاني قدس که از طرف نهضت اسلامي‌آغاز شده است گامي‌است که مردم را به سوي يکپارچگي و حمايت از مردم فلسطين سوق مي‌دهد و دشمنان جهان اسلام را سرکوب مي‌کند.

مردم مسلمان افغانستان به حمايت از مردم فلسطين بر خواسته اند و تا زماني اين حرکت خود را ادامه مي‌دهند که روزي در جمعي از مردم مسلمان فلسطين، عراق و سایر مسلمانان يکجا نماز خود را در مسجد الأقصي ادا نمايند و مردم مسلمان افغانستان اعم از زنان و مردان خودرا در جبهات گرم جهاد مردم فلسطين عليه اشغالگران و صهيونيست ها سهيم مي‌دانند.

(صحبت پاياني که با شور و هيجان وشعارهاي کوبنده عليه صهيونيست ها و همپيمانان شان همراه بود(.

 ما ملت مسلمان افغانستان خود را در جهاد ملت فلسطين شريک ميدانيم. حضار: ميدانيم.

ما سلطه کفر و اشغال افغانستان را نمي‌خواهيم، حضار: نمي‌خواهيم.

ما طرفدار قانونمند شدن حضور نيرو هاي خارجي در کشور نيستيم. حضار: نيستيم.

به اميد آنروزي که همه ما نماز را در مسجد الأقصي بخوانيم. حضار: بخوانيم.

در آخر باز هم پيام ميدهم به همه مستکبران جهان که بايد بدانند.[1]

خيبر خيبر يا يهود          جيش محمد سوف يعود

زنده باد اسلام – حضار زنده باد-

با عرض حرمت

مولوي محمد مختار مفلح

رهبر نهضت اسلامي‌و رئيس کميسيون برگزاري مراسم روز جهاني قدس در افغانستان

25 رمضان المبارک 1429هـ ق

 
 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2027
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.