طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7507474

• تعداد بازدیدکننده: 6721504

• تعداد بازدید امروز: 3880

• کاربران آنلاین: 240

 
 

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

از من خواسته اند درین محفل با عظمت خدمت عزیزان عرض ادب داشته باشم؛ گفتند با منطق از سر گذشت ملت مظلوم فلسطین صحبتی ارائه داشته باشم. عزیزان در اینجا می خواهم بگویم، سر گذشت فلسطین فیلم نامه واقعی و آینده تاریخچه یک جنایت صریح است که به بهانه پیکره افسانه وجود هیکل حضرت سلیمان علیه السلام بر فراز کوه هوریا به راه انداختند و مرتکب شدند و سر گذشت فلسطین زندگی مظلومانه مليون ها آواره در اردوگاه های جوالیا و جنین و بارعه است و ما هم آوارگی ها را تجربه کردیم و دیده ایم امروز آلام و درد های آنها با همایشی این چنینی التیام بگذاریم و در یک کلام سرگذشت فلسطین تاریخ مردمي‌است که مي‌میرند تا زنده بمانند.

یک نکته در رابطه به جغرافیای فلسطین خدمت عزیزان تقدیم مي‌کنم، هدف خاصی دارم از طرح این نکته از جهت جغرافیای فلسطین 2724 کیلومتر مساحت دارد غرب فلسطین منتهی مي‌شود به دریای مدیترانه شمال فلسطین کشور لبنان قرار دارد شرق فلسطین نهر اردن و سوریه و جنوب فلسطین را شبه جزیره سینا و قسمتی از کشور اسلامي‌مصر فرا گرفته است.

این موقعیت جغرافیایی فلسطین است، اما قضایا و سرگذشت فلسطینیان را به صورت عربی مطرح کردن درست نیست، من موافق نیستم قضیه فلسطین مسأله عرب ها باشد و بس چون ما مسلمان هستیم باید به اساس اسلام مسایل را مطرح کنیم، لذا گزینه دومي‌که مطرح مي‌کنیم اگر وقت را زیاد هم بگیرد و مجریان بگذارند که درد دلم را بگویم و آن پیشینة تاریخی فلسطین است مهاجرت کنعانیان تقریباً دو هزار پنج صد سال قبل از میلاد به وقوع پیوست، حضرت ابراهیم خلیل از کوه به فلسطین مهاجرت کرد، به تعقیب آن حضرت یعقوب علیه السلام و بالآخره حضرت موسی(ع) در کنعان به دنیا آمد. حضرت موسی علیه السلام حضرت یوشع(ع) و عده‌ای از یارانش را وظیفه مي‌دهد در حال عبور از این سر زمین باشند تا از اوضاع آنجا اطلاع پیدا کنند وقتی خبر دادند که مردم آنجا در سختی زندگی مي‌کنند یهودیانی که در کنار حضرت موسی علیه السلام بودند از فرمان پیامبر خدا سرپیچی مي‌کنند که داستان این قضیه را آیات 20 الی 36سوره مائده به نمایش مي‌گذارد به قرآن مراجعه بکنید و داستان فراوانی از زمان حضرت مسیح علیه السلام و تاریخ اول میلادی اتفاق افتاد که همه حکایت از گذشته و حضور ادیان الهی و پیامبران الهی داشته است ولی پیامبر خاتم آنجا اعلام کرد در اوایل اسلام حضرت پیامبر اسلام برای فلسطین طرح داشت برنامه داشت اسامه ابن زید از جمله ماموریت های که پیدا مي‌کند مردم را از ضلالت نجات دهد بعد هم خلیفه اسلام حضرت ابی بکر آمد و فرمانی صادر کرد متن فرمان خلیفه اسلام: خلیفه فرمود خیانت نکنید در کارها افراطی نباشید بپرهیزید از مثله کردن کودکان و زنان، اطفال را نکشید درختان را نسوزانید و قطع نکنید حیوانات به جز برای خوردن نکشید.

در نوامبر1095 جنگ صلیبی اول وقتی شروع مي‌شود، آغاز فتنه‌های یهود درین سرزمین بالا مي‌کشد 1097 میلادی حدود 150هزار صلیبی از راه قسطنطنیه وارد فلسطین بیت المقدس مي‌شوند و با مردم آن به جنگ میافتند در پانزدهم جون 1099، ورود بیت المقدس و قتل عام 75000 نفری در آنجا مرتکب مي‌شود.

یهود برای یهودی کردن فلسطین در سال 1932، 9500 نفر یهود مهاجر وارد فلسطین مي‌شود در سال 1934، 32هزار برای اینکه فلسطین را یهودی کنند وارد مي‌شود.

نکته دوم اینکه اراضی مردم فلسطین را مي‌گرفتند تا این سرزمین را یهودی کنند از همین رو 667 هزار جریب زمین را به غصب گرفتند.

و مسأله سوم مسلح کردن یهود بود در سال1935 میلادی محموله بزرگ تسلیحاتی از بلجیم به تل ابیب که مقر یهودی ها بود سرازیر مي‌شود برای اینکه یهود را از نظر تسلیحاتی کمک کند و به مردم فلسطین ظلم روا دارند از همه خطرناک تر بی اعتنایی آنها نسبت به اسلام بود.

صدراعظم انگلستان زمانی در لندن که در کنارش وزیر کشور مستعمره اش نیز قرار داشت با یهودی ها جشن بر پا مي‌کنند وزیر کشور انگلستان مستعمره بلند مي‌شود و سخنانی میگوید و اظهار میدارد بسیار خوشبختم که پیشنهاد دولت یهود در قاره افریقا و امریکا پذیرفته نشد و در قلب خاور میانه در فلسطین پذیرفته شد. من به عنوان وزیر بریتانیا از کسانی که پیشنهاد را رد کردند تشکر مي‌کنم و او بلند شد و حاضران را دعوت کرد جام شراب برای موفقیت صهیونیسم سر بکشند. این قدر استهزاء به اسلام عزیز منشأ یهودیت دارد اینجاست وقتی این بی اعتنایی ها شکل مي‌گیرد انتقام نیز شکل مي‌گیرد و عز الدین قسّام تا آخر این انقلاب را رهبری میکنند.

چرا اروپا یهود را به طرف فلسطین ترغیب کرد اروپا در کل غرب دو هدف را دنبال مي‌کرد: هدف اول مي‌خواستند شر یهود را از سر شان دور سازند. دوم مسلمان ها جست خیز داشتند مي‌خواستند اسلام را گسترش دهند، مي‌خواستند دین را به قاره اروپا بکشانند، مي‌خواستند اسلام هر روز برتر و بلند تر باشد و با این کار خواستند جلو نفوذ مسلمانان را بگیرند.

آقای عبد اللطیف سجادی

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2018
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.