طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7507492

• تعداد بازدیدکننده: 6721522

• تعداد بازدید امروز: 3916

• کاربران آنلاین: 390

 
 

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

مسأله قدس و مسجد الأقصی و اشغال اماکن مقدس مسلمانان هر دوی این مسایل، از مسایل قصدی و عمدی به میان آمده از طرف یهود و نصاراست که یهود مثل اینکه جاوید صاحب فرمودند، این‌ها متشتت و پراگنده بودند، همین مسیحیان و یهودیان جمعاً کوشش کردند که دولت یهود به وجود آید. اول دولت فلسطین را در همین ژنیو یعنی سويس موجوده فیصله کردند. بعداً گفتند نه قصه آن دراز است، بالآخره از طرفي بر سلطان عبدالحمید خلیفه آخر عثمانی فشار آوردند و همه باهم برای ایجاد دولت یهود در قلب عالم اسلام مساعی بیشتری به خرچ دادند، حال فرصت این فرا رسیده است که مسلمانان باید کوشش کنند که این ناموس مشترک جهان اسلام است، چرا که مسجد الأقصی یا بیت‌المقدس تنها جای مقدس برای عرب‌ها نیست، بلکه برای تمام مسلمانان روی زمین است و این اولین عقب گشت و ناکامي ‌مسلمانان است که مسأله فلسطین یا مسجدالأقصی را به خود اعراب گذاشتند. باز در بین اعراب آنان به فلسطینیان این را گذاشتند. فقط مسأله آزادی مسجدالأقصی و قدس ایمان مي‌خواهد و جهاد.

ببینید جوانان! دیروز از یک شبکه تلویزیونی دیدیم که صهیونیست‌ها دولت مغرب را به این خاطر قانع می‌سازند که آیت‌های جهاد را از نصاب تعلیمي ‌وزارت معارف المغرب بکشند و این کوشش‌های امریکا و یهود در خلیج فارس هم جریان دارد و حتی در افغانستان، ما علایم آن را مي‌بینیم تأسف به آن روزی که وزارت معارف ما موسسات تعلیمي ‌ما اعلام کنند که آیت‌های جهاد از نصاب تعلیمي‌ موسسات تعلیمي ‌افغانستان بیرون شد و این کوشش‌ها روان است.

برادران عزیز! اینجا که مي‌بینید برای اولین بار در کشور ما مولوی صاحب محمدمختار مفلح از قدس تجلیل مي‌کند، من این را می‌خواهم بگویم، چرا این سردمداران ما که مليون‌ها دالر دارند این روز را تجلیل نمی کنند، این ها چه مي‌کنند؟

چه وقت دولت ما در خدمت مردم قرار مي‌گیرد؟ لازم بود که دولت رسماً‌ اعلام مي‌کرد برای روز تجلیل از قدس. اینها نمي‌خواهند، حتی از خود هم دفاع کرده نمي‌توانند.

رئیس پوهنتون پیشنهاد کرده که از فاکولته شرعیات نیز آیات جهاد از نصاب تعلیمي‌ آن حذف شود. این مرض به ما هم سرایت کرد. اگر ما افغان‌ها و ما مسلمان‌ها از دین خود دفاع نکنیم، چه کسی هست که از دین خدا دفاع کند؟ ما منتظر پارلمان ملی افغانستان بودیم که آنها از دین دفاع خواهند کرد، حالا امروز بالای دین مسخره مي‌شود که در تاریخ افغانستان کسی ندیده و پارلمان ما متشکل از علما، رهبران، سر سپرده‌ها و مجاهدین هست، شما کدام روز دیدید که پارلمان فیصله کرده باشد که از فساد و از همه فجایع و این شراب خوری و از این فحشا جلوگیری شود، پارلمان برای چی هست؟ آنها مسئولیت دارند که در پهلوی همه مسئولیت ها، مسئولیت دینی خود را ادا کنند آنها را کسی چیزی گفته نمي‌تواند در پارلمان باید مردم شجاع و با همت باشد تا از دین دفاع کند و...

از بالا آب گل آلود است. حالا در پارلمان هم تغییر آورده نمي‌توانند. ما کجا برویم، چه کنیم، آیا وضع امروزی افغانستان قابل تحمل هست؟ این شرم است برای زمامداران ما، برای کابینه ما، برای پارلمان ما که افغانستان بی‌چاره تا هنوز هم در طول سی سال حالا هم که دنیای غرب اینجا حضور دارد افغانها بیچاره تر از گذشته هستند، نا امنی روز به روز اوج مي‌گیرد، اینها همه نتایج آن است که ما از دین دفاع نکردیم، اگر ما از دین دفاع نکنیم و از مقدسات خود دفاع نکنیم، اینهایش که رفته باقی آن هم در کام کفر مي‌رود. برای دولت این جای شرم است و برای آن رئیس جمهور شرم است و به آن کابینه‌ای که منظوری داده شرم است. این کابینه نه از مردم مسلمان افغانستان است و نه از جهاد و افغانیت نمایندگی می‌کند. چو کفر از کعبه بر خیزد کجا ماند مسلمانی!

برادران همگی تان جوان هستید، خود تان حرکت کنید، از این زمامداران شما هیچ امیدی نداشته باشید؛ چرا منتظر هستید؟ من یقین دارم که سیاستمدار هم دارید، اقتصاددان هم دارید، حرکت کنید، یک حرکت ملی به وجود آورید در این ملک جوانان باید از یک برزخ نجات پیدا کنند. جوانان هر مملکت پیشتاز انقلاب های سلیم و سالم در حرکت اند لیکن در افغانستان ما در این دانشگاه‌ها که چندین هزار محصّل اند یک روز نشنیدیم که این ها صدا بزنند خود شان را تنظیم کرده باشند و از امریکا و ملل متحد بخواهند که این چی هست که ما هر روز کشته مي‌شویم؟ آیا افغان بودن معنایش این است که هر روز کشته شود. این افغان را که مي‌بینید هم از چنگال روس و کمونیست شما را نجات داد. اما این غربیها مردمان بی‌مروت اند، این ها قصداً مي‌خواهند که ما وجود نداشته باشیم بیایید حالی هم پرسان کنید از غرب شما پاسپورت دارید. شما آزادی فرانسه را مطالعه کنید جنرال دوگل وقتی که جنگ جهانی دوم بود اعلام کرد همه اعراب و مسلمانان و غیر مسلمانان و آسیایی و افریقایی که در جنگ دوم جهانی از فرانسه دفاع مي‌کند. ما با آنها هستیم بالآخره جنگ تمام شد و به آن مردم ضرورت هم پیدا نشد تمام کسانی که در آن جا ثبت نام کرده بودند امروز شما از فرانسوی ها پرسان کنید تمام آنان را دولت فرانسه امتیاز داد. ولی ما افغانها و رهبران مجاهدین اعرابی که در پهلوی ما جنگیدند و همه سرزمین افغانستان از شهدای اعراب جا دارد این طور زمین در افغانستان پیدا نمي‌شود که اعراب در آن خون نداده باشد آیا ما شرم نداریم آنها را بنام القاعده و طالب قلمداد کنیم، یعنی بی غیرتی است و بی ایمانی. چرا وقتی که پول و دالرش را مي‌گرفتیم خوب بود حالا که روزی از کشور ما بر آمد اعراب قاتل اند، تروریست اند و القاعده اند وهم این را غیرت اسلامي‌و افغانی ایجاب نمي‌کند. این بسیار جای تعجب است که بوش، کرزی صاحب و مشرف صاحب را مي‌نشاند و برای شان توصیه مي‌کند که ملک را خراب نکنید، این ملت که روس را شکست داد و این ملت که انگلیس را از اینجا کشید حالا آنها همین قدر نمي‌توانند که سرنوشت خود را خود تعیین کنند؟

خدا کند که همه ما و شما دست به دست هم بدهیم و ملک را آباد کنیم ملک در حالت تجزیه و حالت خراب قرار دارد، اگر این زمام داران و سیاستمداران باشد این ملک را چند پارچه خواهیم دید که خدا نکند چنین کاری شود و خدا این خراب کاران را موقع ندهد که با سر نوشت ما ازین بیشتر بازی کنند.

انجنیر احمد شاه احمدزی صدر اعظم سابق کشور

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1876
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.