طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7507476

• تعداد بازدیدکننده: 6721506

• تعداد بازدید امروز: 3884

• کاربران آنلاین: 260

 
 

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

بيش از شصت سال است که قلب جهان اسلام در خون مي‌تپد؛ آري! اين قلب به خون غنوده‌ي جهان اسلام به وسيله غداران و فرعونيان زمان شب و روز آن تيره و تار گشته است. گفتيم قلب جهان اسلام، بلي! اين قلب خونچکان جهان اسلام سرزمين مقدس قدس، ايستگاه معراج النبي(ص) و مهبط وحي پيامبران الهي است.

ملت مظلوم، اما سر به کف و شجاع فلسطين بيش از شش دهه است که در مقابل غاصبان و زورگويان تاريخ دست و پنجه نرم مي‌کنند؛ بدون اينکه کسي آنان را در اين نبرد نا برابر ياري رساند. هرچند بنا بر اسناد و مدارکي که وجود دارد، مردم افغانستان از ساليان درازي بدينسو با مردم فلسطين همسويي و همدردي داشته و دارند که به روايت اسناد حتا در سال1327هـ،ش مردم کابل مقدار نهصد افغاني پول نقد را جمع آوري و به آدرس مردم مجاهد فلسطين ارسال داشته اند. ولي پس از آنکه افغانستان مورد تهاجم ابر قدرت‌هاي وقت قرار گرفت و در نابساماني‌هاي پيهم فرو رفت، مردم افغانستان نه تنها مصروف دردها و آلام خويش گرديدند که آهسته آهسته برادران مسلمان فلسطيني خويش را فراموش نمودند.

همين که در ساليان پسين، صلح و ثبات نسبي در کشور حاکم گرديد، يکبار ديگر داعيه همدردي با ملت مسلمان فلسطيني از سوي رهبری نهضت اسلامي‌افغانستان و عده‌یی از سازمان‌های مردم نهاد شکل گرفت که الحمدلله بعد از گذشت چند سال، اين داعيه آزادي خواهي قدس شریف و همدردي ملت مسلمان افغانستان با ملت برادر و مجاهد فلسطين قوت گرفت و با همت فرزانه فرزندان نهضت اسلامي ‌و ملت مسلمان افغانستان روح تازه‌يي در آن دميده شد که ما به ياري خداوند متعال در سال های 1385 تا 1389 شاهد برگزاري مراسم با شکوه همبستگي مردم افغانستان با مردم فلسطين و هم چنان انعکاس آن در رسانه‌هاي داخلي و خارجي بوديم.

شايد نزد بسياري‌ها سوال پيدا شود که چه چيزي ما را با مردم فلسطين پيوند مي‌دهد؟ جواب واضح است و آن اينکه فقط اسلام است که ما را با ساير برادران و خواهران مسلمان ولو درهر جايي از دنيا که باشند پیوند داده و رابطه‌يي ناگسستني ايجاد مي‌کند.

پيامبر گرامي‌اسلام(ص) مي‌فرمايد: «المؤمن کالبنيان يشد بعضه بعضاً» مومنان به مثابه ديواري هستند که يکي ديگرش را مستحکم و استوار نگه مي‌دارد.

حضرت پيغمبر گرامي‌اسلام مي‌فرمايد: آنچه سرزمين محشر است و محل نشور، در آنجا نماز بخوانيد، نماز آنجا مساوي است با هزار رکعت. همچنين در حديث شريف آمده است؛ کاروان ها به سوي سه مسجد روانه مي‌شوند: مسجد الحرام، مسجد من و مسجد الأقصي.

در دنياي معاصر، نه تنها که از اهميت قدس شريف در حيات مسلمانان دنيا کاسته نشده بلکه این قضیه يکي از شاهرگ هاي حساس جهان اسلام محسوب مي‌گردد. به همين مبنا، قدس آزمون گاهي است براي سنجش حميت ديني و ملي مسلمانان عالم.

انگیزه‌ی مهم دیگری که ما را واداشت تا به قضیه قدس و اقصای شریف اهتمام بیشتر دهیم همانا اشغال قدس است. زیرا اشغال اين بقعه مبارکه از سوي صهيونيزم همان گونه كه توهيني است نا بخشودني به اعتقاد هر مسلمان، چالش جدي براي کيان امت اسلامي، ‌تهديدي براي امنيت، اقتصاد، فرهنگ و هويت آنان نيز به شمار مي‌رود.

حقیقت این است که ملت مظلوم فلسطین عضوی از خانواده­ی بزرگ اسلام است که  امروز زیر ساطور ظلم و استبداد رژیم غاصب اسرائیل قرار گرفته است. لازمه­ی مسلمان بودن این است که به پیمانه­ی توان به یاری آنها بشتابیم و در راستای افشاگری توطئه­های رژیم صهیونیستی و توسعه­ی داعیه­ی برحق ملت مظلوم فلسطین همت به خرچ دهیم.

نهضت اسلامی افغانستان به منظور ادای این رسالت، و آزادی سرزمین مقدس قدس، با اتکا و اتکال به خداوند متعال و با ابتکار خلاقانه ای افتخار  روند شکل گیری روز جهانی قدس در افغانستان را به دست گرفت و فریاد آزادی خواهی قدس و همدردی با ملت مظلوم فلسطین را سرداد و برای نسل جوان کشور فهماند که فلسطین و قدس عضوی از خانواده جهان اسلام است، آزادی آن و دفاع از این ملت مسؤولیت ایمانی و انسانی ماست و غفلت از آن به معنای بی­اعتنایی در برابر این رسالت ایمانی و موجب تقویت استبداد در سرزمین قدس می­شود.

پس در واقع قضيه فلسطين نماد تعهد به اسلام و ميزان باز گشت امت و تمسک آن به قرآن است، از جانبي دنياي استکبار نيز با هتاکي هاي پيهم به قدس شريف همواره براعصاب مسلمانان نشترزده و حساسيت عقيده آنان را اندازه گيري مي‌نمايد. بنابرين، تا پايان هتاکي هاي صهيونيزم و پشتيباني صليبي ها از آنها، مسؤوليت مسلمانان است تا در برابر اين ظلم روشن و تجاوز آشکار خاموش ننشسته و در برابر اين حق تلفي و غصب، صداي اعتراض شان را بلند نموده و ابعاد اين فاجعه را که روزي دامنگير همه جهان اسلام خواهد گرديد برملا سازند.

براساس همین انگیزه‌ی دینی و مسئولیت سترگ اسلامی و فرامرزی يوم الله آدینه فرجامین ماه مبارک رمضان در 16 اسد سال 1358هـ.ش، توسط امام خميني(رح) آن پرچمدار بزرگ جهان اسلام روز جهاني قدس نام گرفته است و درين روز در سراسر جهان اسلام مسلمانان اين روز را گرامي‌داشته و با مردم ستمديده و مظلوم فلسطين اعلام همبستگي و ابراز هم دردي مي‌کنند.

به جا میدانیم تا در اينجا به آبروي مسلمانان جناب حضرت آيت الله العظمي، رهبر مسلمين خميني عزيز هزاران اکليل سپاس نثار کرد وبه روح بزرگ آن طليعه آفتاب فتح وظفر دسته گل هاي رحمت فرستاد. وروان آن بزرگ مرد را از خداوند بزرگ شاد خواست... همو بود که اين قضيه به حاشيه رانده شده از حيات مسلمانان را به متن باز آورد. وحمايت از فلسطين از دست رفته را براي مسلمانان جهان آموخت... دم مسيحائي او بود که اين مردم فلک زده را متوجه حيات با عزت ساخت. و به رژيم شرف باخته صهيونيزم وحاميان آن فهماند اگر فلسطين وقدس بلعيده هم شود جز خار گلويي بيش براي آن ها نيست... همو بود که مناعت، شوکت وعزت مسلمانان را در وفاداري با ميزان حمايت از داعيه رهايي قدس عيار زد... رحمت خدا بر او و ياران او باد که با مناعت مبارزه نمود وبا شرف حکومت بنا کرد وبا عزت از دنيا رخت بر بست.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1755
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

درسهایی از نبرد لبنان

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

غنی: مسئولان حمله به اماکن عمومی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.