طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7378249

• تعداد بازدیدکننده: 6603916

• تعداد بازدید امروز: 3152

• کاربران آنلاین: 120

 
 

درسهایی از نبرد لبنان

بدون شک نبرد حماسی «حزب الله» لبنان با اشغالگران و متجاوزان صهیونیست، فصل جدیدی در مسأله فلسطین گشود و این نبرد برکات و عبرت‌هایی داشته است که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  1. توهم قدرت افسانه‌یی اسرائیل بر همه‌گان آشکار گردید و معلوم شد که یکی از عواملی که مسلمانان را از پیروزی دور نگهداشته، توهم نسبت به قدرت این رژیم غاصب است نه قدرت واقعی آن. بار دیگر داستان مسجد مهمان‌کُش تحقق یافت و بی‌تردید حزب الله لبنان طلسم اسرائیل را شکست.
  2. عدم مقاومت جدی مردم افغانستان و عراق در مقابل متجاوزان امریکایی و انگلیسی که بیشتر ناشی از کینه‌يی بود که از حکومت‌های ظالم خود داشتند و عدم مخالفت جدی کشورهای اسلامي‌با اشغال این دو کشور، که باز بخشی از آن ناشی از کینه‌ي بود که با حکومت‌های آنها داشتند و امریکا و انگلیس به بهترین نحو از این کینه‌ها بهره‌ برداری کردند، قضاوتی در میان مردم جهان پدید آورد که به آسانی می‌توان سرزمین‌های اسلامي‌را تصرف کرد ولي مقاومت اسلامي‌لبنان این برداشت غلط را محو کرد و نشان داد که مسلمانان تا چه حد در دفاع از سرزمین‌های اسلامي‌شان جدی می باشند.
  3. بار دیگر روشن شد که جامعه‌ي اسلامي‌همواره از داخل تهدید می‌شود، نفاق برخی دولت‌های حاکم بر کشورهای اسلامي، ‌که نابودی حزب الله را به اسرائیل توصیه کرده و برای آن لحظه شماری می‌کردند به این خیال که طومار حیات حزب الله ظرف دو سه روز بسته خواهد شد، آشکار تر گردید. معلوم شد که جوامع اسلامي‌ بیشتر از آن که از کفار و از دشمنان خارجی مانند اسرائیل و امریکا ضربه بخورد، از منافقان داخلی ضربه می‌بیند؛ چنانکه در گذشته حادثه‌یی سپتمبر سیاه که در آن تعداد زیادی از فلسطینی‌ها قتل عام شدند توسط دولت وقت اردن پدید آمد. چه خوب گفت رهبر گرانقدر حزب الله آقای سیدحسن نصرالله در خطاب به برخی از سران عرب، که ما از شما انتظار کمک نداریم فقط می‌خواهیم بی‌طرف باشید (یعنی از اسرائیل حمایت نکنید.)
  4. با رشادت و مقاومت جانانه‌یی که حزب الله از خود نشان داد، شدت جنگ با ایران برای امریکا و انگلیس آشکار تر شد. غربی‌‌ها در تحلیل‌های خود حزب الله را نمونه‌ي کوچکی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي‌ايران معرفی می‌کنند و می‌گویند، این مشت نمونه خروار است. آنها در مقالات خود از سپاه پاسداران با صفت powerful یعنی قدرتمند نام می‌برند. اکنون این سوال برای آنها مطرح است که اگر مسأله هسته‌یی ایران را به جنگ بکشاند چگونه می‌خواهند با نیروی نظامي‌ایران که از نظر ایمان و قدرت معنوی همان حزب الله است و از نظر تعداد افراد و تجهیزات پیشرفته قابل قیاس با آن نبوده بلكه به مراتب نيرومندتر از آن است روبرو شوند.
  5. جنگ لبنان نشان داد که جنایت برای غربی‌ها بسیار آسان است. غربی‌ها به دلیل جهان‌بینی مادی و تعصب نژادی خود و اینکه خود را انسان برتر می‌دانند و انسان شرقی را انسان درجه دو، به راحتی کشتار می‌کنند. زنان و کودکان را قتل عام می‌کنند و به دلیل نفاق همه این‌ها را به پای گسترش دموکراسی و آزادی می‌نویسند. چنانکه در جنگ بوسنی مسلمانان را به آسانی قتل عام کردند و در جنگ‌های صلیبی نیز کشتارهای فجیعی را مرتکب شدند که مؤرخان با وجدان و منصف خود آنها، ضمن اعتراف به این جنایات وحشتناک نتوانسته اند از ابراز شرمندگی خود داری کنند.

به تعبیر شهید آیت الله مطهری، شرقی از نظر جنایت هرگز به پای غربی نمی‌رسد؛ درین جنگ بار دیگر خوی حیوانی غربی‌ها در فجایع مانند فاجعه قانا هویدا شد.

  1. این جنگ بار دیگر پیروزی ایمان و اراده را بر سلاح و تجهیزات به اثبات رساند. یکی از افسران صهیونیست در منطقه‌ی «مارون‌الرس» كه با مجاهدان حزب‌الله روبرو شده بود، می‌گفت: آنها افراد خاصی هستند ماموریتی را که به آنها محول شده است، بدون ترس از کشته شدن و در زیر رگبار گلوله‌ها و مسلسل‌ها به راحتی انجام می‌دهند.

آری! این چیزی است که امریکا، انگلیس و اسرائیل هیچ سلاحی برای مهار کردن آن ندارند.

 

در پایان ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:

اول اینکه اسرائیل امریکا و برخی سران عرب مسأله آغاز کننده جنگ را مطرح کردند، در این زمینه باید گفت: مردمي‌که سرزمین شان اشغال شده هر زمانی حق دارند به اشغالگر حمله کنند، مردم فلسطین، لبنان، سوریه و اردن هر زمانی که اراده کنند، حق دارند به اسرائیل حمله کنند، درین جا اصلاً مسأله آغاز کننده معنی ندارد.

یکی از هنرهای غربی‌ها در سال‌های اخیر همین بوده است که بسیاری از حقایق را وارونه کرده اند. اشغالگر و مهاجم به عنوان مظلوم، مدافع و آزادی بخش معرفی شده، مجاهد و مدافع سرزمین خود، ظالم و تروریست نامیده شده است. غربی‌ها کمک‌های خود به اسرائیل را علنی و با افتخار انجام می‌دهند، بنابر این، ما مسلمانان نباید مخفیانه و احیاناً با خجالت و شرمندگی که داریم به عدة تروریست کمک می‌کنیم و فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها را کمک برسانیم، این یک پیروزی تبلیغاتی برای دشمن است.

نکته دوم این است که حساب ملت‌ها از حساب دولت‌ها جداست، لازم نیست داوطلبان توسط دولت‌ها اعزام شوند، دولت‌ها ممکن است ملاحظاتی درست یا غلط داشته باشند که قادر به انجام این کار نباشند. مسلمانانی که در خود توان رزم چریکی و شوق جهاد با کفار را احساس می‌کنند، نباید منتظر فرمان دولت‌های شان باشند و این مسأله افغانستانی، ایرانی، مصری، عراقی، سودانی، پاکستانی، اروپایی و امریکایی و شیعه و سنی را نمی‌شناسند؛ زیرا تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته و این جنگ شبیه جنگ احزاب در صدر اسلام است.

مولوی محمدمختار مفلح

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1786
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر صفحات

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دوشهید؛ یک تفکر، یک راه همایش یک روزه بازشناخت اندیشه های دو مرد مکتب جهاد و شهاد؛ شهید پرفیسور برهان الدین ربانی و احمد شاه مسعود شهید

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با مولوی مفلح

متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف درشست وپنجمین سالروز یوم النکبة 15 می 1948 ( 25/2/1392 کابل افغانستان )

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قرس شریف در رابطه به قضایای مهم کشور وجهان اسلام به مناسبت شست وپنجمین سالروز یوم النکبة( روز فاجعه ) 15 می 1948 - ( 25/2/1392 کابل افغانستان)

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد 20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

سیمینار سه روزه برای طرح دید گاه های هیأت مؤسسان نهضت اسلامی افغانستان وشورای حامیان قدس شریف در رابطه به قضایای کشوروجهان اسلام

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مکثی برکارکردهای اخیر نهضت اسلامی و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی گردهمآیی در کابل حملات وحشیانه اسرائیل بر نوار غزه را تقبیح کردند

طی یک‏گردهمآیی امضای‏پیمان‎امنیتی‏با‏آمریکا‏مردود‏دانسته‏شد

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد 1391/5/27

پیوست تقویمی میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص) و تاسیس مجدد نهضت اسلامی افغانستان مبارکباد!

جایگاه قدس، تجاوز صهیونیزم و مسؤولیت امت مسلمه در برابر آن

راهپیمایی کودکان 1387 (ديگر کودکان را نکشيد!)

فلسطین خاستگاه انبیاء (علیهم السلام) به مناسبت روز جهانی قدس 1387

در انتظار ایوبی دیگر... پیام مولوی محمد مختار مفلح رئیس کمیسیون مراسم برگزاری روز جهانی قدس 13/7/1386 کابل- افغانستان

کنفرانس علمی و تحقیقی به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هجري خورشيدي

تاریخ به داوری مي‌نشیند

عروسک و تمثال بوش و اولمرت به آتش کشيده شدند

راه پيمايي بزرگ مردمي‌در کابل به مناسبت روز جهاني قدس 13/7/1386هـ. ش

براي نخستين بار کابل و شماري از ولايات کشور شاهد راهپيمايي و برگزاري محافل روز جهاني قدس بود

برای اولین بار در تاریخ افغانستان از روز جهانی قدس با برگزاری راهپیمایی تجلیل به عمل آمد

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از طرف رهبري نهضت اسلامي‌افغانستان بزرگداشت به عمل آمد

روز جهانی قدس و روند شکل گیری آن در افغانستان

ایستگاه معراج یادواره خونین فلسطین

بعد دینی وسیاسی قدس و اثرات اشغال آن بر کل جهان اسلام

اسرائیل نابود می شود

مروری بر تاریخ سرزمین فلسطین و حاکمیت عرب و اسلام بر آن

آجندای رژیم صهيونيستي و برنامه‌های توسعه طلبانه آن در منطقه

سکوت مسلمانان در باب یهودی سازی قدس شریف

توضیح و تجلیل از روز جهانی قدس

مروری بر نقض حقوق مذهبی مردم فلسطین

تحولات منطقه و شصتمین سالگرد تشکیل سازمانهای صهیونیستی

روند تغییر مالکیت اراضی فلسطینی

قضیه فلسطین و توطئه های پشت پرده آن

انتفاضه سنگ

حمایت از حزب الله حمایت از اسلام است

اسرائیل زبان جهاد را خوب می‌فهمد

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

راه نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.