×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱ دلو , ۱۳۹۹  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شهادت مهر تائید الهی و شهید سرفصل سبز جهاد وایستادگی (به مناسبت اولین سالیاد گرامیداشت  شهادت سردار قاسم سلیمانی)

شهادت مهر تائید الهی و شهید سرفصل سبز جهاد وایستادگی
عنوان نشستی بود که امروز ۱۵ جدی ۱۳۹۹ به مناسبت گرامیداشت از اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و یادبود از شهدای افغانستان و جهان اسلام با سخنرانی های شخصیت ها و نمایشگاه عکس در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان برگزار گردید، در این محفل که با شرکت تعدادی از علما و اساتید دانشگاه در حضور رسانه ها صورت گرفت آقای مولوی محمد مختار مفلح طی سخنانی گفت: «یاد جاودانه مردان نامدار و قهرمانان دنیای اسلام به سان شهید احمدشاه مسعود و شهید استاد ربانی، شهید سردار سلیمانی، شهید فتحی شقاقی، شهید استاد حسن البناء، شهید سید قطب، شهید شیخ احمد یاسین رمضان، شهید عماد مغنیه و شهید ابوالمهدی المهندس که همه متعلق به مکتب بزرگ اسلام هستند نه تنها ادای مسؤولیت دربرابرآرمان شهدا است بلکه روز شکر گزاری نیز است که ما یعنی امت مسلمه امت آشنا به فرهنگ ایثار و شهادت هستیم و دنیای اسلام هم بی قهرمان نیست.

مبارزات و مجاهدت های وصف نشدنی شهدای بزرگوار کشورما، جهان اسلام و شهید سردار قاسم سلیمانی ونقش بی بدیل و قدرتمند این قهرمانان مخصوصا شهید سلیمانی در تقویت و استحکام محور مقاومت در منطقه، باعث شد طی چند سال اخیر ایشان به عنوان پر نفوذ ترین و اثر گذارترین فرد در تحولات خاورمیانه و همچنین اصلی ترین دشمن آمریکا و رژیم اسرائیل در رسانه های جهان شناخته و مطرح شود.
از همین رو، در آستانه اولین سالیاد شهادت این سرباز پر افتخار اسلام، بیان اندیشه ها و پاسداشت رشادت ها و مجاهدت های این شهید از جمله اقداماتی است که می تواند به شناخت بیشتر شخصیت و خدمات ایشان برای مردم افغانستان و همه جهان اسلام و همچنین زنده نگه داشتن راه و هدف وآرمان شهداکمک نماید.
رهبر نهضت اسلامی افغانستان بااشاره به نقش سردار سلیمانی در تحولات خاورمیانه اظهار داشت
تا قبل از تحولات اخیر خاورمیانه واژه مقاومت به جنوب لبنان و فلسطین اطلاق می شد با توطئه شوم آمریکا و رژیم اسرائیل علیه ملت های مسلمان منطقه مبنی بر تجزیه آن ها و گسترش هژمونی خویش و سیطره اسرائیل بر منطقه، سلیمانی با درک عمیق از این تحولات و فتنه گری های آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد کاروزار مبارزات عینی و عملی شد در منطقه خاورمیانه رودر روی آمریکا و اسرائیل حضور یافت و به مقاومت وسعت داد و مقاومت را تبدیل به یک جریان فراگیر کرد
سردار سلیمانی عمیقا ایمان داشت که آرمان آزادی قدس و سرزمین فلسطین از اشغال و لوث کثیف صهیونیزم نه تنها مهم‌ترین مسأله جهان اسلام است که نقطه عطف و مرکزیت و نقطه ثقل تحولات جهان اسلام است و باید موضع گیری های کشورها و نهادهای اسلامی دربرابر صهیونیستها یکسان باشد، بنابراین
این شهید بزرگ، مقابله با پروژه‌های آمریکایی صهیونیستی را در رأس اولویت‌های خود قرار داده و در تمام میادین نبرد در لبنان، عراق و فلسطین حضور داشت.»

سخنران بعدی این نشست آقای مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای علمای ۳۴ ولایت و همچنان رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان بود که طی سخنان مبسوطی گفتند: « موضوع شهادت، قهرمانی ، سنگرداری و مقاومت در جوامع اسلامی به صورت اساسی شگافته نشده است و مضافا به آن پرداخته نشده است چرا؟
چون مشکلات در جهان اسلام زیاد است جهان اسلام را درگیر مشکلات کرده اند به همین خاطر است که به این موضوع خیلی توجه نشده است. همچنین در کشور ما نیز به این مسائل اهمیت داده نشده است چون در اینجا نیز این مشکلات وجود دارد.
اما در قضیه فلسطین؛ نباید فراموش کنیم ۸۰ سال به این طرف مقاومت شکل گرفته است اما این مقاومت پراگنده و غیر منسجم و بدون ساختار بود، اخوان المسلین آمد این مقاومت را سمت و سو دادند و ساختاری ساختند.
اگرنه در شش روز اسرائیل کشورهای عرب را تسخیر کردند و هزاران نفر را کشتند اما دوتا مرکزیت همچنان جانانه مقاومت کردند یکی در کشور سوریه حافظ اسد و دیگری اخوان المسلمین درمصر.
در افغانستان و در زمان اشغال کشور ما توسط شوروی وقت مجاهدین ایستادگی کردند مقاومت کردند ملت در برابر شوروی ایستاد شدند و شهید دادند ولی این هم یک حرکت نظام مند نبود خوشبختانه این مجاهدت ها به برکت حضور بعضی شخصیت ها مثل آمر صاحب دارای یک نظام و یک ساختار شد.
از سال ۷۱ به این طرف که دیگر شوروی وجود ندارد غرب طرف قضیه افغانستان قرار گرفت و در سال ۱۳۷۵ احمد شاه مسعود و جمعی از مجاهدین می خواستند جبهه مقاومت در افغانستان را بازسازی کنند اینجاست که قاسم سلیمانی به این جبهه می پیوندد و میگوید مقاومت شما و جبهه شما جبهه حق است و شما در برابر توطئه استعمار و استکبار است.
همین مقاومت و همین جبهه ها و پایگاه ها در فلسطین نیز است این پایگاه را حماس و دیگر مبارزان فلسطین نیز دارند و چنین پایگاهی را قاسم سلیمانی در لبنان هم دارد. چیزی که در این میان بسیار برجسته است این است که همگی پایگاه ها با هم متصل می شوند با هم یکجا می شوند یک هدف را دنبال می کنند حتی در افغانستان.
اینجاست که مقاومت به صورت متحد و یک دست اما در جغرافیای متفاوت و توسط انسان های متفاوت در برابر استکبار و استعمار این مقاومت از فلسطین گرفته تا لبنان و افغانستان و کشمیر و… به هم وصل می شود و مشخص می شود که همان کس که حقوق فلسطین، لبنان ودیگر کشورهای اسلامی را پامال کرده بود همان شخص یا همان مرکز افغانستان را نیز پامال کرده است در همه این جبهه ها قاسم سلیمانی حضور داشتند و او به این درک و درد رسیده بودند و عناصر متشکل این جبهه های نبرد حق علیه باطل از هم جدا نبودند.
این همه سبب شد که این جبهه ها دشمن مشترک پیدا کردند.
به یقین گفته می توانم همان موشکی که قاسم سلیمانی را هدف قرار داد وشهیدش کرد همان موشک احمد شاه مسعود را نیز به شهادت رساند فرقی نمی کند همان که اشغال قدس را رهبری می کند همان اشغال افغانستان رانیز مدیریت می کند چون همه اینها از یک دستگاه رهبری و مدیریت میشوند.
قاسم سلیمانی و احمد شاه مسعود این فرزندان طلایی امت بودند که شهید شدند و شهادت این مردان بزرگ با استکبار پیوند مستقیم دارد.
در عراق که در صدد تجزیه بود قاسم سلیمانی آنجا رفت وعراق را نجات داد.
درکردستان عراق قرار بود که کردستان اسرائیل شکل گیرد ولی قاسم سلیمانی این نقشه را خنثی کرد.»

سخنران بعدی این محفل آقای مولوی عبدالجلال حنفی استاد دانشگاه و معاون اول نهضت اسلامی افغانستان بود ایشان نیز گفتند :
« شهید سلیمانی محبوبیت فراگیری در بین مردمان کشورهای اسلامی داشت و به عنوان مدافع و سرباز امت مسلمه معرفی شده بود احترام و هویتی که ایشان در بین مردمان افغانستان، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشور‌های اسلامی داشت کمتر از محبوبیت وی نزد ایرانی ها نبود.
مسلما سربازان جهان اسلام، آنهایی که به مقاومت و عظمت اسلام در مقابل کفر اعتقاد دارند از هر مذهب و باوری که باشند برای جهان اسلام عزیزند، سردار سلیمانی با دفاع از تمامیت ارضی و امنیت جهان اسلام، این نقش را به خوبی ایفا کردند»

آقای سید رحمت الله نهضت یار استاد دانشگاه و همچنان عضو شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان نیز از سخنرانان این محفل بود وی طی سخنانی گفتند:
« در تحولات اخیر خاورمیانه شهید سردار قاسم سلیمانی یک جنبشی را بنیان نهاد و رهبری کرد که آمریکا و به طورکلی کشورهای استعمارگر بیشترین خطرات را از آن احساس می کردند.
شخص سردار قاسم سلیمانی نقش مدیریتی بسیار قوی و قدرتمند در جهت نقش بر آب شدن نقشه های آمریکا را داشت به طوریکه دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه و رئیس سازمان سی آی ای، بعد از ترور سلیمانی گفت سالها بود که ما قاسم سلمانی را سدی برای پیاده نمودن سیاست های آمریکا در منطقه می دانستیم و در صدد ترور او بودیم. این چنین بود که ترامپ راهی جز ترور قاسم سلیمانی نداشت.
شهادت سردار سلیمانی مصیبتی برای دنیای اسلام است بدون شک او قهرمان اسلام بود.
این محفل باعظمت توسط دعائیه مولانا امداد الله منیب استاد دانشگاه وخطیب مسجد جامع عبدالله ابن مسعود خاتمه یافت

در اخیر این محفل اشتراک کنندگان از نمایشگاه عکس دیدن نموده ودر مورد شخصیت چند بعدی و ویژگی های سردار شهید سلیمانی حامی جهاد و مقاومت مردم افغانستان اظهار نظر نمودند

در اخیر این محفل اشتراک کنندگان از نمایشگاه عکس دیدن نموده ودر مورد شخصیت چند بعدی و ویژگی های سردار شهید سلیمانی حامی جهاد و مقاومت مردم افغانستان اظهار نظر نمودند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.