×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱ دلو , ۱۳۹۹  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی

بسم الله الرحمن الرحیم
وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ
امروز، اولین سالگرد شهادت بزرگمردی است که تمام لحظات عمر گرانبهای خویش را در راه اعتلای اسلام وسر بلندی مسلمانان سپری نمود.
مجاهدی خستگی ناپذیر، رزمنده ای شجاع، فرماندهی با تدبیر و سربازی فداکار که شنیدن نامش لرزه بر اندام کفر جهانی مخصوصا آمریکاییها و صهیونیست های خون خوار می انداخت.‏
این شهید بزرگوار در تمام سالهای زندگی خویش، هیچ دغدغه‌ای جز دفاع از دین و دفاع از مظلوم، اهتزار پرچم حق، آزادی ملت های مظلوم از دست ستمکاران، یاری محرومان و مبارزه با مستکبران نداشت.
او بیش از آنکه در میدان سخن مطرح باشد، مرد میدان عمل بوده که توفیقات جبهه مقاومت در منطقه، ‏بزرگترین گواه بر مجاهدت های این شهید بزرگوار است.
شجاعت، صداقت، اخلاص، تواضع، دلسوزی ایشان، همچون خورشیدی فروزان برای همیشه در دفتر‏ تاریخ خواهد درخشید و او اسوه‌ای بی بدیل برای تمام نسل هاخواهد بود.‏
سلیمانی بدون بی ۵۲، اف ۳۵، تاماهاوک، ناوهای هواپیمابر، سیستم های پاترویت، تحولات خاورمیانه را که داشت بر وفق مراد و با رهبری آمریکا و همکاری مزدوران منطقه ای شان پیش می رفت، کاملا دگرگون کرد.
خاورمیانه را چنان برای متجاوزان که برای فروپاشی ملت های مسلمان منطقه کمر بسته بودند، منجلابی ساخت که بیرون شدن از آن بدون هزینه های گزاف غیر ممکن بود
این نشانی از نبوغ یک فرمانده ی دارد که تکنیک و تاکتیک های جنگ را به سرحد کمال رساند و طرح نوینی ایجاد کرد و نشان داد که بی ۵۲، اف ۳۵ و تکنولوژی جنگی در برابر اراده پولادین و ایمان محکم انسان های مومن پشیزی بیش نیست.
سلیمانی با حضورش در اکثر کشورهای منطقه که توسط استکبار جهانی در معرض خطر فروپاشی قرار داشت، به آنها قدرت ایستادگی و دوام مقاومت بخشید به مبارزان فلسطینی کمک کرد و نیرو بخشید و نشان داد که اسرائیل یک قدرت پوشالی بیش نیست و تشکیل کشور مستقل فلسطینی و رهایی قدس شریف از چنگال استعمارو صهیونیستها فقط با شمشیر مقاومت امکان پذیر است .
او با تکتیک های نظامی اش خواب را بررژیم صهیونیستی حرام کرده وسران این رژیم هرگز در زندگی شان روی آرامش را نخواهند دید و هر لحظه ای از بیم انتقام مقاومت در اوج نگرانی و اضطراب به سر خواهند برد.
گروه های تروریستی که برای بد نامی مسلمانان و ضربه زدن به اسلام و ایجاد نفاق و شقاق بین ملت های مسلمان توسط استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی خلق شده بودند با به جا ماندن کارنامه سیاه و تاریک شان برای همیشه از صفحه تاریخ محو و نابود خواهند شد.
آمریکا و غربی ها که برای پیاده کردن نقشه خاورمیانه بزرگ و سرکوب مقاومت و توسعه دیوار های محافظتی اسرائیل به کیلومترها دورتر از این رژیم و قلع و قمع نفت منطقه پا به این منطقه گذاشته بودند، نقشه های مدبرانه قاسم سلیمانی چنان غافلگیرشان کرد که حتی فرصتی تصمیم گرفتن برای بیرون کردن سربازان شان را خیلی این کشورها نیافتند.
سلیمانی در دوران جهاد و مقاومت مردم افغانستان هم در زمان اشغال کشورما توسط شوروی وقت و هم علیه فتنه و توطئه گری های استخبارات کشورهای مختلف شخصا و با حضور خویش پا به پا و شانه به شانه در کنار مردم افغانستان قرار گرفت و به کمک آنها شتافت.
اکنون و در اولین سالگرد شهادت ایشان به همه مجاهدان و مبارزان راستین و رزمندگان جهان پهناور اسلام توصیه می کنیم که علیه دسایس و توطئه گری های استکبار جهانی و مزدوران شان بپا خیزند و در جهت مجد و عظمت و وحدت جهان اسلام تلاش کنند و هموطنان عزیزمان هوشیار باشند که نباید سایه شوم متجاوزان و کشورهای بیگانه بر دوستی و برادری مردم افغانستان با همسایگان شان که از روابط نیک برخوردار بوده و دارای مشترکات تاریخی و تمدنی و فرهنگی می باشد گستره شود.
در پایان یکباردیگر به ارواح بلند همه شهدای پر افتخار جهان اسلام، کشورعزیزما افغانستان و مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی درود می فرستیم.
نهضت اسلامی افغانستان و
شورای فرهنگی حامیان قدس شریف
۱۳ جدی ۱۳۹۹ کابل – افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.